Лютий 02, 2023
Воїни-котики з острова Паляниця: Тарас Компаніченко озвучив завершальну «Хоробру казку»
Український бандурист, лірник та очільник гурту «Хорея Козацька», який перебуває на службі у ЗСУ Тарас Компаніченко озвучив казку «Воїни-котики з острова Паляниця». Завершальна історія дитячого проєкту Суспільного «Хоробрі казки» доступна у телеграм-каналі Суспільне Казки та на ютуб-каналі «Бробакс».
Читайте також: Злата Оґнєвіч озвучила казку Суспільного про хороброго пса-сапера
У казці йдеться про вільний народ і його хоробрих воїнів, які захищають свій острів від злого царя Зета і його посіпак. Історія акцентує на цінностях, які стали об’єднавчими для українського суспільства — жага до свободи, віра в ЗСУ, підтримка одне одного, піклування, турбота. Вона також демонструє, що сила — у єдності.
«Світ казок — це дивовижний світ. Бо там ми говоримо про важливе простими словами й вкладаємо дитині думки, що правда обовʼязково переможе кривду. Я розчулився, коли читав казку, бо згадував тих, кого немає і кого ми справді називаємо “воїнами-котиками”, завдяки кому ми можемо виховувати дітей, пекти паляниці, і завдяки мужності яких вистояв наш Острів. Завдяки їхній великій жертовності й надзвичайній сміливості», — поділився враженнями про озвучування казки Тарас Компаніченко.
«Безмежна віра у Збройні сили України та беззаперечна довіра до самих військових, які обороняють нашу державу, — стали основою єдності українського суспільства сьогодні. Саме тому було важливо, аби завершальна казка ожила голосом Тараса Компаніченка — людини, яка популяризує українську історію й водночас творить сучасні, суголосні новим реаліям, наративи», — підсумовує редакція дитячого та підліткового мовлення цифрових платформ Суспільного роботу над проєктом.
Тарас Компаніченко також розповів, які казки читав своїм дітям: «Казки — це особливий жанр, і дуже важливі наративи, які загорнуті у них. Мої діти також виросли під казки. Я не просто читав їм улюблених авторів, ще я брав академічні видання, приміром “казки про тварин”, і доповнював їх. Часто це були кумулятивні казки — ті, де є багато повторень, так звані безкінечні. Моя старша донька, мабуть, найбільше чула від мене казок, а син Богуслав був несплюх. Пригадую, я вже куняю, коли розповідаю йому казку, а він все питає (усміхається) “а що там далі?”».
Читайте також: «Хоробрі казки» від Суспільного: Юлія Саніна озвучила першу історію нового проєкту
Казки нового часу — це терапевтичні історії спільного досвіду українських родин, які правдиво, але делікатно пояснюють дітям нові реалії, що наскрізно присутні в цікавих оповідях зі щасливими завершеннями. Концепти 12 тем, які лягли в основу казок: розлука, підтримка, доброта, дружба, солідарність та інші. Їх пропрацьовували на нетравматичність з авторкою текстів Іриною Виговською, психологинею Маріанною Новаковською та соціологинею Вікторією Бриндзою. Ілюстрації Георгія Сагітова дають простір для уяви кожного, хто слухає казки, асоціативність дозволяє домислити, дофантазувати.
Вмикайте «Хоробрі казки» дітям в укриттях, у довгій дорозі, в евакуації чи вдома під час комендантської години. А також використовуйте як засіб відволікання малят від тривог, викликаних обстрілами й сиренами. Завантажуйте на телефони й планшети і слухайте разом, коли зникає мережа, на телеграм-каналі Суспільне Казки та ютуб-канал «Бробакс», а також на платформах для подкастів (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, SoundCloud та інші).
Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві мовники. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.