Новини компанії

Січень 19, 2023

Злата Оґнєвіч озвучила казку Суспільного про хороброго пса-сапера

Українська співачка Злата Оґнєвіч озвучила казку «Мій (над)звичайний Пес», присвячену усім тваринам-рятувальникам під час війни. Аудіоісторія з серії проєкту «Хоробрі казки» вже доступна у телеграм-каналі Суспільне Казки та на ютуб-каналі «Бробакс».

«Нова історія дитячого проєкту Суспільного “Хоробрі казки” про особливу роль тварин у нашому житті. Вони не лише рятувальники під час пошукових операцій і розмінувань, вони — рятівники наших душ. Турбота українців про тварин під час війни — це про людяність», — зазначає команда проєкту. 

Читайте також: Наталка Денисенко озвучила «Хоробру казку» від Суспільного

У казці «Мій (над)звичайний Пес» йдеться про собаку, якого двоє братів знайшли на вулиці посеред зими, і його видатну долю рятувальника.

«Я обожнювала в дитинстві переказувати казки батькам, друзям та імітувати голоси. Казки займають дуже важливе місце в моєму житті, адже саме через них діти пізнають світ, дізнаються, що таке добро, дружба, як допомагати ближнім. Попри те, що казка легка для сприйняття, у ній є дуже потужна ідея: які б труднощі у твоєму житті не траплялися, обовʼязково настане день, коли й твій голос зазвучить дзвінко і буде почутим. Варто вірити у себе, і, звісно, дуже важливо, аби поруч були люди, які будуть посилювати й підтримувати цю віру», — коментує Злата Оґнєвіч.

В родині співачки є собака Брук, який зараз мешкає з її батьками. Перед записом аудіоказки Злата поділилася спогадом,  що в дитинстві  мріяла відкрити великий притулок для тварин, де б вони з подругами могли їх прихистити й лікувати.

«Тварини під час повномасштабного вторгнення виявились не тільки друзями, а й справжніми рятувальниками, які невтомно допомагають багатьом людям. Коли в казці Пес виявив небезпеку і  своїм голосом попередив про неї, й тим самим врятував їм життя, — я розплакалась. Я уявила, як зараз, в реальному житті, багато наших чотирилапих друзів рятують людські життя, виявляючи міни та попереджуючи про небезпеку», — додала Злата Оґнєвіч.

Казки нового часу — це терапевтичні історії спільного досвіду українських родин, які правдиво, але делікатно пояснюють дітям нові реалії, що наскрізно присутні в цікавих оповідях зі щасливими завершеннями. Концепти 12 тем, які лягли в основу казок: розлука, підтримка, доброта, дружба, солідарність та інші. Їх пропрацьовували на нетравматичність з авторкою текстів Іриною Виговською, психологинею Маріанною Новаковською та соціологинею Вікторією Бриндзою. Ілюстрації Георгія Сагітова дають простір для уяви кожного, хто слухає казки, асоціативність дозволяє домислити, дофантазувати.

Вмикайте «Хоробрі казки» дітям в укриттях, у довгій дорозі, в евакуації чи вдома під час комендантської години. А також використовуйте як засіб відволікання малят від тривог, викликаних обстрілами й сиренами. Завантажуйте на телефони й планшети і слухайте разом, коли зникає мережа, на телеграм-каналі Суспільне Казки та ютуб-канал «Бробакс», а також на платформах для подкастів (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, SoundCloud та інші).

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві мовники. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

Фото — особистий архів Злати Оґнєвіч