Січень 05, 2023
Наталка Денисенко озвучила «Хоробру казку» від Суспільного
Як підібрати слова і обговорити з дитиною втрату близької людини? Українська акторка театру, кіно та дубляжу Наталка Денисенко озвучила казку «Біжи, мишеня», яка допоможе дорослим зробити це делікатно, але правдиво. Нова історія дитячого проєкту Суспільного «Хоробрі казки» доступна у телеграм-каналі Суспільне Казки та на ютуб-каналі «Бробакс».
У казці «Біжи, мишеня» йдеться про дівчинку на імʼя Катруся, яка береже найтепліші спогади про свого батька. Щемка історія розповідає про те, як донька й матуся разом проживають втрату близької людини і підтримують одна одну.
Психологиня Маріанна Новаківська зауважує, що слухати казку потрібно разом з дорослими, рекомендовано дітям від восьми років: «Перед прослуховуванням ця казка потребує попереднього пояснення, попередження щодо змісту — вона про втрату, про те, як можна осмислити цю втрату. Та головне — вона демонструє, як можна допомогти дитині і якою може бути підтримка рідної дорослої людини».
Читайте також: ROXOLANA — голос нової «Хороброї казки» Суспільного
«Щемкі, але світлі почуття, — коментує участь у проєкті акторка Наталка Денисенко. — У мене підступали сльози, коли я начитувала цю казку. Я думала про свого чоловіка в ЗСУ, про нашого маленького синочка і про людей, які щодня втрачають своїх близьких на війні. Це дуже близько і боляче. Тому зараз надзвичайно важливі такі казки, такі проєкти, які допомагають нашим діткам пережити війну і не залишати їх наодинці з тривожними думками».
Казки нового часу — це терапевтичні історії спільного досвіду українських родин, які правдиво, але делікатно пояснюють дітям нові реалії, що наскрізно присутні в цікавих оповідях зі щасливими завершеннями. Концепти 12 тем, які лягли в основу казок: розлука, підтримка, доброта, дружба, солідарність та інші. Їх пропрацьовували на нетравматичність з авторкою текстів Іриною Виговською, психологинею Маріанною Новаковською та соціологинею Вікторією Бриндзою. Ілюстрації Георгія Сагітова дають простір для уяви кожного, хто слухає казки, асоціативність дозволяє домислити, дофантазувати.
Вмикайте «Хоробрі казки» дітям в укриттях, у довгій дорозі, в евакуації чи вдома під час комендантської години. А також використовуйте як засіб відволікання малят від тривог, викликаних обстрілами і сиренами. Завантажуйте на телефони й планшети і слухайте разом, коли зникає мережа, на телеграм-каналі Суспільне Казки та ютуб-канал «Бробакс», а також на платформах для подкастів (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, SoundCloud та інші).
Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві мовники. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.
Фото — особистий архів Наталки Денисенко