Новини компанії

Січень 31, 2023

Вони творять історію — добірка інтерв’ю для проєкту «Суспільне. Спротив» у січні

Дванадцятий місяць українці героїчно відбивають повномасштабну атаку росіян. Команда всеукраїнського проєкту «Суспільне. Спротив» розповідає про тих, хто наближає Перемогу на фронті та в тилу. Це різні за професіями люди у різних містах і селах: хтось ділиться пережитим у боях та полоні, інші — розповідають про допомогу, культурну боротьбу і відстоювання української церкви. Але кожен з них сьогодні творить новітню історію. Знайомтеся з ними — у добірці від команди регіонального мовлення Суспільного. 

Читайте також: «Вільні»: новий подкаст про людей, які творять вільну країну на Суспільному

Захисник Донецького аеропорту, заступник керівника управління патрульної поліції Рівненської області Андрій Ліснічук розповів про оборону аеропорту, а також про різницю між війною 2014 року і повномасштабним вторгненням рф в Україну та свій другий день народження.

Борис — військовий однієї з бригад десантно-штурмових військ, у Збройних силах України з 2017 року. Сам з Донеччини, там і зустрів 24 лютого 2022-го. В інтерв’ю Суспільне Житомир офіцер розповів про свій військовий шлях і те, як змінилась українська армія за період війни.

Артилерист із позивним «Маршал» із Сум, який приїздив у коротку відпустку додому, розповів Суспільному про бої за Бахмут, тактику російських військових, їхнє озброєння і можливості ЗСУ. А також — про переломні бої у перші місяці повномасштабної війни й очікування від цієї зими.

23 травня 2022 року Дмитро Фінашин виконував бойове завдання біля Яковлівки на Луганщині. Дмитро отримав важкі поранення. Що його врятувало та які плани має воїн зараз — дивіться в інтерв’ю Суспільне Вінниця.

Гліб Гурський — військовослужбовець 125-ої бригади територіальної оборони міста Львова. З червня його підрозділ виконує завдання на півночі України. Гліб розповів команді Суспільне Львів про участь у війні.

Яка середня тривалість життя розвідувального дрона? Як добровольці й мобілізовані цивільні стають мотивованим професійним військом? Чим небезпечне захоплення жорстокими відео знищення ворога — в інтерв’ю з молодшим сержантом ЗСУ Василем Дубовим для Суспільне Харків.

Корінний маріуполець Дмитро Дубінін служить у Нацгвардії інструктором особового складу. Пів року був у полоні. Після обміну і лікування у київському шпиталі приїхав у Хмельницький. Каже: він нагадує йому рідне місто. Коли отримали наказ здатися в полон з «Азовсталі», воїни його виконали. Що було з Дмитром потім — дивіться в інтерв'ю Суспільне Хмельницький.

Військовий Євгеній Носуль із Горішньоплавнівської громади з пораненням перебував у російському полоні понад три місяці. Чоловік один із 50 військовополонених, яких повернули в Україну під час обміну 1 грудня. Свою історію розповів Суспільне Полтава.

Мільйон кілометрів Україною з початку повномасштабної війни подолав Рудольф Балажинець разом з командою, щоб евакуювати цивільних українців, а військовим передати все необхідне для захисту. Чоловік розповів журналістам Суспільне Ужгород про те, яка евакуація була найважчою за цей час.

Циркуни колись — елітне передмістя на Харківщині, нині —  знекровлене та понівечене. Тут майже немає вцілілих будинків — 90% зруйновані або пошкоджені. Зупинилося виробництво і торгівля, більшість осель знеструмлені, не працюють аптеки.  Про окупацію та відновлення говорили з головою громади Миколою Сікаленком.

Акушер-гінеколог Андрій Козін дві години провів під завалами пологового відділення Вільнянської лікарні. Того дня, коли окупанти поцілили ракетою С-300 у медзаклад, чоловік був на чергуванні. Після вибухів почув повітряну тривогу і крик про допомогу від породіллі.

В окупованому Херсоні професор Тімоті Моралес з американського університету продовжував викладати англійську студентам. Чоловік хотів виїхати з окупації разом з родиною, але не встиг. Своєю історією, він поділився із Суспільне Херсон.

22 січня в Україні відзначають День Соборності — день підписання Акта Злуки УНР та ЗУНР. Про об'єднання українців сьогодні журналісти Суспільне Черкаси говорили із черкаською політологинею Анжелою Бойко.

У чому геніальність «Щедрика», яку нагороду чернігівські студенти отримали за його виконання та як створили власну версію всесвітнього хіта? Суспільне Чернігів розпитало викладачів Чернігівського музичного коледжу ім. Л. М. Ревуцького.

Під час повномасштабної війни підприємець Василь Яворський відкрив заклад у Чернівцях, а також декілька локацій з кавою. Заклади стали своєрідними «народними» пунктами незламності, де завжди є інтернет та електрика.

Благочинний ПЦУ Нікополя і району, капелан Нікопольської територіальної оборони ігумен Меркурій (Скороход) розповів про розбудову Православної церкви України в Нікополі, позицію священників МП, відмінність українського православ’я від російського й про те, як не зневіритися попри щоденні артобстріли рф.

Майже чотири місяці в Одесі працює представництво Офісу уповноваженого зі зниклих безвісти. Що робити й куди звертатися рідним військових та цивільних, які зникли під час бойових дій, і чому родинам зниклих не рекомендують публікувати у соцмережі інформацію про зниклих, розказала Суспільному керівниця представництва Оксана Харитонова.

Читайте також: «Фото війни. Історії з-за кадру» — радіодокументалістика на Радіо Культура

Нагадаємо, такі інтерв’ю команда Суспільного готує для всеукраїнського проєкту «Суспільне. Спротив». 

Дивіться «Суспільне. Спротив» щобудня з 7:00 до 11:00, з 12:00 до 16:00 та з 17:00 до 21:00 на телеканалі Суспільне Новини або на місцевих телеканалах Суспільного. Добірки-дайджести найцікавіших інтерв’ю та матеріалів інформаційного проєкту «Суспільне. Спротив»щосуботи (з повтором у неділю) з 7:00 до 10:00, з 12:00 до 15:00, з 17:00 до 20:00

Також щосуботи о 17:00 та 19:00 на місцевих телеканалах Суспільного Мовлення виходять прямоефірні інформаційні випуски. Їх почергово готують команди Суспільного у Полтаві, Чернігові, Чернівцях, Черкасах та Одесі.

Всі інтерв’ю місцевих команд Суспільного можна переглянути на сайтах або ютуб-каналах філій

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.