Новини компанії

Січень 24, 2023

«Фото війни. Історії з-за кадру» — радіодокументалістика на Радіо Культура

З вівторка, 24 січня, на Радіо Культура виходить черговий цикл радіодокументальних фільмів «Фото війни. Історії з-за кадру». Цикл складається із 4 серій, перші дві з них пролунають у прямому ефірі уже цього тижня. 24 січня о 16:00 ви почуєте випуск, присвячений літаку «Мрія», а о 17:00 — Житомирській трасі та реальним історіям евакуації цією дорогою. 

Ця війна задокументована у тисячах фотографій, але є серед них ті, що вразили світ,  показавши йому реальний масштаб злочинів і трагедій. У проєкті відомі фото стали ніби точкою зустрічі людей, історій і подій, які передували, відбувалися одночасно з моментом у кадрі або тривають дотепер. Кожна серія розповідає не про фотографію, а про те, що відбувалося в момент зйомки, а герої згадують те, чого ми не побачимо на фото.

Читайте також: «Один день із життя вчительки» — новий радіофільм на Радіо Культура

Над радіодокументальним фільмом «Мрія». Зруйнована, але не знищена» працював Олександр Марченко, завідувач редакції Українського Радіо. 

«Раніше радіодокументалістикою не займався. Вирішив взяти участь у проєкті, бо захотілося спробувати щось нове. Нові знання, новий досвід. Щодо теми епізоду, то в мене давно була мрія — на власні очі побачити “Мрію”. Люблю літаки, авіацію. Але не вийшло. Її зруйнували російські окупанти. Сподіваюся, що вдасться добудувати другий літак, і я таки побачу його на власні очі. Тому варто нагадувати, що “Мрія” є і залишається одним із символів України», — розповідає Олександр Марченко.

Послухати першу серію можна в архіві на сайті.

Читайте також: Радіофільм «Українське ігристе: ми вміємо коло нього ходити» — на хвилях Радіо Культура

Радіодокументалку «Житомирська траса» створила Ірина Сандуляк, продюсерка Українського Радіо. 

«Ми у цьому проєкті  не ставили собі за мету розповісти про конкретне фото. Наші герої розповідають про те, що разом із фото складається в цілісну історію чи емоцію. Наприклад, фотограф Стас Козлюк одним із перших після визволення Київщини потрапив на розстріляну ділянку Житомирської траси. Ірина Смірнова, мешканка одного з сіл неподалік цієї траси, згадує про те, що відбувалося в околиці з перших годин повномасштабного вторгнення, як організовували евакуацію і чому вона досі не наважується повернутися  додому», — каже Ірина Сандуляк.

Послухати другу серію можна в архіві на сайті.

Третя серія «Шафка з Бородянки» та четверта «Панночка в червоному» циклу «Фото війни. Історії з-за кадру» незабаром також прозвучать на хвилях Радіо Культура.

Нагадаємо, «Фото війни. Історії з-за кадру» продовжує нову серію радіодокументалістики на Радіо Культура. Радіофільми створено в межах проєкту «Посилення навичок для створення документальних радіопрограм» за підтримки Британської Ради в межах Сезону культури Велика Британія/Україна.

Читайте також: «Музиканти і війна» — новий проєкт на Радіо Культура

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 12:00 до 14:00 та з 16:00 до 19:00.  В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.

Фотографував Павло Багмут