Новини компанії

Січень 23, 2023

Радіофільм «Українське ігристе: ми вміємо коло нього ходити» — на хвилях Радіо Культура

26 січня о 17:00 в ефірі Радіо Культура відбудеться презентація радіодокументального фільму «Українське ігристе: ми вміємо коло нього ходити». Авторка — журналістка та ведуча Радіо Культура Олена Гусейнова. Про ігристе як символ антиколоніальної боротьби, про Херсонщину як місце, де дозріває виноград для українського ігристого, і де великі та маленькі виноробні господарства вчаться бути сильними, мов виноград, і долати окупацію та російську агресію.

Читайте також: «Один день із життя вчительки» — новий радіофільм на Радіо Культура

«Що ми знаємо про ігристе? Знаємо, що це вино, в якому є розчинений вуглекислий газ (CO2). Саме він утворює бульбашки й піну. Знаємо, що пляшка для ігристого важка, бо має утримувати вино під високим тиском, втричі більшим, ніж в автомобільній шині. Корок на цій пляшці тримає дротова вуздечка, вона називається мюзле. А зверху одягається ковпачок з фольги — плакетка. Ігристе п'ють на свята, ним насолоджуються на вечірках, його виробляють в Україні. А ще ми знаємо про ігристе від Старицького та його героїв, тому ніколи не гріємо пляшки й не тягнемо корки, а знімаємо плакетку та повертаємо мюзле. Ми пам'ятаємо, що ігристим частували Тараса Шевченка в березні 1858 року, коли він повернувся із заслання», — розповідає Олена Гусейнова.

Авторка дякує за участь у радіофільмі Вікторії, яка до повномасштабного вторгнення росії в Україну жила на Херсонщині; Володимиру Печку, голові громадської спілки Укрсадвинпром, та Лук’яну Галкіну, виконавчому продюсеру телеканалу Суспільне Культура.

«Українське ігристе: ми вміємо коло нього ходити» продовжує нову серію радіодокументалістики на Радіо Культура. Радіофільм створено в межах проєкту «Посилення навичок для створення документальних радіопрограм» за підтримки Британської Ради в межах Сезону культури Велика Британія/Україна.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 12:00 до 14:00 та з 16:00 до 19:00.  В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.