Новини компанії

Грудень 19, 2022

Відкрив «Двері» для маріупольців: історія українського румуна — на Суспільному

Після початку повномасштабного вторгнення герой нової історії проєкту Суспільного Мовлення «Двері» — український румун Георгій Підомайма — відкрив двері своєї церкви для більш ніж 150 біженців із Маріуполя. Коли ж місця забракло, пастор переобладнав свій гараж у будинок для вимушених переселенців, які вирішили зимувати на Буковині. 

«Я відповідаю за місіонерське служіння по Україні. Ми — одна сім'я вірян. Тут немає національностей, немає (різниці — ред.) мови. Наші церкви об'єднались. Ми служимо разом та максимально намагаємось зрозуміти одне одного. Разом здійснюємо все для допомоги, як віруючі люди», — каже Георгій Підомайма.

Читайте також: Евакуював людей із Сєвєродонецька — історія українського грузина у проєкті «Двері» на Суспільному

Георгій  розповів: на початку великої війни у Чернівцях він днями й ночами зустрічав людей, які їхали з Маріуполя.

«Вони потрапили під обстріли і заїхали у якесь село. Ми втратили з ними контакт. Вже думали, що їх немає, але потім через чотири дні вони вийшли на зв’язок. Це була велика радість. За ними з Чернівців поїхала автівка, і зустріла десь в Дніпрі, а звідти вже доїхали автівками — побитими, перекинутими, — розповідає Георгій. — В церкві люди спали в коридорах, на балконах, на сцені — всюди, де було місце. Поселяли, де тільки могли. Ми співпрацювали з церквою Христа Спасителя з Маріуполя, їхній пастор перебував довгий час в підвалі церкви під час бомбардування».

Поряд із церквою пастора Григорія за кошти румунської спільноти та завдяки спільним зусиллями переселенців-будівельників із Маріуполя вдалося перебудувати гараж у будинок, де можуть взимку комфортно проживати люди, які рятуються від війни. 

«Якщо говорити про місцевих румунів — відкритість максимальна. Для нас не існує цих мовних меж чи національностей. Існує єдина мова — це мова любові. Я насамперед навчаюсь того, як поводитимусь у разі, якщо доведеться пережити те, що пережили вони. Я просто дивуюсь стійкості і патріотизму українців. Мабуть, я долучусь до великої армії тих, котрі поїдуть, щоб допомагати розбудовувати, підіймати там все, що зруйновано», — переконаний пастор Георгій

Проєкт «Двері» — це цикл із вісімнадцяти історій про українців різного етнічного походження, які, кожен на своєму фронті, борються заради майбутнього мирного життя в Україні. У різні часи українська земля прихистила представників нацспільнот, тепер їхні нащадки допомагають з прихистком українцям і відчиняють двері своїх домівок. Проєкт власними силами створила команда Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного.

Подивитися попередні історії проєкту «Двері» можна за посиланням:

«Двері» — це документальні історії людей, життя яких змінила повномасштабна війна, та про врятовані ними сім’ї. Як згуртувалися та волонтерять, як відчинили двері своїх домівок для переселенців — хай яку мають національну приналежність, мову, культуру та місце проживання, кожен з героїв проєкту своїми справами наближає нашу спільну перемогу. Проєкт виходить на місцевих телеканалах Суспільного Мовлення, у національному марафоні «Єдині новини #UAразом», на телеканалі Суспільне Культура та ютуб-каналі Першого. 

Суспільне Мовлення — єдине медіа в Україні, яке регулярно виготовляє проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.