Грудень 14, 2022
«У “роботі мрії” завжди є люди та проєкти, які запалюють мотивацію», — Каріна Аверʼянова
Каріна Аверʼянова працює на Суспільному понад три роки. Відразу після закінчення університету приєдналася до команди Суспільного на посаді комунікаційниці, згодом продовжила роботу вже графічною дизайнеркою.
У своєму інтервʼю Каріна розповіла про свій шлях в медіакомпанії: чому вона обрала напрям графічного дизайну, як здобувала необхідні знання та, зрештою, як розробляла з колегами-дизайнерами Суспільного гайдлайн нового стилю компанії.
Каріно, з чого починався твій шлях на Суспільному та як ти вирішила стати дизайнеркою?
— «Здається, це саме те, що я шукала. Хоч би вдалося», — саме ця думка промайнула, коли готувалася до співбесіди на Суспільному у серпні 2019-го. Хвилювалася, чи відповідають мої компетенції столичним медіакомпаніям та чи зможу я застосувати свої навички журналістського вишколу у сфері комунікацій. Так, мій шлях на Суспільному розпочався не з дизайну, а зі звʼязків з громадськістю та, скажімо, «візуальними завданнями».
Мене зацікавило, чи зможу вивести «на слух» два творчі об’єднання Суспільного: Суспільне Київ та Суспільне Крим. Для прикладу, готувала релізи та додатково ілюстрації до них. Переконана, ілюстровані текстові повідомлення з більшою ймовірністю залучають аудиторію до перегляду і зацікавлюють редактора стрічки новин, якщо він миттєво побачить головний меседж.
Читайте також: «Відчуття своїх», — Олена Кваша про натхнення для проєктів
Що ти відчула, коли вийшла за межі своїх посадових обовʼязків? Чи проходила додаткове навчання для роботи дизайнеркою?
— Діяти в межах посадових обовʼязків — це виконувати шаблонний набір функцій. Звісно, у кожній роботі є основний спектр завдань, але це не означає, що ви повинні обмежуватися лише ними. Це не сприяє розвитку. Важливо не те, ким ви працюєте, а що робите і настільки вам це подобається.
У новій діяльності ми неодмінно оцінюємо: чи достатньо нам цікаво, щоб продовжувати всупереч труднощам. Кожен із нас амбітний і прагне кращого, ніж має. У якийсь момент наша PR-команда потребувала більшої кількості зображень, які я без вагань брала в роботу. Але повільний темп виконання і сумніви, чи дійсно це функціонально, спонукали підвищити рівень знань. Так до мого розпорядку дня додалася навчальна програма із графічного дизайну й самостійне вивчення літератури, перегляд лекцій.
Навчання допомогло опанувати основні поняття у сфері та закрити «пустоти-сумніви». Я одразу застосовувала алгоритми дизайн-процесів у своїй роботі, чому не могла натішитися. Згодом візуальна комунікація стала пріоритетом і довелося обирати, аби не розпорошуватися й зберігати якість результату.
Назви, будь ласка, свої улюблені проєкти.
— Буду актуальною й окреслю нещодавні три проєкти. Разом із дизайн-командою створили презентацію стилю Суспільного. Цінність для мене полягала у структуруванні великої кількості інформації, пакуванні всіх матеріалів у зрозумілу структуру та внутрішня презентація для команди Суспільного.
Фото: слайд із презентації «Стиль Суспільного» про принципи побудови логотипів Суспільного
У цьому році Радіодиктант національної єдності схилив мене до сліз. Добре, що не під час створення стилістики для цього проєкту А якщо серйозно, текст письменниці Ірини Цілик «Твій дім» читатиму наступним поколінням і знову плакатиму. Бо наш дім точно «вистоїть і виборсається»!
Внутрішня відзнака Суспільний код-2023. Суспільне пишається своєю командою, яка створює вагомі для українців і всього світу проєкти. Саме тому компанія щороку, починаючи із 2022-го, номінує та нагороджує найкращих людей та проєкти відзнакою «Суспільний код». Для другої відзнаки ми розробили оформлення нагороди, враховуючи новий візуальний стиль Суспільного. Хочеться, аби знову всі зібралися в Будинку звукозапису Українського Радіо й радісно плескали переможцям: людям та командам проєктів-переможців.
Фото: зображення для внутрішніх комунікаційних каналів першого етапу проєкту «Суспільний код-2023»
Розкажи про роботу над новим гайдлайном Суспільного.
— Починаючи з весни 2022 року, Суспільне поступово оновлювало свій стиль у теле-, радіоефірах та на діджитал-платформах. Цьому передувала тривала і кропітка праця (Суспільного з BBC Media Action у межах програми «Підтримка незалежних медіа в країнах Східного партнерства» — ред.) з оновлення дизайн-системи брендів мовника. Ми поставили за мету об’єднати всі активи в єдину екосистему, зробити так, щоб наша аудиторія розуміла: це повідомлення належить Суспільному Мовленню. А отже:
— контенту можна довіряти (за даними ІМІ, з 2020 року Суспільне Новини — серед лідерів з дотримання журналістських стандартів);
— слід засвоїти для свого розвитку (приміром, усвідомлювати роль українців у розпаді СРСР та здобуття Україною незалежності завдяки серіалу «Колапс: як українці зруйнували імперію зла»);
— знати правду (раджу подивитися розслідування «Буча 22»);
— мати доступ до інформації у випадку зникнення мережі (FM- та AM-хвилі Українського Радіо через приймач на батарейках).
Читайте також: Редизайн під час повномасштабної війни. Історія Суспільного на Promax
Можу довго говорити, настільки цінний кожен актив Суспільного з погляду якісної журналістики. Важливо, щоб бренд Суспільного ідентифікували, контент сприймали легко та з візуальним задоволенням, довіряли йому. З цього моменту цінність і функцію має посилити форма — те, як упаковано продукт, чи доступний він і відповідає своєму призначенню.
За цю частину дослідження — пошук та аналіз даних на основі брифу, розробка й фіналізація ідеї — відповідали британські колеги. У висновку ми отримали бачення нового стилю Суспільного й основні елементи для роботи. Після ознайомлення команда Суспільного, яка відповідає за візуальне оформлення, почала поступово впроваджувати концепт на платформах активів. Цей процес триває донині: створюємо, тестуємо, вдосконалюємо. Але завжди орієнтуємося на основу. Саме для цього розробили та презентували внутрішній команді «Стиль Суспільного».
Фото: слайди із презентації «Стиль Суспільного»
Якою була ціль? Створити базовий документ, який допоможе кожному працівнику Суспільного (не тільки дизайнерам) побачити цілісне візуальне позиціювання бренду і його активів, перетворити уявний образ на матеріальне втілення. Також закріпити константи фірмового стилю на всіх платформах.
Чи було це складно? Так, адже довелося опрацювати макро- й мікрорівень дизайну з наявною на той час інформацією: окреслити ідею дизайн-проєкту, можливості її застосування та використання. Звернути увагу на деталі, правила використання логотипу й інших графічних елементів, показати «помилки», яких варто уникати, дати зразки іміджевих матеріалів, пакування контенту на платформах.
Думаю, нам вдалося продемонструвати колегам, яким лаконічним, стильним і зрозумілим, має стати бренд Суспільного. Звісно, якщо кожен докладатиме зусиль для збереження цілісної концепції.
Що тобі подобається у роботі та чи відкриваються для тебе нові можливості?
— «Робота мрії» не завжди проста, не стовідсотково сформована із прекрасних і драйвових процесів. Але в ній завжди є проєкти та люди, які запалюють мотивацію та підтримують інтерес.
Ціную Суспільне й команду за вільний розвиток особистості. Адже мій рівень компетенцій, коло задач виросли із зображення для електронної розсилки до візуального супроводу «Євробачення», «Радіодиктанту національної єдності».
Мені комфортно працювати, коли команда комплексно обговорює проєкт: цілі, мотиви, бачення. Коли хаос переростає в структуру, і в кожного є розуміння своєї ролі та відповідальності. Коли є етап для аналізу, власної рефлексії після завершення проєкту. Для мене важливо знаходити задоволення в тому, над чим працюю, знати «я важлива» і моя праця теж.
Яка роль у твоїй карʼєрі дається тобі найскладніше?
— Коли відбувається залучення в процес наприкінці з приміткою «Терміново», у той час, коли це точно можна зробити якісно і спланувати заздалегідь. У такі моменти внутрішній холерик намагається вирватися й висловити своє незадоволення.
Розкажи, чому дизайн важливий для впізнаваності компанії.
— Фірмовий стиль персоналізує компанію і має працювати в єдності на всіх носіях, аби зафіксуватися в памʼяті аудиторії. Споживач ідентифікує бренд, потім виявляє інтерес, прихильність і довіру. Як на мене, у Суспільного стильне, чітке й просте графічне позиціювання.
Хотіла б додати промо-відео Суспільного: ось це
Головний символ бренду — Призма Суспільного. Об’ємна, прозора фігура у формі півкола, яка концентрує та розсіює промені світла. Це аналогія того, як Суспільне розповсюджує перевірені новини, широкий спектр контенту з чіткістю та прозорістю через власні платформи: телебачення, радіо та діджитал. Призма міцна, довговічна та надійна. Вона красиво гойдається, втілюючи баланс, правду і динамізм.
Спектральні кольори, що з’являються під час заломлення світла, ілюструють мультиплатформність Суспільного Мовлення. Бренди Суспільного у конструкції логотипу мають графічний знак — півколо (форма Призми) та зберігають персональну ідентифікацію за кольором на всіх каналах комунікації.
Аудіобрендинг Суспільного натхненний нотами репресованих українських композиторів минулого. Аудіопідпис — простий для запам’ятовування, є даниною духу країни та цінностям, які відстоює Суспільне від імені свого народу. Суспільне ще впроваджує новий стиль на всіх носіях. Та я уже «fall in love».
Яку найціннішу пораду ти отримувала від керівника?
— У тяжкі моменти як мантру повторюю: «Тримаймося, обіймаймося».
Найближчі плани? Чи про що мрієш найближчим часом.
— Відстоювати місію Суспільного у візуальній комунікації. Суспільне для мене — це про чесність, правдивість, відчуття сенсу і незламність. На цьому заснований мій світ, моя робота і внесок у розвиток суспільного мовника як важливий елемент демократичної держави. Внесок у перемогу України у війні з ворожою росією. Переможемо!
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.
“The ‘dream job’ always has people and projects to light up motivation,” Karina Averianova
Karina Averianova has been working with Suspilne for over three years. Right after graduating from university, she joined Suspilne team as a communication manager and later she took up the position of graphic designer.
In the interview, Karina spoke about her way in the media company, including why she chose graphic design, how she gained the required knowledge, and eventually, how she developed a guideline of Suspilne new style together with her colleagues.
Karina, how did your story with Suspilne start and how did you decide to become a designer?
“It seems to be exactly what I’ve been looking for, if only they accepted me,” that’s what I thought while preparing for the interview at Suspilne in August 2019. I worried whether my competencies meet media companies in the capital and whether I could apply my journalist training skills in the field of communications. So, my way with Suspilne started not with design but public relations and, so to say, “visual tasks.”
I wondered if I could make two creative units of Suspilne, Suspilne Kyiv and Suspilne Krym, visible. For example, I prepared press releases and illustrations to them in addition. I’m sure that illustrated text messages are more likely to attract the audience to read them and interest the news editor if they see the basic idea straight away.
Read also: “Sense of belonging”, Olena Kvasha on inspiration for projects
What did you feel when you went beyond your official duties? Did you undergo any supplementary training to work as a designer?
To act within your official duties means to do a routine set of functions. Of course, every job has a basic set of tasks, but it doesn’t mean you have to be limited to them. It doesn’t facilitate development. What matters is not what your job is, but what you are doing and how much you enjoy it.
In a new activity we definitely estimate if it’s interesting enough to go on against hardships. We are all ambitious and craving for more than we have. At some moment, our PR team needed more pictures and I took on this task without hesitation. But my slow performance and doubts about my efficiency made me upgrade my knowledge. So, my working agenda was now complete with a training course in graphic design, independent study of literature and having lectures.
Training helped me master basic concepts in this field and fill in my gaps and doubts. I started to apply design process algorithms in my work and couldn’t be happier. Later on, visual communication became a priority and I had to make a choice in order to not get distracted and retain the quality of deliverables.
Can you name your favorite projects?
I’ll be up to date and name three latest projects. Together with the design team, we created a presentation of Suspilne style. To me, it was precious due to structuring a great deal of information, packing all materials in a clear structure, and internal presentation for Suspilne team.
This year, Radio Dictation of National Unity made me cry. It’s good it was not during creating the style for this project. Speaking seriously, I’ll read the text “Your home” by writer Iryna Tsilyk to next generations and cry again because our home will “survive and stand strong” for sure.
Internal award Suspilnyi kod 2023 (Suspilne Code 2023). Suspilne is proud of its team producing the projects important for Ukrainians and the entire world. That is why since 2022, the company nominates and awards the best people and projects annually with Suspilne Code award. For the second award, we’ve developed the visual form considering the new visual style of Suspilne. I wish we all got together again in the Recording House of the Ukrainian Radio and joyfully applauded the winners, people and teams of the winning projects.
Tell me about working on a new Suspilne guideline.
Since the spring 2022, Suspilne gradually renewed its style in TV and radio broadcasting and on digital platforms. This was preceded by a long-time and meticulous work (cooperation between Suspilne and BBC Media Action within the “Support to Independent Media in the Eastern Partnership Countries” programme – ed.) to update the design system of the broadcaster’s brands. We set a goal to unite all assets in a single ecosystem and make it so that our audience understand that this message belongs to Suspilne Ukraine, meaning that:
- The content can be trusted (according to IMI, since 2020, Suspilne News is one of the leaders in compliance with journalism standards);
- It should be learned for the sake of your development (e.g., realize the role of Ukrainians in the USSR collapse and Ukraine gaining independence through the series The Collapse: How Ukrainians Destroyed the Evil Empire);
- To know the truth (I recommend watching the investigation Bucha 22);
- To have access to information if electricity is cut off (FM and AM frequencies of the Ukrainian Radio are available on battery-powered receivers).
Read also: Redesign during full-scale war. History of Suspilne on Promax
I can talk a lot about how valuable every asset of Suspilne in terms of quality journalism is. It’s important that Suspilne brand is identified and the content is trusted and perceived easily and with visual pleasure. From that moment, value and function should be strengthened by the form, it’s like how the product is packaged, whether it’s available and meets it purpose.
British colleagues were responsible for searching and analyzing the data based on the brief, development and finalization of the idea. In the outcome, we received a vision of a new Suspilne style and basic elements for working. After reviewing, the Suspilne team responsible for visual design began introducing the concept on the asset platforms. This process is still ongoing, we are creating, testing, and improving, but always taking into account the basis. To this end, we’ve developed and presented to our team the Suspilne Style.
What was the goal? To draft a base document that would help every employee at Suspilne (not only designers) see a comprehensive visual positioning of the brand and its assets, turn an imaginary vision into a material embodiment, and also fix the corporate style constants on all platforms.
Was it difficult? Yes, because we had to work on the macro and micro levels of design with the information available at the time, i.e. outline the draft design idea, as well as possibilities to apply and use it. We had to pay attention to details, rules of using the logo and other graphic elements, show the “mistakes” that should be avoided, and present examples of image materials and content packing on the platforms.
I believe we managed to show our colleagues how laconic, stylish and clear Suspilne brand should become, of course, if everyone makes effort to preserve the concept’s integrity.
What do you like about your job and can you see new opportunities in sight?
The “dream job” is not always easy, it’s not 100% made of wonderful and driving processes. But it always has projects and people to light up motivation and maintain interest.
I value Suspilne and its team for a free development of the personality, as my level of competence and circle of tasks have grown from a picture for email newsletter to the visual support to Eurovision and Radio Dictation of National Unity.
I am comfortable to work when the team, discusses the project as a whole: goals, motives, and vision. When chaos turns into a structure and everyone understands their role and responsibilities. When there is a time for analysis and self-reflection after the project completion. It matters to me to find satisfaction in what I’m working on and know that I am important, and my work is too.
What part of your career is the toughest for you?
When I’m involved in a process with a note “Urgent” while it could really be done with quality and scheduled in advance. At such moments, the inside choleric tries to break out and express dissatisfaction.
Why is design important for the company’s visibility?
Corporate style personalizes the company and has to work simultaneously on all media to be etched into memory of the audience. The consumer identifies the brand, and then shows interest, affection and trust. As for me, Suspilne’s graphic positioning is stylish, clear and simple.
I’d like to add a promotional video of Suspilne, this one.
The principal brand symbol is Suspilne’s Prism. A 3D transparent figure in the shape of a semicircle, which concentrates and disperses rays of light. This is analogous to the way Suspilne disseminates verified news, a wide range of content with clearness and transparency via its own platforms, which are television, radio and digital platforms. The prism is strong, long-lasting and reliable. It rocks nicely showing balance, truth and dynamics.
Spectral colors emerging when light is refracted illustrate multi-platform nature of Suspilne Ukraine. Suspilne’s brands in the logo structure have a graphic sign of semicircle (shape of the Prism) and preserve personal identification by colors in all channels of communication.
Audio branding of Suspilne is inspired by the notes of repressed Ukrainian composers of the past. Audio signature is easy to remember and is a tribute to the country’s spirit and values Suspilne stands for on behalf of its people. Suspilne is still introducing the new style on all media, but I’ve already fallen in love.
What was the most precious advice your boss gave you?
In hard times I repeat like a mantra, “Let’s hold on, let’s cling together.”
Do you have any plans or dreams for the near future?
To defend the mission of Suspilne in visual communication. To me, Suspilne is about honesty, truthfulness, feeling of sense and invincibility. My world rests upon that, my job and contribution to developing the public broadcaster as a material element of a democratic state. It’s a contribution to Ukraine’s victory in the war with enemy russia. We’re going to win!
Suspilne Ukraine is the largest independent media in Ukraine, which includes the nationwide Pershyi and Suspilne Kultura TV channels and radio stations Ukrainian Radio, Radio Promin, Radio Kultura, as well as 24 regional Suspilne channels. Read news about Ukraine and the regions on suspilne.media website and digital platforms.