Новини компанії

Жовтень 20, 2022

Історія українського болгарина Іллі Златова у «Відтінках України. Війна»

Нова серія проєкту «Відтінки України. Війна» від команди Координаційного центру мовлення нацменшин Суспільного — про українського художника болгарського походження Іллю Златова з села Кулевче Одеської області.

Ілля Златов — учитель за професією та художник за покликанням. Створив понад двісті «картунків» — унікальних художніх виробів із сушених гарбузів. Ілля та його дружина за походженням — болгари. За 45 років подружнього життя разом пережили чимало складних етапів, але не зламались. До 24 лютого Ілля передавав свою унікальну творчість учням, планував створювати музей картунків в селі Кулевча. 

Читайте також: «Відтінки України. Війна»: історії українських гагаузки, азербайджанки та грузина

Після початку повномасштабного вторгнення, подружжя Златових почали підтримувати військових: плели маскувальні сітки, носили продукти й перераховували гроші з пенсії. 

«Мої малюнки тепер політичні, в них я виражаю моє ставлення до росії, до путіна, до цієї війни. Одна з останніх робіт присвячена козакам. А ось внизу змій, якого вони подолали. Інша картина — це соняшник жовтого кольору, що пробиває російський прапор, розриває його. Хотів би відправити це на фронт, на передову, щоб підтримати наших військових. Я, як і всі люди України, сподіваюся на перемогу наших Збройних сил і молюся за те, щоб вони залишилися живими. Щоб швидше закінчилася ця проклята війна і щоб скоріше настав мир. Слава Україні!» — каже Ілля Златов

Читайте також: За́мок як гуманітарний штаб — історія подружжя українських угорців у «Відтінках України. Війна»

Серії документального проєкту «Відтінки України. Війна» можна подивитися на ютуб-каналі Першого. Також відео транслюють на телеканалах регіональної мережі Суспільного Мовлення, в національному марафоні «Єдині новини #UAразом» і на каналі Суспільне Культура.

Попередні історії від героїв проєкту, представників різних нацспільнот, за посиланнями: 

«Відтінки України. Війна» — цикл історій героїв двох сезонів проєкту про нашу єдність у мультикультурності. Проєкт про те, як змінилось життя та погляди українців різних етнічних походжень з 24 лютого. Як вони пережили окупацію. Як відбудовують зруйновані помешкання та музеї. Як допомагають, займаються волонтерством та служать у ЗСУ.

Суспільне Мовлення — єдине медіа в Україні, яке регулярно виготовляє проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.

До найбільшого незалежного медіа в Україні входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.