Жовтень 20, 2022
Суспільне представить другий сезон мультсеріалу «Тото» вже цієї осені
Суспільне Мовлення працює над другим сезоном анімаційного серіалу «Тото» — про пригоди песика Тото, який пізнає світ разом з друзями. У 10 серіях нового сезону автори делікатно інтегрують сучасні реалії України та говоритимуть про серйозні речі мовою, зрозумілою дітям.
Суспільне разом з провідними українськими виробниками — режисером «Викраденої принцеси» і «Мавки» Олегом Маламужем та сценаристкою Іриною Маламуж — представлять «Тото»-2 вже цієї осені. Це стало можливим завдяки проєкту «Підтримка регіоналізації суспільного мовлення в Україні», що реалізовується Офісом медіарозвитку Шведського радіо SR MDO за фінансування Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку.
Читайте також: Діджитал-платформи Суспільного рекомендовано як джерело надійної інформації
«Пригоди веселого песика Тото і його друзів, що так сподобалися найменшим глядачам ютуб-каналу “Бробакс”, продовжаться. Ми щиро вдячні нашим партнерам за підтримку проєкту, адже стале виробництво нового контенту є запорукою розвитку і впізнаваності каналу. Український контент для дітей сьогодні має надзвичайне значення. Через війну наші діти вирвані зі звичайного життя, наші нові мультики, пісні українською пояснюватимуть речі, які відбуваються довкола через зрозумілі, звичні візуальні форми. Батькам натомість даватимуть можливість відволікти своїх дітей під час тривог чи в укритті й вирішувати щоденні життєво необхідні завдання», — розповідає керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення цифрових платформ Суспільного Вікторія Мурована.
За її словами, Суспільне системно пропонує дітям та їхнім батькам ціннісний і безпечний контент, зокрема мультсеріал «Тото», в другому сезоні якого — через знайомих яскравих героїв, за допомогою гри і простих пісень — посиляться рамки безпеки, фокус на емпатії, прийнятті, розумінні іншого та власних емоцій.
«Чудовою новиною є готовність команди, яка працювала над першим сезоном, взятися за розробку продовження. Радіємо можливості підтримати креативну індустрію робочими місцями», — додала Вікторія Мурована.
Читайте також: «Хочемо говорити з дітьми про війну делікатно, але правдиво», — Вікторія Мурована про контент на Суспільному
Авторка сценарію, а також продюсерка, психологиня та кураторка курсу в онлайн-інституті Projector Ірина Маламуж зазначила, що вся команда з великим ентузіазмом повертається до роботи, яка несе добро та під час війни дозволяє фінансово підтримувати спеціалістів анімаційної індустрії.
«Проєкт “Тото” продовжується, і я по-дитячому радію цьому. І не лише я одна, а й вся наша команда. Люди щиро пишуть мені про те, що цей проєкт як сонячний промінчик, підіймає настрій, налаштовує на позитив, наповнює енергією. Вся наша команда з першого сезону відразу і з великим ентузіазмом повертається до роботи зі словами “нарешті щось позитивне і добре”, це мене саму неабияк наповнює ресурсом! Також радію тому, що багато родин матимуть фінансову підтримку завдяки нашому проєкту, бо зараз досить складний час для спеціалістів анімаційної сфери. Звичайно, ми відчуваємо велику відповідальність, що іноземні партнери обрали проєкт “Тото” для фінансування. І водночас відчуваємо велику вдячність і натхнення зробити проєкт якомога якісніше. Для нас це можливість бути корисними для країни й суспільства, і особливо для наших дітей. Вони — найбільша наша цінність, заради якої ми все це робимо», — каже сценаристка «Тото».
До створення проєкту додатково залучать спеціалістів-психологів, які допоможуть зробити мультсеріал ще більш терапевтичним для дитячої психіки, переконана Ірина Маламуж.
«Це складний у створенні проєкт, який розкриває “дорослі теми” і висвітлює наш спільний травматичний досвід. Робота над такими проєктами — велика відповідальність, особливо у воєнний час, тож співпраця зі спеціалістами-психологами дає нам впевненість вважати “Тото” безпечним і терапевтичним для дитячої психіки та ресурсним для дорослої».
Читайте також: Мультфільми Суспільного тепер доступні на стрімінговій платформі Київстар ТБ
Режисер «Тото» Олег Маламуж, який також є деканом факультету візуальних мистецтв у Projector і продюсером інших українських дитячих анімацій, підкреслив важливість розвивати саме українські проєкти в такий нелегкий час: «Проєкт для найменших в такий непростий час надихає робити ще більше та підкріплює віру в майбутнє України. В першому сезоні ми всією сім’єю співали ці дитячі пісні, які надовго засідають в голові. Дуже хочеться додати радості та підтримки нашим дітям, вона зараз вкрай потрібна».
Попри війну нині Ірина та Олег Маламужі задля відновлення української анімаційної індустрії відновили курси в онлайн-інституті Projector з 2D-анімації й також працюють над повнометражним анімаційним фільмом «Місто Марії» — про історію виживання двох дітей з Маріуполя. Окремо Олег Маламуж поновив роботу над «Мавкою», разом з фестивалем «LINOLEUM» створив серію музичних кліпів, які транслювалися на анімаційному фестивалі в Ансі (Франція) на українському стенді й завершив серіал «Корисно для кожного» з психологічної підтримки українців у воєнний час.
Нагадаємо, раніше мультсеріали каналу «Бробакс» від Суспільного Мовлення — «Тото», «Маленький Бу», «Яся та її робот» і «Портал пригод» — стали доступними на українськомовному сегменті YouTube Kids, який є частиною популярного відеосервісу. YouTube Kids створено для дітей, щоб вберегти їх від непотрібного або сенситивного для дитячої психіки контенту.