Новини компанії

Червень 14, 2022

«Хочемо говорити з дітьми про війну делікатно, але правдиво», — Вікторія Мурована про контент на Суспільному

У Берліні завершився щорічний фестиваль RE:PUBLICA, де одним зі спікерів панелі «Історії війни» стала продюсерка дитячого контенту Суспільного, волонтерка гуманітарного штабу Львова Вікторія Мурована. Під час розмови йшлося про те, як війна впливає на повсякденне життя українців та як ці процеси відобразяться в новому  контенті Суспільного для дітей. 

Читайте також: Суспільне запустило аудіоказки в Telegram

«Працювати над дитячим контентом у часи абсолютної кризи безпеки є надвідповідальним завданням. До війни ми створювали безпечні історії, дитиноцентричні, навчали пізнавати світ у легкій розважальній формі. Виявилося, що світ дуже крихкий, і для усіх без винятку українських дітей він більше не є безпечним. 

Нашим завданням сьогодні є створення нових історій у різних, зрозумілих дітям, форматах: анімація, пізнавальні програми, експлейнери. В них ми розкриємо теми безпеки поведінки в деокупованих містах, боротьби добра і зла, труднощів адаптації на новому місці тощо. Хочемо говорити з дітьми про війну делікатно, але правдиво, інтегруючи нову реальність, художньо її переосмисливши, — зазначила Вікторія Мурована у ході дискусії. — Маємо  завжди зважати на різний досвід українських дітей, багато з них пройшли через окупацію, втрату близьких, вимушену еміграцію. Ми хочемо повернути їм радість пізнання світу і бодай тендітне відчуття стабільності через сучасний ціннісний контент».

Для цього Суспільне вже розпочало роботу над сучасними казками та сценаріями до анімаційних серіалів.

На запитання кураторки й видавчині Катерини Міщенко, чи вдасться Суспільному втілити це у період війни, Вікторія відповіла: «системно створювати власні наративи, чесно розповідати дітям і світові про те, що відбувається, — завжди на часі».

Також під час розмови Вікторія Мурована поділилася своїм досвідом волонтерства у головному гуманітарному штабі Львова, а також спілкуванням з батьками й дітьми, що дало можливість зрозуміти їхні потреби та врахувати це у своїй роботі. За її словами, впродовж перших ста днів штаб надав допомогу понад 30 тисячам внутрішньо переміщених родин. 

«Під час роботи в штабі я намагалася вислухати людину, яка евакуювалася, попіклуватися, знайти іграшку чи книгу дитині, а мамі дати перепочити з чаєм і видихнути 5 хвилин. Історії, почуті в штабі, різні: трагічні, моторошні, спокійні, врівноважені й навіть щемливо-щасливі. З багатьма переселенцями ми на зв’язку, багато хто вже повернувся додому. Солідарність, єднання та підтримка одне одного — це, все про волонтерство. З історій, які закарбувалися, — це дитячі самокатики, які на наше прохання надсилали з усієї Європи, щоб діти відволіклися від страшних реалій. Здавалося б, проста річ, але дитина, яка до цього ніби завмерла, починала щось розповідати, в неї оживали очі», — розповіла продюсерка дитячого контенту Суспільного.  

Нагадаємо, у 2021 році Суспільне Мовлення запустило власний ютуб-канал «Бробакс» із дитячими анімаційними серіалами «Тото», «Маленький Бу», «Яся та її робот» і «Портал пригод». Це чотири пізнавально-розважальні проєкти від провідних українських студій-виробників, які стали переможцями мистецьких конкурсів Суспільного. Різносюжетні історії знайомлять дітлахів зі світом навколо, допомагають опановувати перші соціальні навички. Для дітей старшого віку представили захопливі мандрівки у минуле та майбутнє. Нові проєкти поєднуватимуть сучасне яскраве зображення, динамічний сюжет та потужну пізнавальну складову.

Всі серії анімаційних серіалів доступні на ютуб-каналі «Бробакс».

3 березня 2022 року команда дитячого напрямку мовника запустила телеграм-канал з аудіоказками для сімей з дітьми. Прослуховування казок дасть змогу зайняти дітей і відволікти від сигналів тривоги під час російської війни проти України. Серед аудіоказок — історії про зайчика-хвалька, відважного хлопця, що переміг велетенського змія, про хитрого лиса і впертого цапа та інші.

Окрім можливості слухати онлайн, аудіоказки також можна завантажити на телефон чи інший гаджет заздалегідь — на випадок, якщо зникне зв’язок. Тривалість кожної аудіоказки — 2-5 хвилин, розмір файлів невеликий — відповідно до 3-5 Mb кожний.