Новини компанії

Серпень 22, 2022

Вижити у ворожому середовищі: регіональна команда долучилася до тренінгу від Академії Суспільного Мовлення

17-19 серпня у приміщенні Суспільне Львів відбувся тренінг з безпеки для журналістів. Це вже п’яте навчання у Львові, організоване Академією Суспільного Мовлення, де беруть участь команди регіональних філій мовника. Цього разу долучилися журналісти й інших медіа, набір учасників був відкритим. Тренінг відбувся за сприяння Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні за підтримки Федеративної Республіки Німеччина.

«Коли людина зустрічається з небезпекою для життя у реальній ситуації — важливо не розгубитися, а вміти правильно відреагувати. Причому зреагувати вчасно і правильно, бо іншого шансу не буде — на вагах кожна секунда і людське життя. Ці тренінги дають можливість медійникам, які ризикують працюючи в зоні бойових дій чи на місцях обстрілів у містах в тилу, трохи підготуватися до таких ситуацій та довести навички з порятунку життя до автоматизму», — розповіла Ярослава Камінська, кураторка навчальних програм Академії Суспільного Мовлення.

Читайте також: Для системних адміністраторів Суспільного Мовлення провели тренінг від Ради Європи

Український оглядач, воєнний журналіст Андрій Кузаков навчав медійників у перший день. Він розповів про основне під час роботи у ворожому середовищі: як оцінити та зменшити ризики, плануючи поїздку, як обрати безпечний маршрут, яким повинен бути протокол зв’язку, обладнання й екіпірування медійника, як знімальній групі діяти під час обстрілу та що допоможе без затримок пройти контрольно-пропускний пункт.

Як надати домедичну допомогу — тренер із першої допомоги Василь Кашуба разом з асистентами-інструкторами Курсів першої домедичної допомоги CAB навчали журналістів у наступні два дні. Навички учасники відпрацювали на практиці — в умовах, наближених до реальних, за різними сценаріями і з залученням акторів.

Читайте також: Навчальний курс «Критичне мислення в українському контексті» — у вільному доступі на Prometheus

Загалом, команда Суспільного Мовлення у регіонах від початку повномасштабного вторгнення перебуває на передовій інформаційного фронту. Знімальні групи працюють у ворожому середовищі щодня, розповідаючи усій країні про злочини російської армії. Тому мовник ще з кінця 2021 року заохочує працівників проходити навчання з безпеки та домедичної допомоги й організовує відповідні тренінги. 

«Важливо, аби тренінги з безпеки та надання домедичної допомоги відбувались у компанії регулярно. В умовах сьогодення ці навички життєво необхідні не лише журналістам, а й усім працівникам. Отож ми плануємо уже найближчим часом розпочати нові курси. Я дуже вдячна нашим партнерам за підтримку цього напряму роботи», — розповідає Вікторія Сидоренко, директорка з управління персоналом Суспільного Мовлення.

Минулого тижня навчалися медійники з регіональних редакцій Суспільного Мовлення — Суспільне Одеса, Суспільне Донбас, Суспільне Чернігів та Суспільне Львів. 

«Тренінги з домедичної допомоги — “мастхев” для будь-кого, особливо в країні, у якій війна. Вони корисні і для тих, хто вже колись проходив подібні навчання. Три роки тому протягом 5 днів брав участь у наметовому таборі з домедичної допомоги від Академії Суспільного Мовлення, було дуже круто, цікаво, та корисно. Цього разу так само, але більш насичена програма, багато практики, відеоматеріалів, навіть з акторами та штучною кров’ю. Тренери Сашко та Гриць — компетентні й веселі. Незважаючи на серйозність теми, минуло все дуже легко, весело і з жартами», — ділиться відеограф Суспільне Донбас Михайло Мураль.

«Курс першої домедичної допомоги — це не лише багато практичних навичок, а й розвінчування міфів. Не треба бити по спині людину, яка вдавилася, при судомах не треба пхати ложку до рота, а місце опіку мазати сметаною — це лише маленька частина того, що за три дні обговорили і навчилися робити правильно, аби не нашкодити. А ще навчилися правильно накладати турнікет, зупиняти кровотечу, розпізнати симптоми інсульту. Зараз такі знання — це необхідність, адже ми живемо у країні, де триває війна. Ніколи не знаєш, куди влучить російська ракета, але дуже важливо вміти допомогти травмованим», — каже керівниця діджитал-відділу Суспільне Львів Марта Янко.

«Здебільшого мені сподобалася комунікація з тренерами, які намагалися до кожного окремо донести інформацію. Ми власноруч спробували накладати джгути, зупиняти кров, лікувати опіки та розрізняти переломи. Сподіваюсь всі ці знання мені ніколи не знадобляться, але вони були дуже корисними», — Влада Матвійчук, кореспондентка  Суспільне Одеса.

«Зараз це особливо актуально. В країні такий час, а у нас така робота, що не знаєш, що буде завтра і де ти опинишся. А коли від тебе може залежати життя людини, важливо вміти його врятувати, вміти допомогти. І зробити це правильно, аби не зашкодити. Тренінг дає такі знання й навички. Не лише теоретично, а й практично», — розповіла продюсерка новин Суспільне Львів  Ірина Гоць.

Нагадаємо, Академія Суспільного Мовлення — навчальний центр, створений під егідою Суспільного мовника України. Реалізовує навчальні програми за участі тренерів європейських медіашкіл та міжнародних організацій, таких як Deutsche Welle Akademie, BBC Media Action, CFI, IREX, UN Women, Council of Europe Office in Ukraine, а також українських медіатренерів. Проводить семінари і тренінги для журналістів та медіаменеджерів, організовує навчальні тури до європейських суспільних мовників та суспільних мовників США, стратегічні та фасилітаційні сесії, консультації європейських медіаекспертів тощо. 

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.