Новини компанії

Серпень 15, 2022

Для системних адміністраторів Суспільного Мовлення провели тренінг від Ради Європи

У серпні для системних адміністраторів Суспільного Мовлення провели 40-годинний онлайн-тренінг, присвячений вдосконаленню навичок з ефективного керування IT-інфраструктурою, що в період війни є особливо важливим завданням, зокрема для безпеки мережі медіа.

Читайте також: Академія Суспільного Мовлення оголошує відбір на тренінги з безпеки

Тренінг відбувся у межах проєкту Ради Європи «Підтримка безпеки журналістів та медіа, доступу до інформації, а також комунікаційної стратегії для Офісу Генерального прокурора України». 

Фахівці Суспільного освоїли нові знання з адміністрування, налаштування та швидкого розгортання операційної системи «Red Hat Enterprise Linux», яка також включає роботу з «Red Hat System Administration I» та «Red Hat System Administration II». 

Під час навчання і практики розглядали такі теми: отримання доступу до системи, навігація файловою системою, керування локальними користувачами та групами, контроль доступу до файлів, налаштування продуктивності системи, безпека мережі, планування наступних задач тощо. 

«Курс “RHCSA Rapid Track Course” виявився дуже інтенсивним — я проходив його по 8 годин на добу. За 5 днів було пройдено 17 тем, що досить багато й інформативно. Після курсу відчуваю необхідність застосувати отримані знання на практиці», — поділився враженнями учасник тренінгу Ігор Щербань, начальник управління технічної підтримки користувачів Суспільного. 

Начальник центру моніторингу мережі Суспільного Борис Чуб додав, що курс передбачив не лише теорію, а й практичні завдання для кращого засвоєння: «Мені, досвідченому адміністратору Linux, здається, що цей курс розроблений для початківців, але вже знайомих із роботою в терміналі. Перший день — ознайомлення, після чого інтенсивність курсу стрімко зростає. Лабораторні роботи змушують дійсно постаратися. Особливо сподобалися теми про запуск контейнерів та монтування файлових систем. Дякую організаторам і тренеру за можливість вдосконалити свої знання й практичні навички».

Довідково: 

Проєкт Ради Європи «Підтримка безпеки журналістів та медіа, доступу до інформації, а також комунікаційної стратегії для Офісу Генерального прокурора України» ставить за мету підтримати українську медіаспільноту у вирішенні поточних потреб та наслідків російської агресії та війни в Україні, зокрема допомогти виконувати свої функції за нових обставин.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media, а також в соцмережах Telegram, Facebook, Instagram, Youtube, Viber та Twitter англійською мовою для міжнародної аудиторії.