Новини компанії

Травень 06, 2024

Спецпроєкт на Радіо Культура: радіоесеїстика військових

З 6 травня щодня о 12:05 на хвилях Радіо Культура та на подкаст-платформах Суспільне Мовлення звучатиме спецпроєкт «Голоси фронтиру». Це унікальна колекція радіоесеїв, створена чоловіками та жінками з різним військовим досвідом. Їхні твори об'єднані спільною метою — поділитися з аудиторією внутрішніми переживаннями та емоціями військових, що перебувають на передовій.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному

Тексти для радіоефіру адаптувала команда Радіо Культура разом з авторами есеїв. 

У проєкті взяли участь:

  • фронтмен гурту «Нумер 482», військовослужбовець підрозділу «Культурний десант» Віталій Кириченко;
  • письменник, сценарист, молодший сержант ЗСУ Павло Паштет Белянський;
  • письменник, молодший сержант ЗСУ Артур Дронь;
  • поетеса, музикантка, бойова медикиня, молодша сержантка ЗСУ Єлизавета Жарікова;
  • директорка міжнародного благодійного фонду «Res.Publica», сержантка ЗСУ, інструкторка з військового лідерства Оксана Пономарьова;
  • полковник ЗСУ, учасник боїв за Донецький аеропорт, Авдіївку, Піски, Харків Борис Рябуха.

Павло Паштет Белянський розповів, що текст для Радіо Культура став його першим серйозним есеєм про війну. Викликом під час написання було бажання врахувати якомога більше різноманітних деталей і думок. 

«Я розумів, що це не якийсь там допис до фейсбуку, а це будуть чути тисячі людей. Бути ветераном війни — це не лише розповідати спогади про минулі події, але й обов'язок не допустити, щоб суспільство забуло про тих, хто служить у військах і віддає свою долю заради миру зараз. І для мене це було серйозним викликом — зберегти цю єдину картину твору, щоб слухач міг легше розібратися в моїх ідеях, — розповідає блогер і письменник Павло Паштет Белянський. — Я вважаю, що цей проєкт має велике значення для суспільства, особливо для тих, хто знаходиться далеко від зон бойових дій. Зазвичай у великому місті війну сприймають як далеку реальність, розмежовуючи її на “там” і “тут”. І я розглядаю цю можливість як черговий шанс нагадати, що війна є тільки тут»

Оксана Пономарьова підкреслила, що такий формат діалогу з аудиторією надзвичайно важливий. «Кожен із нас несе у собі свої спостереження, емоції та досвід. Вони виникають всередині нас і виходять через слова, які ми вимовляємо, через мікрофон, через цей текст. Вони, як кадри фільму, показують, як наше життя живе, рухається, б'ється серце, і ми відчуваємо це, переживаємо кожну мить, відстежуючи нашу власну історію, емоції та життя крок за кроком», — розповідає Оксана Пономарьова.

Перший радіоесей «Вдих, видих», автором якого є фронтменом гурту «Нумер 482» Віталій Кириченко, вже доступний на сторінці програми «Голоси фронтиру» на сайті Радіо Культура та на подкаст-платформах Суспільне Мовлення

«Як не дивно, але пригадати й ніби пережити ще раз всі ці екстремальні небезпечні епізоди було неважко. Навпаки, кожен раз, коли я це роблю, я ще раз пересвідчуюсь у тому, наскільки важливі всі ці місяці й роки для мене. Скільки цікавих людей я зустрів, скільки випробувань я здолав. Це дуже цікаво, і я дуже цим пишаюсь. Хтось залишився на дивані, а я проживаю дуже важливу частину свого життя», — коментує Віталій Кириченко.

Над проєктом працювали:

  • продюсерка проєкту — Олена Гусейнова;
  • кураторка проєкту — Тетяна Шамшетдінова;
  • саунд-продюсерка — Ганна Малієнко;
  • продюсерка Радіо Культура — Юлія Загоруйко;
  • виконавча продюсерка Радіо Культура — Ірина Славінська.

Читайте також: Горська, Нищук, Гутцайт, Кахідзе — знакові розмови квітня на Радіо Культура

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.