Травень 06, 2024
Вікторія Мурована взяла участь у медіасаміті ЄМС
Генеральна продюсерка цифрових платформ Суспільного Мовлення Вікторія Мурована взяла участь у роботі медіасаміту Європейської Мовної Спілки в Женеві (Швейцарія), під час якого виступила в панелі діджитал-асамблеї.
В рамках медіасаміту, який тривав 24–25 квітня, відбулися також телевізійна, діджитал-асамблея та радіоасамблея Європейської мовної спілки. Цього року понад 200 медійників із більш як 40 країн відвідали саміт для обміну досвідом, вивчення найкращих кейсів з різних країн та обговорення стратегічних рішень. «Створення незабутніх історій» — саме такою була тема заходу, а серед тем тематичних сесій — зокрема, про силу слухання, значення переконливої оповіді, інновації та ШІ у створенні контенту.
Воутер Картьє, голова Діджитал-комітету ЄМС, та заступник генерального директора ЄМС Жан-Філіп де Тендер разом з Вікторією Мурованою
В межах діджитал-асамблеї членкиня Діджитал-комітету Європейської мовної спілки Вікторія Мурована презентувала мультимедійний проєкт Суспільного «Хоробрі казки», який, на думку організаторів, резонує з темою цьогорічного зібрання, а також поговорила про створення контенту для дітей під час війни з Мадіаною Асераф-Джейкоб, керівницею корпоративного розвитку та стратегічних ініціатив ЄМС.
«”Чарівні казки для хоробрості в часи, коли світ стає ненадійним” — саме так ми назвали нашу сесію, яка відбулася в форматі дружньої розмови за участі представників цифрових платформ з різних країн. Це дійсно дуже відповідально — розповідати історію перед людьми, які щодня виробляють і дистрибутують контент для провідних світових медіа. Створюють історії, які змінюють світ», — коментує продюсерка Суспільного.
На початку виступу Вікторія продемонструвала шлях проєкту «Хоробрі казки» у форматі емоційного шоу-рілс: від чату в телеграмі, створеного у березні 2022 року, до подкасту з понад 600 тис. прослуховувань і друкованої книги. Під час розмови, окрім фокусної теми, було відзначено стійкість команди Суспільного під час війни.
«За два роки повномасштабного вторгнення я беру участь у різноманітних заходах як медіаменеджерка. Членство Суспільного в ЄМС дає змогу системно доносити до європейських мовників важливість постійно висвітлювати новини з України в європейських медіа, поширювати контент Суспільного через програми контентного обміну.
Я почала виступ з особистих рефлексій як народжувалися ці казки на початку вторгнення, які історії лягли в їхню основу, чому важливим було залучення дитячого психолога і як через контент ми підтримуємо українські родини. Ми говорили про дистрибуцію і доступність контенту на різних платформах, про важливість залучення лідерів думок і включеність редакторської групи в контекст», — розповіла Вікторія Мурована.
«Виступ дав мені змогу звернути увагу на контент для дітей, який ми створюємо під час війни. Усіх дітей, тих, які перебувають в Україні й вимушено поза її межами в європейських країнах. Підсилити меседж про дітей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях і вивезених на територію країни-агресора. Я також подякувала колегам з ЄМС за системну віддану підтримку і залученість».
Нагадаємо: проєкт «Хоробрі казки» складається 12 терапевтичних історій спільного досвіду українських родин, які правдиво, але делікатно пояснюють дітям нові реалії, що наскрізно присутні в цікавих оповідях зі щасливими завершеннями: про дружбу; батьків, які пішли на війну, але люблять та сумують за дітьми; магію ППО; підтримку й волонтерство; вільний народ та його героїв. До створення книжки були залучені фахові експертки — психологиня Маріанна Новаковська та соціологиня Вікторія Бриндза.
Медіасаміт Європейської мовної спілки — це платформа для спілкування, навчання та обміну досвідом між топменеджерами та членами ЄМС з усієї Європи. Кожного року учасники Саміту обмінюються ідеями та знаннями з різноманітних тем: від останніх медіатенденцій до найактуальніших проблем, з якими стикається медіаіндустрія. Медіасаміт також надає платформу для співпраці й пошуку нових творчих рішень спільних проблем і для обговорення стратегій для визначення майбутнього суспільних ЗМІ. Цьогорічна тема заходу — «Створення незабутніх історій».
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Фото з сайту www.ebu.ch та з особистого архіву Вікторії Мурованої