Новини компанії

Серпень 15, 2022

Історія фотографа Макса Левіна — «Герої» на Першому

У понеділок, 15 серпня, о 21:15 Перший канал Суспільного Мовлення покаже нову історію документального проєкту «Герої» під час інформаційного марафону «Єдині новини #UAразом». Цього разу — історія авторки Євгенії Подобної про фотокореспондента Максима Левіна, який загинув у березні цього року під час російського вторгнення.

Читайте також: «Ці місяці страшної війни показали, наскільки цінними є наші регіони», 一 Ольга Крупник, випускова «Суспільне. Спротив»

Максим Левін — український фотокореспондент, який з 2014 року працював у найгарячіших точках російсько-української війни. Під час повномасштабного вторгнення він перший відзняв кадри з харківської кільцевої — перші бої за Харків. За перший тиждень війни Максим встиг попрацювати на найнебезпечніших напрямках, зокрема на Житомирщині й Київщині. Він загинув під час боїв за Мощун. За результатами попереднього слідства, яке проводять українські правоохоронні органи та закордонна організація «Репортери без кордонів», — російські військові стратили Максима. Авторам фільму вдалося записати ексклюзивне інтерв’ю з очільником відділу розслідувань організації «Репортери без кордонів», який був на місці злочину.

«Макс — дуже багатогранна особистість і про нього можна відзняти справжній фільм. Він був автором проєкту про відповідальне батьківство. Як фотокореспондент брався не лише за репортажні зйомки, а й за дуже непрості теми. 8 років він провів у зоні АТО/ООС. Під час повномасштабного вторгнення багато світлин, які шокували нас, були зроблені саме Максом. Саме він знімав у Бородянці, коли були жахливі авіабомбардування. Макс зробив унікальні світлини, за якими можна знайти героїв, котрі захищали це місто. Він, якщо не перший, то один з перших показав, що сталося з тією сумнозвісною багатоповерхівкою», — розповідає Євгенія Подобна.

У 2014 році Максим Левін потрапив в оточення під Іловайськом, а вибравшись, доніс світові реальні історії про наших військових:

«В цій невеличкій серії ми також згадаємо і про іловайську історію Макса. Він один з небагатьох журналістів, які опинилися в оточенні. Він один з тих, хто зберіг пам’ять про бійців, які там були й багато з яких не повернулося. Саме завдяки Максу ми знаємо, що відбувалося в Іловайську та про реальні вчинки тих людей. Щонайменше троє людей вважає, що Макс врятував їм життя в Іловайську. Це героїзм, про який ми чомусь дуже мало говорили й дякували Максу Левіну. Він зробив усе, щоб ми не забували про Іловайськ, — тепер наша черга знімати фільми, аби не забули про Макса», — підсумовує Євгенія Подобна.

Дивіться історію фотокореспондента Макса Левіна 15 серпня о 21:15 у проєкті «Герої» на Першому каналі Суспільного Мовлення під час інформаційного марафону «Єдині новини #UAразом». Також серію можна буде переглянути на ютуб-каналі Першого каналу Суспільного Мовлення.

Нагадаємо, з червня в ефірі інформаційного марафону «Єдині новини #UAразом» стартувала рубрика документальних історій «Герої». Автори 15-хвилинних документальних стрічок розповідають про людей, які віддано працюють в тилу України задля нашої перемоги.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення продовжує брати участь у виробництві цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини #UAразом», що, зокрема, транслюється на телеканалі Перший.