Серпень 13, 2022
Про репресії в Криму та воєнні злочини росії — сьогодні в токшоу «Кримське питання» на регіональних каналах Суспільного
13 серпня о 21:40 в телеефірі регіональних каналів Суспільного в токшоу «Кримське питання» ведуча проєкту Олеся Вакуленко разом з гостями говоритиме про репресії в окупованому Криму, які посилилися з початком повномасштабного вторгнення, а також про вчинення росією воєнних злочинів та притягнення її до відповідальності.
Цього разу гостями випуску стануть правники, зокрема адвокат Микола Полозов та виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.
9 червня Міністерство закордонних справ України повідомило, що на території тимчасово окупованого півострова російська окупаційна адміністрація з політичних чи релігійних мотивів незаконно утримує за ґратами понад 120 громадян України з Криму, серед яких більшість — кримські татари. Крім того, 4 серпня російський суд позбавив професійного статусу кримських адвокатів. Як наслідок, на тлі посилення репресій у Криму щонайменше 16 кримських політв’язнів можуть залишитись без належної правової допомоги.
Росія цілеспрямовано і систематично порушує права корінного народу Криму, намагаючись такими методами придушити опір незгодних з окупацією громадян України та нагадуючи населенню про наслідки протидії російській окупаційній політиці. З 2016 року окупаційна влада заборонила Меджліс кримськотатарського народу та уже понад шість років ігнорує наказ Міжнародного Суду щодо скасування цього незаконного рішення.
В умовах повномасштабного вторгнення армії рф в Україну жителі окупованого півострова все частіше стикаються з новими викликами — його територію використовують як плацдарм для ударів по Україні та постачають озброєння, перетворюючи Крим у великий військово-тюремний табір.
Читайте також: Межі толерантності в часи війни: цикл інтерв’ю з представниками нацспільнот та корінних народів
Саме у цьому полягає головна мета проєкту — повернути тему Криму в український інформаційний контекст і публічно порушувати теми, які стосуються життя мешканців Криму й переселенців, а також перспектив деокупації півострова.
Нагадаємо, перший випуск телепроєкту «Кримське питання» вийшов у лютому 2022 року, проте через повномасштабне вторгнення його довелося тимчасово призупинити. Зараз над «Кримським питанням» працюватимуть журналісти й редактори Суспільне Крим спільно із Суспільне Львів.
Читайте також: Головне про Крим — щоп’ятниці в марафоні «Суспільне. Спротив»
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media, а також в соцмережах Telegram, Facebook, Instagram, Youtube, Viber та Twitter англійською мовою для міжнародної аудиторії.
Суспільне Крим — це офіційний сайт телеканалу Суспільного Мовлення, всеукраїнського супутникового телеканалу, який мовить 24/7.
Дивитися онлайн телеканали Суспільного можна на сайтах регіональних філій.
Фото — Анастасія Мантач