Новини компанії

Серпень 01, 2022

Підготовка до небезпечної зйомки та домедична допомога — тренінг від Академії Суспільного Мовлення

27-29 липня у приміщенні Суспільне Львів відбувся тренінг з безпеки для журналістів. Це вже четверте навчання у Львові, організоване Академією Суспільного Мовлення для редакцій регіональних філій мовника. Цього разу участь взяли журналісти-новинарі та розслідувачі з київського офісу Суспільного, а також із Суспільне Одеса, Суспільне Донбас, Суспільне Запоріжжя, Суспільне Дніпро. Навчання відбулося за сприяння Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні за підтримки Федеративної Республіки Німеччина.

У перший день навчань військовий журналіст, фотограф, кореспондент, журналіст «Радіо Свобода» Андрій Дубчак розповів головні правила журналістської роботи у ворожому середовищі. Він провів лекцію онлайн, адже в цей час працює на зйомках в зоні бойових дій. Андрій розповів про правила підготовки до зйомки і збереження життя журналіста під час роботи, ще й показав обладнання та екіпірування, яке він взяв з собою в цю поїздку, і яке допомагає йому не лише ефективно виконувати журналістські завдання, а й зберегти життя в разі надзвичайних ситуацій.

Читайте також: Безпека в роботі й тактична медицина 一 тренінг для команди від Академії Суспільного Мовлення

Тренер із першої допомоги Василь Кашуба разом з асистентами-інструкторами Курсів першої домедичної допомоги CAB навчали журналістів Суспільного у наступні два дні. Як накладати джгути-турнікети, бандажі, гемостатичні бинти під час масивних кровотеч та травм, які ознаки пневмотораксу та як працювати з автоматичним дефібрилятором і проводити серцево-легеневу реанімацію — це лише частина практичних навичок, які отримали учасники. 

Навчання відбувалося в умовах, наближених до реальних, із залученням акторів та спецефектами. 

«Все більше журналістів Суспільного мають можливість взяти участь у тренінгах із безпеки. Наразі ми провели вже 4 такі курси й плануємо ще кілька на кінець літа та на осінь. Подібні тренінги надзвичайно важливі, адже наші колеги не лише висвітлюють наслідки обстрілів у себе в регіоні, а й їздять у відрядження в "гарячі точки"», — розповіла Ярослава Камінська, кураторка навчальних програм Академії Суспільного Мовлення.

Читайте також: Академія суспільного мовлення запустила телеграм-канал для медійників: про фізичну, психологічну та цифрову безпеку

Учасники тренінгу кажуть, що такий досвід — корисний не лише у воєнний, а й у мирний час. Адже у побутових умовах також трапляються ситуації, де необхідно надавати першу домедичну допомогу колегам, коли кожна секунда відіграє вирішальну роль. 

«Тренери пояснюють “на пальцях” навіть непрості речі. Все зрозуміло та наочно, і з неабияким почуттям гумору. Хочеться відзначити саме практичність наданих знань. Наприклад, накладання джгута відпрацьовували на собі, один на одному, не лише на манекенах. Що цікаво: імітування моменту раптовості, тобто ми могли з тими джгутами сидіти певний час і зненацька тренер давав команду, щоб ми його накладали. Все це для того, щоб навички були відпрацьовані до автоматизму. Ще запам’яталася вправа, коли ми підіймали джгут, дивилися на нього, крутилися — стан був трохи дезорієнтований, починала паморочитися голова. А потім необхідно було накласти його собі чи колезі. Це готує нас до того, що в найнеочікуваніших умовах ти маєш вміти це робити», — каже кореспондентка Суспільне Донбас Анастасія Дашко.

«Ми набули саме тих знань, які нам дуже допоможуть в нашій інколи небезпечній роботі. Дізналися, як зупиняти критичну кровотечу, як допомогти людині, яка не дихає, непритомна. І — сподіваюся, ніколи не згодиться! — правильна евакуація людей в небезпечних умовах. Найцікавішим для мене виявилося розуміння того, що все реально, ти дійсно можеш врятувати людині життя і на це в тебе піде небагато часу. До того ж нам показали, як діяти, коли є аптечка та коли її немає, — використовуючи свої знання й підручні матеріали», — розповіла кореспондентка Суспільне Донбас Анастасія Галасюк.

«Тренінг дійсно виявився корисним. Тренери мені нагадали, як надавати першу медичну допомогу та показали інші можливості медичної екіпіровки. Вправи були чіткими та наочними. Самі тренери — веселі й пояснюють доступно. Дякую за можливість взяти участь у цих навчаннях», — зазначає Андрій Стасюк, кореспондент новин Суспільного.

«За три дні тренінгу ми розібрали ситуації, які найчастіше трапляються під час бойових дій та у побуті при аварійних ситуаціях. Вчилися оперативно накладати турнікети — нам давали вихідні дані де саме травмувалася кінцівка, і ми мали за 20 секунд правильно накласти турнікет. Це вкрай важливі навички, бо при реальних ситуаціях, хто не встиг — той не вижив.

Розбирали, як з поля бою евакуювати поранених, як допомагати людям із пневмотораксом, у яких зупинилося серце, уражені легені. Як правильно їздити в зону бойових дій: що з собою брати, як домовлятися, що необхідно передбачити, які там можливі ситуації і як з них вийти. Хочу подякувати тренерам: за три дні вони лаконічно і без зайвого поділилися з нами інформацією і навичками, які для журналістів, що працюють поблизу зон бойових дій, важко переоцінити, бо — і це, на жаль, не поезія — ціною цих навичок може стати людське життя», — каже Владислав Киящук, кореспондент Суспільне Запоріжжя.

Нагадаємо, Академія Суспільного Мовлення — навчальний центр, створений під егідою Суспільного мовника України. Реалізовує навчальні програми за участі тренерів європейських медіашкіл та міжнародних організацій, таких як Deutsche Welle Akademie, BBC Media Action, CFI, IREX, UN Women, Council of Europe Office in Ukraine, а також українських медіатренерів. Проводить семінари і тренінги для журналістів та медіаменеджерів, організовує навчальні тури до європейських суспільних мовників та суспільних мовників США, стратегічні та фасилітаційні сесії, консультації європейських медіаекспертів тощо. Має хаби в Києві та Одесі.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.