Червень 13, 2022
Безпека в роботі й тактична медицина 一 тренінг для команди від Академії Суспільного Мовлення
10-12 червня у Львові для команди Суспільного відбулося навчання Академії Суспільного Мовлення з безпеки. Участь взяли журналісти та відеооператори, які працюють у регіонах, де були чи тривають бойові дії. Цей тренінг, за сприяння Frontline Club, організовують для команди мовника вдруге.
Читайте також: Поради, що рятують життя: тренінг з безпеки для медійників від Академії Суспільного Мовлення
Першу частину тренінгу у приміщенні Суспільне Львів провів колишній солдат, фотограф Sunday Times, який висвітлював багато світових воєнних конфліктів протягом останніх двадцяти двох років, зокрема у Сирії, Пол Конрой. Він розповів, як мінімізувати ризики постраждати чи бути викраденим у зоні бойових дій.
Як дати собі раду з травмою на полі бою й домедична допомога за протоколом MARCH — ще два дні практичних занять допоможуть медійникам зменшити ризики для життя та здоров'я під час роботи в небезпечних умовах.
«Якщо ви бачите танк, який горить на дорозі, — це загроза. Ризиком там можуть бути боєприпаси, які не вибухнули, чи поранений російський солдат всередині. Ви цього не знаєте, але продовжуєте виконувати свою журналістську роботу. Найімовірнішим помякшенням ризиків у цьому випадку буде зйомка чи фотографування танку на безпечній відстані. Тобто ви визначили загрозу, окреслили ризик і зменшили його», — каже Пол Конрой.
Читайте також: Академія Суспільного Мовлення запустила телеграм-канал для медійників: про фізичну, психологічну та цифрову безпеку
«Воєнні журналісти перебувають у зоні бойових дій і можуть отримати польові уламкові поранення. Тому вони повинні знати основи тактичної медицини, а також основи тактики — як рухатися в складі військового підрозділу, як правильно шукати укриття, ховатися від обстрілів. На цьому тренінгу вони отримують знання, навички, спорядження, адже учасникам надали аптечки, спаковані за останнім словом тактичної медицини», — розповів Олег Кристиняк, сертифікований інструктор американської Національної асоціації екстрених медичних технік.
З початком повномасштабної війни Академія Суспільного Мовлення організувала три тренінги з безпеки для журналістів за підтримки донорів та міжнародних партнерів.
«Під час повномасштабної війни росії проти України ми продовжуємо працювати, зокрема проводимо тренінги для журналістів з безпеки, які наразі є надзвичайно важливими, адже багато наших колег живуть і працюють в гарячих точках, де щодня висвітлюють наслідки обстрілів», — розповіла Ярослава Камінська, кураторка навчальних програм Академії Суспільного Мовлення.
Читайте також: Їхніми очима ми бачимо війну. Історії команди Суспільного в регіонах
«Був дуже вражений досвідченістю та професіоналізмом викладачів. За час навчань, ми отримали знання, як поводити себе та мінімізувати ризики під час зйомок в зоні бойових дій, небезпечних районах, а також 一 як надавати першу допомогу собі та іншим при пораненні. Тренінг вважаю дуже корисним. Адже зйомки сюжетів для новин дуже часто відбуваються у небезпечних районах, а можливість надавати першу медичну допомогу може стати у нагоді не тільки в воєнний, а й в мирний час», 一 переконаний учасник навчань, відеооператор Суспільне Миколаїв Юрій Руденко.
«Лекція Пола була неймовірно крута. Практичні поради від фахівця такого рівня 一 цього не знайдеш у підручниках журналістики. Після лекції Пола, здавалося, що вразити чимось більше уже неможливо. Але суперові інструктори з тактичної медицини спростували цю думку. Динамічно, пізнавально і з гумором вони навчили тому, чого не навчали мене років двадцять тому в медучилищі. На тренінгу теорія відразу підкріплювалась практичними відпрацюваннями. Дуже важливою особисто для мене була інформація про різноманітні сучасні засоби для надання першої допомоги», 一 каже журналістка Суспільне Донбас Вікторія Левчук.
Нагадаємо, Академія Суспільного Мовлення — навчальний центр, створений під егідою Суспільного мовника України. Реалізовує навчальні програми за участі тренерів європейських медіашкіл та міжнародних організацій, таких як Deutsche Welle Akademie, BBC Media Action, CFI, IREX, UN Women, Council of Europe Office in Ukraine, а також українських медіатренерів. Проводить семінари і тренінги для журналістів та медіаменеджерів, організовує навчальні тури до європейських суспільних мовників та суспільних мовників США, стратегічні та фасилітаційні сесії, консультації європейських медіаекспертів тощо. Має хаби в Києві та Одесі.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.