Червень 03, 2022
Поради, що рятують життя: тренінг з безпеки для медійників від Академії Суспільного Мовлення
Із 30 травня до 2 червня в приміщенні Українського католицького університету у Львові відбувся тренінг із безпеки для журналістів. Подію організувала Академія Суспільного Мовлення за сприяння Deutsche Welle Akademie.
З медійниками працював тренер-консультант із SEPAR International з досвідом роботи в країнах Африки та в Афганістані Девід Гілієт.
«Ми працюємо з журналістами, які залучені до роботи в несприятливих умовах в потенційно небезпечному середовищі. Поговоримо про ситуаційну обізнаність й про особисту безпеку. Мабуть, кожен із вас знає про випадок зі знімальною групою SkyNews, що трапився поблизу Бучі. Ми проаналізуємо це відео і подумаємо, як би ви поводилися в такій ситуації. Також розглянемо питання надання першої домедичної допомоги: як зупинити критичну кровотечу, як підтримати прохідність дихальних шляхів та як проводити серцево-легеневу реанімацію», 一 зазначив на початку тренінгу Девід Гілієт.
Читайте також: «Втрачаю себе як медійницю, коли там працюю». Журналістка та медіатренерка Ірина Цибух рятує бійців на передовій
Практична частина навчань відбувалася надворі. Як оцінити ризики та що робити, коли отримали ножове чи вогнепальне поранення або потрібно евакуюватися на автомобілі під час обстрілу 一 учасники імітували ситуації, максимально наближені до реальних, що виникають під час журналістської роботи.
«Ми надзвичайно раді, що вдалося провести ще один тренінг з безпеки для журналістів. Ці знання та навички буквально рятують життя і ми тішимося, що ще більше колег з Суспільного та інших медіа змогли долучитись до навчання. Вдячні нашим партнерам, Deutsche Welle Akademie, за підтримку в проведенні тренінгу», 一 розповіла Ярослава Камінська, кураторка навчальних програм Академії Суспільного Мовлення.
«Отримав цінні знання про те, як діяти під час артобстрілу, авіанальоту, у разі, коли за тобою стежать, коли потрібно надати першу домедичну допомогу собі чи товаришу. Також було корисним заняття з психологічної безпеки 一 як контролювати емоції, приходити до тями після стресу, не впадати в паніку, спілкуватися з психологічно надломленими людьми. Для мене це нині дуже актуально, тому що ледве не кожен робочий виїзд 一 це спроба зажити довіри саме в таких людей. Дуже цінні поради дала тренерка з цифрової безпеки. Як виявилося, можна суттєво підвищити власну захищеність в інтернеті за допомогою усім доступних прийомів, не вдаючись до чогось надзвичайного», 一 каже учасник навчань від Суспільне Харків Дмитро Гребінник.
«Безпековий тренінг став справжньою знахідкою, зважаючи на нинішні реалії. Теоретичні заняття були насичені. Особливо цікаво було дізнатися про досвід та професійні секрети нашого іноземного тренера. Для нас змоделювали потенційно небезпечну ситуацію й дали можливість відпрацювати набуті знання. Також такі вправи показали, які ми маємо слабкі сторони та над чим слід ще попрацювати», 一 зазначила Альона Наталуха із Суспільне Запоріжжя.
Нагадаємо, 12-14 травня схожий тренінг з безпеки для журналістів від Академії Суспільного Мовлення відбувся у Львові.
Академія суспільного мовлення — навчальний центр, створений під егідою Суспільного мовника України. Реалізовує навчальні програми за участі тренерів європейських медіашкіл та міжнародних організацій, таких як Deutsche Welle Akademie, BBC Media Action, CFI, IREX, UN Women, Council of Europe Office in Ukraine, а також українських медіатренерів. Проводить семінари і тренінги для журналістів та медіаменеджерів, організовує навчальні тури до європейських суспільних мовників та суспільних мовників США, стратегічні та фасилітаційні сесії, консультації європейських медіаекспертів тощо. Має хаби в Києві та Одесі.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.