Новини компанії

Червень 06, 2022

Їхніми очима ми бачимо війну. Історії команди Суспільного в регіонах

Кореспонденти Суспільного працюють у кожному регіоні України. З нагоди Дня журналіста знайомимо їх з вами та публікуємо їхні розповіді про одну із численних зйомок, на які доводилося виїздити під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Кореспондент Суспільне Одеса Дмитро Васильєв. Авторка фото — Ніколєтта Стоянова

«Це був один з ракетних ударів по Затоці Одеської області. Тоді було дощенту знищено одну з баз відпочинку, а ще декілька — пошкоджено. Я працював на місці руйнування, бачив шокованих власників будівель і сам тримав у собі значну кількість досить складних емоцій. В момент, коли я ходив руїнами у пошуках планів для оператора, потрапив в об’єктив нашого фотографа. Насправді я не викладав це фото нікуди, в жодні свої соцмережі. Мені здається це недоречним зараз, особливо через відчуття, що сьогодні, в умовах війни, значно важливіше просто працювати, не намагаючись показати своєму оточенню, хто ти. Є пріоритети, і на першому місці зараз — робити все залежне від тебе», — кореспондент Суспільне Одеса Дмитро Васильєв.

Світлана Кльосова, кореспондентка Суспільного Миколаїв. Автор фото — Олександр Пан, оператор Суспільне Миколаїв

«Фото було зроблене 11 квітня на одній з вулиць в Кульбакіному. Цей мікрорайон одним з перших почав потерпати від обстрілів російськими бойовиками. Ми з оператором оглядали вулиці, коли натрапили на два вщент згорілі автомобілі, один з них був перевернутий вибуховою хвилею. Власників не було, за словами сусідів вони встигли виїхати в той же день, коли стався вибух, тому не постраждали. Поруч з машинами бігало з десяток покинутих собак», — Світлана Кльосова, кореспондентка Суспільного Миколаїв.

Ігор Стрельцов біля підірваного росіянами мосту через річку Сейм поблизу с. Чумакове. Автор фото — Андрій Крамченков, Суспільне Суми

«Ми дізнались, що росіяни підірвали міст, на наступний ранок після події. Одразу виїхали і стали першими журналістами, які туди прибули. Військові попереджали, що там ще може бути небезпечно, тому на під'їзді ми підіймали дрон і перевіряли, чи немає поблизу окупантів. Потім наш дрон ще трішки допоміг військовим», — розповідає кореспондент Суспільне Суми Ігор Стрєльцов.

Слава Мавричев на трасі неподалік звільненого від російських окупантів селища Кутузівка, травень 2022. Автор — Олександр Бринза

«Колона спаленої техніки росгвардії неподалік від селища Кутузівка. Це якісь 5-7 хвилин від харківської кільцевої. Окупанти, вочевидь, планували впоратися за кілька годин і взагалі не чекали на спротив — колону супроводжував лише один броньований “Тигр”. Більш як два місяці після початку вторгнення Суспільне Харків були єдиною місцевою редакцією новин, які продовжували працювати “у полі” й показувати наслідки обстрілів і боїв у Харкові та його передмістях», — шеф-редактор новин Суспільне Харків Слава Мавричев.

Кореспондентка Суспільне Одеса Олена Голда та оператор Тарас Осіпов

«Камера, мікрофон, бронежилети, каски — так у воєнний час кореспонденти Суспільного збираються на зйомки в місця влучання російських ракет. Далі в об’єктиві оператора — зруйновані будівлі, а біля мікрофона кореспондента — постраждалі та свідки вибухів. Фото зроблене на початку квітня після обстрілу нафтосховища та нафтопереробного заводу», — кореспондентка Суспільне Одеса Олена Голда.

Зруйнований Миколаївський аеропорт. Фото — Руденко Юрій

«8 квітня 2022 року спільно з колегою, журналісткою телеканалу Суспільне Миколаїв Ольгою Рудою, були на зйомках репортажу про наслідки обстрілу російськими агресорами Миколаївського аеропорту. Те, що ми побачили, нас приголомшило і дуже засмутило, бо ще у липні 2020 року ми з Ольгою були на зйомках відкриття цього аеропорту після капітального ремонту. Тож я попросив колегу зробити світлину зі мною», — розповів оператор Суспільне Миколаїв Юрій Руденко

Наслідки російських обстрілів у селі Климентове на Сумщині. Автор фото — Андрій Міхєєв

«Ми з Максимом Науменком (на фото) виїхали з міста Охтирка до с. Климентове знімати наслідки російських обстрілів. У нас був тоді один комплект захисту на двох. Він їхав за кермом мотоцикла, тому був у бронежилеті, мені дісталася каска. Відзняли розбомблені кафе, що були одразу за лінією оборони, поспілкувалися з місцевими мешканцями. Той день запам'ятався і позитивом: нам безкоштовно допомогли з вулканізацією, не захотіли брати грошей, бо ми були з написами “преса”», — розповідає автор фото, кореспондент Суспільне Суми Андрій Міхєєв.

Оператор Суспільне Чернігів Олександр Сідько на руїнах готелю «Україна». Фото  —  Денис Шапошніков

«У готель влучив російський “Іскандер”. Готель був порожній, ніхто не загинув. Російська пропаганда наступного дня оголосила, що там вони розбили “іноземний легіон”. Через те, що під завалами не було людей, готель не чіпали до кінця квітня. Зараз там проводять слідчі дії для фіксації воєнного злочину. Оператора звідти не можна було забрати. Його слова: “Дайте ще трохи часу познімати!”», — розповіла шеф-редакторка бюро новин Суспільне Чернігів Алла Скорик про оператора Олександра Сідька.

Журналіст Суспільне Чернігів Олександр Котенко у с. Великі Осняки

«Ми поїхали туди знімати матеріал, поговорити з людьми. Знали, що там були випадки розстрілу місцевих, та й просто хотіли поговорити з людьми про ставлення до них російських військових. Привезли з собою гуманітарну поміч, почали її роздавати у центрі. Хлопці роздавали, а ми ходили знімали. Зустріли бабусю, сказали їй про гуманітарну допомогу, а вона відмовилась і сама запропонувала нас нагодувати», — розповідає Олександр Котенко.

Продюсер бюро новин Суспільне Чернігів Андрій Тіток, селфі біля зруйнованого мосту

«Це фото зроблене 21 квітня 2022 року на краю зруйнованого автомобільного мосту через Десну в Чернігові. Для кожного чернігівця це особливе місце. Всі подорожі по Україні та за кордон починалися для нас саме тут. Цей міст був єдиним способом швидко і по хорошій дорозі за півтори години дістатися до Києва. Тепер через дії російських військ його нема, а репортаж про руїни мосту я знімав, коли на дні Десни сапери-водолази шукали авіабомбу», — розповідає Андрій Тіток.

Кореспондентка Суспільне Донбас Анастасія Дашко та оператор Олександр Голєнко

«Це фото зроблене на позиціях українських військових в районі Катеринівки. Саме в цей день розвідка США прогнозувала початок повномасштабного наступу. Ми поїхали на передові позиції, розпитали хлопців. Тоді ніч на фронті минула досить спокійно, всі армійці розповідали нам, що готові стримати агресора за будь-яких умов. Пізніше виявилось, що це так і є. Ворог досі штурмує цей район. Пишаюся безмежно нашими захисниками», 一  кореспондентка Суспільне Донбас Анастасія Дашко.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.