Травень 05, 2022
Суспільне долучилося до щорічної конференції ЮНЕСКО про вільну журналістику
Суспільне Мовлення взяло участь у щорічній конференції ЮНЕСКО з нагоди Всесвітнього дня свободи преси, що відзначається 3 травня. Генеральна продюсерка інформаційного мовлення Суспільного Ангеліна Карякіна в межах панельної дискусії «Інформація як суспільне благо — наші журналісти, наша свобода», організованої Європейською мовною спілкою (ЄМС), розповіла про виклики журналістики під час війни в Україні, вагу регіональних редакцій та важливість нових механізмів у висвітленні війни.
Читайте також: «У кожного свій фронт відповідальності». Євгеній Агарков про відповіді на тези кремля та ефір, коли здали нерви
У дискусії також взяли участь:
- заступниця Генерального Секретаря ООН з глобальних комунікацій Мелісса Флемінг;
- в.о. директорки «Голос Америки» Йоланда Лопес;
- віцепрезидентка з новин ABS-CBN Джин Рейєс;
- директор з новин суспільного мовника Ірландії RTE Джон Вільямс;
- керівник Радіо Каракас Телебачення RCTV Освальдо Кінтана Кардона;
- заступниця голови ЄМС з медіа, очільниця новин, модераторка заходу Ліз Корбін.
За словами Ангеліни Карякіної, критичну роль продовжує відігравати регіональна журналістика та практики залучення і прямого контакту з аудиторією — опитування, запрошення до дискусій чи редакційних планівок, пропозиція гострих для місцевої аудиторії тем.
«Окрім створених сюжетів про інфраструктуру, проблеми у сфері охорони здоров’я, освіти, науки на місцевому рівні та пошуків їх вирішення, ці команди у критичній ситуації, ймовірно, матимуть більше шансів вижити, більше шансів працювати, пристосовуватися до критичних ситуацій, подолати політичний тиск чи війну», — зазначила генпродюсерка інформаційного мовлення Суспільного.
У висвітленні російської війни проти України міжнародною пресою важливими лишаються контекст та історія, також наголосила вона.
«Мої колеги неодноразово звертали увагу на те, що висвітлення вторгнення 24 лютого неможливе без контексту — не лише того факту, що війна почалася ще 2014 року, а й розуміння, що пригнічення та імперіалістичний тиск росії тривав сотні років. Це також дає розуміння причин такої затятої та солідарної боротьби українців по всій країні — колишніх ворогів чи суперників у політиці, бізнесі, владі, ідеологічних противників. Я думаю, в цьому полягає наша відповідальність, відповідальність ЗМІ — вийти за межі події, надати контекст, придивитися до ситуації глибше».
Читайте також: Саманта Пауер: «Український суспільний мовник зміцнив свою аудиторію, оскільки люди шукають факти і правду»
Водночас представники ООН та суспільних мовників світу висловили підтримку українцям, зокрема журналістам, які, ризикуючи власним життям, постійно працюють в «гарячих» точках України та показують правду всьому світу.
Нагадаємо, Суспільне Мовлення продовжує цілодобовий інформаційний марафон «Єдині новини #UAразом», що транслюється на телеканалі UA: ПЕРШИЙ.
Інформаційний марафон Суспільного продовжується одночасно на:
- всіх 24 регіональних телеканалах Суспільного (UA: БУКОВИНА, UA: ВІННИЦЯ тощо), також кожний регіон подає новини на регіональних сторінках у Facebook, YouTube, Instagram, Telegram. Телеканали UA: КРИМ, UA: ДОНБАС та UA: ЗАКАРПАТТЯ можна дивитися також через супутник;
- сайті, ютуб-каналі UA: ПЕРШИЙ, додатково трансляція телеканалу доступна на ОТТ-платформах;
- Українському Радіо в FM- та AM-діапазонах (чи середньохвильовому діапазоні на старих приймачах) на частотах по всій країні;
- а також на діджитал-платформах Суспільне Новини. Новини оперативно надаються в соцмережах Telegram, Facebook, Instagram, Youtube, Viber, а також Twitter англійською мовою для міжнародної аудиторії.
З 17 березня в ефірі усіх регіональних телеканалів Суспільного виходить міжрегіональний телемарафон «Суспільне. Спротив» — щобудня увечері команда регіонального мовлення готує 8 годин прямого ефіру, новини без маніпуляцій і за стандартами журналістики, включення з усіх регіонів України, практичні рекомендації, як виживати та жити під час війни. Онлайн регіональні телеканали Суспільного можна переглядати на сайтах філій.
Також з 15 квітня OTT-платформи oll.tv та MEGOGO.NET почали показувати UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: ЛЬВІВ в HD-якості.