Травень 04, 2022
Саманта Пауер: «Український суспільний мовник зміцнив свою аудиторію, оскільки люди шукають факти і правду»
Голова USAID Саманта Пауер заявила про зміцнення Суспільного Мовлення завдяки довірі аудиторії, що підтверджують рейтинги останніх місяців з початком повномасштабної російській агресії в Україні. Про це Саманта Пауер зазначила під час дискусії «#WorldPressFreedomDay: На передовій в Україні», організованої Агенцією США з міжнародного розвитку (USAID) та Internews з нагоди Всесвітнього дня свободи преси.
Читайте також: Виклики висвітлення російського вторгнення в Україну й докази для Гаазького трибуналу — Роксолана Лісовська про роботу Суспільного
«Кожен день в Україні — День свободи преси. Ми повинні це мати на увазі. Це те, чим відрізняється демократія від диктатури та тоталітаризму, коли Росія намагається окупувати чужі території й закрити місцеві ЗМІ, намагається вимкнути українське мовлення та запровадити одноголосну кремлівську пропаганду. Росія все ще вважає, що може виграти інформаційну війну, незважаючи на всі докази звірств та агресії, які вона залишає після себе, — розповіла Саманта Пауер. — Наші колеги з Суспільного Мовлення просто говорять правду. Це журналістика, заснована на фактах, яка підхоплюється ЗМІ по всьому світу. Це критично важливо. Під час війни український суспільний мовник зміцнив свою аудиторію, оскільки люди шукають факти і правду й намагаються відійти від джерел дезінформації. Я була вражена, як виросла аудиторія Суспільного, особливо у телеграмі та інших соціальних мережах».
Також голова USAID, яка починала свою кар’єру військовою кореспонденткою, нагадала, що збір і розповсюдження фактів має значення не лише для громадян, а й для майбутнього міжнародного суду проти військових злочинів окупанта.
«Журналістські репортажі створять основу для розслідувань військових злочинів. І тому знову повертаємося до того, що важливо говорити правду, збирати факти, докази, — для цього журналісти пройшли навчання, як це робити, — щоб одного дня це могло опинитися в залі суду, а журналістська робота стала частиною обвинувачення», — додала Саманта Пауер.
Для цього міжнародні організації, зокрема USAID спільно з Internews, допомагають репортерам в Україні з основними засобами захисту. Журналістам в різних регіонах передають бронежилети, шоломи, аптечки, павербанки на сонячних батареях, різні засоби зв'язку, а також допомогу з евакуацією, хто в цьому має потребу.
Повний запис дискусії можна прослухати за посиланням.
Нагадаємо, Суспільне Мовлення продовжує цілодобовий інформаційний марафон «Єдині новини #UAразом», що транслюється на телеканалі UA: ПЕРШИЙ.
Інформаційний марафон Суспільного продовжується одночасно на:
- всіх 24 регіональних телеканалах Суспільного (UA: БУКОВИНА, UA: ВІННИЦЯ тощо), також кожний регіон подає новини на регіональних сторінках у Facebook, YouTube, Instagram, Telegram. Телеканали UA: КРИМ, UA: ДОНБАС та UA: ЗАКАРПАТТЯ можна дивитися також через супутник;
- сайті, ютуб-каналі UA: ПЕРШИЙ, додатково трансляція телеканалу доступна на ОТТ-платформах;
- Українському Радіо в FM- та AM-діапазонах (чи середньохвильовому діапазоні на старих приймачах) на частотах по всій країні;
- а також на діджитал-платформах Суспільне Новини. Новини оперативно надаються в соцмережах Telegram, Facebook, Instagram, Youtube, Viber, а також Twitter англійською мовою для міжнародної аудиторії.
З 17 березня в ефірі усіх регіональних телеканалів Суспільного виходить міжрегіональний телемарафон «Суспільне. Спротив» — щобудня увечері команда регіонального мовлення готує 8 годин прямого ефіру, новини без маніпуляцій і за стандартами журналістики, включення з усіх регіонів України, практичні рекомендації, як виживати та жити під час війни. Онлайн регіональні телеканали Суспільного можна переглядати на сайтах філій.
Також з 15 квітня OTT-платформи oll.tv та MEGOGO.NET почали показувати UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: ЛЬВІВ в HD-якості.