Травень 04, 2022
Виклики висвітлення російського вторгнення в Україну й докази для Гаазького трибуналу — Роксолана Лісовська про роботу Суспільного
3 травня з нагоди Всесвітнього дня свободи преси українські журналісти та експерти, серед яких голова відділу міжнародних новин Суспільного Роксолана Лісовська, поділилися думками про висвітлення російського вторгнення в Україну з передової в межах події «Незалежні медіа — на лінії вогню».
Подія організована за підтримки European External Action Service — EEAS, EU vs Disinformation та European Union in Ukraine.
Також серед учасників:
- Мартина Більдзюкевич, керівниця оперативної робочої групи зі стратегічних комунікацій Європейської служби зовнішньої дії (EEAS) у ролі модераторки;
- Оксана Романюк, виконавча директорка Інституту масової інформації (ІМІ);
- Ілля Пономаренко, військовий кореспондент The Kyiv Independent.
Читайте також: ЗМІ на війні: за час повномасштабного вторгнення в Україні загинуло 22 журналісти
Говорячи про перший день повномасштабного вторгнення російських військ на територію України, Роксолана Лісовська розповіла про початок цілодобового мовлення Суспільного 24 лютого та про об’єднання з іншими каналами в цілодобовий інформаційний марафон «Єдині новини #UAразом». А також про перевагу Суспільного Мовлення — мережу власних кореспондентів по всій Україні: «Ми маємо 5 годин ефірного часу щодня. Кожної години ми даємо блок новин, а потім — спілкуємося з кореспондентами із регіонів, місцевими жителями та лідерами думок. Нині наш робочий день триває понад 12 годин».
Одним із викликів під час роботи Роксолана назвала фактчекінг, адже нині існує безліч джерел в соціальних мережах із великою кількістю інформації, однак вона може бути недостовірною — це стосується також відеоматеріалів, як-от відео з місць вибухів. А також знаходити баланс для аудиторії й не вдаватися у крайнощі, розповідаючи тільки про жахи чи перемоги під час війни.
«Негоже говорити лише про речі, які можуть викликати в людей почуття на кшталт розпачу, але також ми не можемо говорити лише про перемоги. Тому що потім, коли ми матимемо певну інформацію, наприклад, про окупацію, аудиторії набагато важче зрозуміти, чому так сталося, якщо до цього говорили лише про перемоги.
Також ми не знаємо точної кількості наших загиблих солдатів. Це питання, коли можна буде озвучити ці цифри. Українці розуміють, що це величезна кількість загиблих, але психологічно легше не знати цих цифр. Я розмовляла з військовими і вони сказали, що це правильне рішення — не розповідати про втрати наших військ, однак це лише питання часу», — розповіла Роксолана.
А також відзначила документалістів Суспільного, які їздять по деокупованих територіях, знімають те, що там відбулося, як-от результати обстрілів, та беруть інтерв’ю в людей. Ця робота допомагає слідству та у майбутньому слугуватиме додатковими доказами для Гаазького трибуналу.
Читайте також: Журналісти Суспільного допомагатимуть правозахисникам документувати воєнні злочини росіян в Україні
Слухайте повну версію обговорення — за посиланням.
Нагадаємо, Суспільне Мовлення продовжує цілодобовий інформаційний марафон «Єдині новини #UAразом», що транслюється на телеканалі UA: ПЕРШИЙ.
Інформаційний марафон Суспільного продовжується одночасно на:
- всіх 24 регіональних телеканалах Суспільного (UA: БУКОВИНА, UA: ВІННИЦЯ тощо), також кожний регіон подає новини на регіональних сторінках у Facebook, YouTube, Instagram, Telegram. Телеканали UA: КРИМ, UA: ДОНБАС та UA: ЗАКАРПАТТЯ можна дивитися також через супутник;
- сайті, ютуб-каналі UA: ПЕРШИЙ, додатково трансляція телеканалу доступна на ОТТ-платформах;
- Українському Радіо в FM- та AM-діапазонах (чи середньохвильовому діапазоні на старих приймачах) на частотах по всій країні;
- а також на діджитал-платформах Суспільне Новини. Новини також оперативно надаються в соцмережах Telegram, Facebook, Instagram, Youtube, Viber, а також Twitter англійською мовою для міжнародної аудиторії.
З 17 березня в ефірі усіх регіональних телеканалів Суспільного виходить міжрегіональний телемарафон «Суспільне. Спротив» — щобудня увечері команда регіонального мовлення готує 4 години прямого ефіру, новини без маніпуляцій і за стандартами журналістики, включення з усіх регіонів України, практичні рекомендації, як виживати та жити під час війни. Онлайн регіональні телеканали Суспільного можна переглядати на сайтах філій.
Також з 15 квітня OTT-платформи oll.tv та MEGOGO.NET почали показувати UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: ЛЬВІВ в HD-якості.