Новини компанії

Травень 03, 2022

«У кожного свій фронт відповідальності». Євгеній Агарков про відповіді на тези кремля та ефір, коли здали нерви

Ведучий Новин на UA: ПЕРШИЙ Євгеній Агарков та один з ведучих телемарафону «Єдині новини #UAразом» розповів про кількагодинну «тотальну невіру» в дійсність 24 лютого, а також про прямий ефір, де здали нерви, відповіді на тези з кремлівської методички та чому зараз важливо бути на своєму місці — читайте у відвертому інтерв'ю журналіста.

Читайте також: Хочу відпрацювати ефір, коли Хрещатиком на параді перемоги пройдуть наші бійці — інтерв'ю із В’ячеславом Афутіним

  • Яким для вас було 24 лютого на роботі та в житті?

— Мій марафон почався з перших годин війни, коли ще ніхто не розумів, що відбувається. Що цікаво, це мала бути не моя робоча зміна, я просто вийшов о 4 ранку підмінити колегу. Перші кілька годин була тотальна невіра в те, що все дійсно почалося. Замість трьох випусків новин по 5 хвилин — 4 з половиною години безперервного ефіру. Після того — збирання тривожної валізки й евакуація до місця збору для забезпечення безперервного ефіру. Майже доба за кермом і потім одразу в ефір, нічне чергування і знову ефіри. На третій день вже заплітався язик, заплющувалися очі в кадрі, але я не намагався сказати, що втомився, бо розумів, що є люди, яким набагато важче і їм потрібна зараз інформація і розуміння — куди рухатися далі. 

  • Робота під час війни — як вона змінилася? Що для вас означає інформаційний марафон «Єдині новини #UAразом»?

— Для мене цей марафон — це єдність ЗМІ. Без рейтингу, суперечок і без бійки за сенсацію. Я про це мріяв багато років, але, вочевидь, із мріями треба бути обережнішим і уточнювати деталі своїх мрій.

Телеведучі Євгеній Агарков та Анатолій Єрема
  • З початку повномасштабного наступу росії на Україну минуло два місяці. Розкажіть, які моменти впродовж цих двох місяців закарбувалися в пам'яті?

— Коли після побаченого в Бучі здали нерви в ефірі. За стандартами Суспільного, ми не маємо права на оцінні судження чи особисті емоції. Але я не втримався, коли ми показали тіла наших людей, що лежать на узбіччі, й коли дізнався, що ґвалтували дівчат і жінок, і були підвали для катування. Проте вдалося опанувати емоції й відповісти на тезу з методички кремля про те, «де ми були 8 років і чого не рятували Донбас». Як контраргумент, я спитав: «А чи бачили ви за 8 років, щоб український воїн знущався з населення Донбасу, вбивав дітей чи ґвалтував жінок?».

Телеведучі Євгеній Агарков та Анна Чередниченко
  • Що плануєте робити після перемоги?

— Поки планую тримати інформаційний фронт. А коли переможемо — тоді й визначусь. Бо зараз важливо бути на своєму місці й продовжувати робити для країни те, що робив і до війни, бо у кожного свій фронт відповідальності. Має працювати економіка і соціальні блага там, де це можливо.

Телеведучий Євгеній Агарков

Нагадаємо, Суспільне Мовлення продовжує цілодобовий інформаційний марафон «Єдині новини #UAразом», що транслюється на телеканалі UA: ПЕРШИЙ.

Інформаційний марафон Суспільного продовжується одночасно на:

З 17 березня в ефірі усіх регіональних телеканалів Суспільного виходить міжрегіональний телемарафон «Суспільне. Спротив» — щобудня увечері команда регіонального мовлення готує 4 години прямого ефіру, новини без маніпуляцій і за стандартами журналістики, включення з усіх регіонів України, практичні рекомендації, як виживати та жити під час війни. Онлайн регіональні телеканали Суспільного можна переглядати на сайтах філій.

Фото —  Анастасія Мантач, фотоархів Євгенія Агаркова