Новини компанії

Лютий 04, 2022

На Ukrainian Fashion Week презентували етноколекцію медіапроєкту Суспільного «Візуальний код-2»

Вчора вперше на Ukrainian Fashion Week Суспільний мовник разом з українським дизайнером Сержем Смоліним презентував етнічну капсульну колекцію, яку було створено в медіапроєкті «Візуальний код-2». Вона складається з шести весільних суконь з елементами єврейського, грузинського, угорського, румунського, вірменського та німецького етномотивів. Уперше медіапроєкт «Візуальний код» був реалізований у 2021 році. Втілення ідеї програми стало можливим завдяки Координаційному центру мовлення національних меншин Суспільного мовника.

Під час презентації керівниця центру Анастасія Гудима поділилася історією першої зустрічі-знайомства з дизайнером Сержем Смоліним.

«При першій зустрічі ми одразу зрозуміли одне одного. Особливо коли Серж розповів про свою бабусю, єврейку за етнічним походженням, яка попри всі перешкоди стильно одягалася та зуміла передати смак і традиції своїм дітям та онукам. Для нього як для дизайнера цей проєкт став особистим відкриттям, можливістю познайомитися з етнічною культурою різних національних спільнот та поділитися цим з глядачами», — розповіла Анастасія Гудима.

Читайте також: На Суспільному відкрили експозицію про нацспільноти та корінні народи «Відтінки України»

Вона додала, що Суспільне є єдиним медіа в Україні, яке постійно створює проєкти про корінні народи України, що є невіддільною частиною українського народу. Програми про національні спільноти та мовами національних спільнот є важливими компонентами мовлення на всіх платформах мовника.

Ведучий другого сезону проєкту, дизайнер Серж Смолін подякував команді Суспільного та продакшену «VIP MEDIA» за спільну роботу:

«Коли ми з Анастасією обговорювали проєкт, мені стало цікаво дізнатися, чим живуть різні національні спільноти в Україні, чим вони займаються, яке їхнє візуальне коріння, або, як ми це називаємо, “візуальний код”. Побувавши в шести містах і познайомившись з їхнім мистецтвом і творчістю, я замислився, яка ж має бути колекція, що я маю показати людям. І зрозумів, що найкращою візуалізацією традиційного одягу є весільні традиції та їхнє унікальне національне вбрання. Це й стало для мене викликом, виходом із зони комфорту, оскільки ми мали вкластися в рекордні строки щодо виготовлення колекції. Але ми це зробили разом. Я радий, що цей проєкт здружив мене з творчою командою та героями, з якими ми зустрічалися у різних містах України», — розповів під час презентації Серж Смолін.

«Це надзвичайне переосмислення етнічних традицій. Україна є рідним домом, для тисяч представників національних спільнот, які збагачують нас своїми культурним надбанням. Цей проєкт про безбар’єрність, дружбу та цінність усіх спільнот, які живуть в Україні. Він поєднує культурну спадщину різних національностей. Кожна сукня має різні етнічні елементи, але це вже історія нового, стильного українського вбрання. Це однозначно колекція кутюр», — поділилася своїми враженнями співзасновниця та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська.

Читайте також: Прем’єра документального проєкту «Наділені добром» — на Суспільному

На презентацію були запрошені представники нацспільнот, зокрема на захід завітали герої проєкту — засновниці бренду одягу «Марципанка» німкені Наталія Рибар і Вікторія Швардак та художній керівник вірменського колективу пісні й танцю «Аракс» при почесному консульстві Республіки Вірменія у Харкові Гамлет Оганесян.

«Я вдячний за таку увагу до наших традицій. Мене дуже надихають ці сукні, це просто справжні витвори мистецтва. Серж впорався з поставленою задачею на всі 100%, створивши ідеальне вірменське весільне вбрання», — додав Гамлет Оганесян.

Своєю чергою, членкиня наглядової ради Суспільного першого скликання, яка відповідала за тематику мовлення національних спільнот, Дар’я Карякіна зауважила, що те, що презентація проєкту проходить на такому вагомому та відомому українському заході, як Ukrainian Fashion Week, який збирає тисячі людей, — є важливим кроком вперед для усього українського суспільства.  

«Такі проєкти є дуже важливими та корисними для України в цілому. В ці весільні сукні інтегровано елементи, які належать різним національностям, що мешкають на території України. Багато з цих елементів я могла б запозичити для своєї весільної сукні, наприклад. Така інтеграція елементів та культурних надбань національних спільнот, дозволяє показати різноманітність, колорит та величність українського народу. У цьому є наша сила», — додала Дар’я Карякіна.  

Суспільне — єдине медіа в Україні, яке постійно створює проєкти українською мовою про національні спільноти й корінні народи України та мовами нацспільнот, які є невіддільною частиною українського народу.

Наша мета — захищати свободи в Україні, надавати достовірну та збалансовану інформацію, налагоджувати громадський діалог задля зміцнення суспільної довіри, забезпечення розвитку громадянської відповідальності, української мови й культури, особистості та українського народу. Саме тому програми про національні спільноти та мовами національних спільнот є важливими компонентами мовлення на всіх платформах Суспільного мовника.

Фото — Анастасія Мантач