Новини компанії

Травень 21, 2021

«Візуальний код»: проєкт про національний одяг та культуру нацспільнот вийде на UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА

Щосуботи з 22 травня о 9:07 на UA: ПЕРШИЙ і щобудня з 24 травня о 16:35 на UA: КУЛЬТУРА дивіться «Візуальний код» — проєкт, що розкриє глядачам Суспільного всю красу й різноманіття національного одягу і культур національних спільнот, які живуть в Україні.

Препродакшн та редакційний супровід програми «Візуальний код» здійснював Координаційний центр мовлення нацменшин на Суспільному. 

Читайте також: 9 найцікавіших історій Суспільного про представників нацменшин 

Ведуча проєкту, дизайнерка зі Львова Ольга Романова, подорожує країною, вивчаючи й переймаючи унікальні навички майстринь нацменшин, які кожною ниткою створюваного ними етновбрання сприяють збереженню культурних традицій своїх предків.

На завершення проєкту Ольга створює колекцію сучасного одягу — у поєднанні з елементами національного вбрання євреїв, поляків, словаків, азербайджанців та вірменів України. Ця колекція буквально «зшиває докупи» цілісну картину уявлення про сучасний побут нацменшин нашої держави та їхні культурні традиції, які разом складають єдину культуру України.

Анастасія Гудима, керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин, зазначає: «Одяг — одне з історичних джерел для розуміння народностей. Але “Візуальний код”  — це не лише про вбрання. Це можливість через елементи одягу розуміти культуру людей, які живуть із нами поруч у різних регіонах України, відчути їхній світогляд, прожити їхні будні та свята. Суспільне стає унікальним майданчиком, де реалізація такого проєкту можлива.

“Візуальний код”  — це проєкт про вміння щиро ділитися знаннями й про вміння вчитися та об'єднувати отримані знання»

Прем’єра проєкту відбулася 13 березня на регіональних телеканалах Суспільного.

Нині показ шести частин проєкту «Візуальний код» стартує наступного дня після 21 травня, проголошеного ООН Всесвітнім днем культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку. 

Стежте за нашими новинами — Координаційний центр мовлення нацменшин на Суспільному готується до зйомок нового сезону проєкту «Візуальний код»

Нагадаємо, UA: Суспільне мовлення — єдине медіа в Україні, яке постійно створює проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.

Команда Центру співпрацює з редакціями Суспільного, що виготовляють проєкти мовами нацспільнот в Ужгороді, Чернівцях та Одесі: координує та консультує їх. UA: ЗАКАРПАТТЯ створює телепрограми угорською, словацькою, ромською, русинською, німецькою та румунською. UA: ОДЕСА — гагаузькою, молдавською та болгарською. Команда UA: БУКОВИНА виготовляє проєкти румунською.