Грудень 14, 2021
Магія радіо: Дмитро Хоркін розповів про можливості та особливості радіожурналістики
У вівторок, 14 грудня, член правління Суспільного, відповідальний за платформу радіо, Дмитро Хоркін провів практичну лекцію-зустріч з українськими журналістами на тему «Чому радіо — не робота, а доля: можливості та особливості радіожурналістики».
Читайте також: Таня Касьян провела тренінг з коректної термінології для радійників
Зустріч ініційована Комісією з журналістської етики. Модерував розмову голова Комісії, співзасновник Громадського радіо Андрій Куликов.
«В Україні ситуація з розмовним радіо дещо відрізняється від світової. Адже коли у нас почали з’являтися комерційні FM-мережі, вони всі були виключно музичні. І доволі довго жодної потужної розмовної радіостанції саме в FM-діапазоні не було. Тому у нас ціле покоління фактично не знає, що розмовне аналітичне радіо може бути цікавим. Тим часом в усіх розвинених країнах — і в Європі, і у США — радіо не втрачає своєї актуальності. Приміром, в одному лише Нью-Йорку, де є всі можливі технології та канали комунікації, зараз працює 87 ефірних радіостанцій. Причому серед них багато не просто розмовних, а ще й таких, що працюють у досить вузьких нішах. І всі вони прибуткові. Тому я завжди кажу, що розмовні радіостанції в Україні мають конкурувати не між собою, а з іншими видами медіа», — сказав Дмитро Хоркін.
Під час лекції-зустрічі багато йшлося про особливості спілкування з аудиторією радіо, про майстерність ведучих прямих ефірів, а також про те, чому етичні стандарти особливо важливі на радіо. Численні питання від слухачів лекції були також про освіту майбутніх журналістів, про те, як потрапити на радіо та з чого молодим людям, які хочуть стати справжніми професіоналами, починати роботу над собою.
Модератор розмови Андрій Куликов порушив також питання гендерного балансу в ефірах радіостанцій.
«Ми дивимося на проблему глибше. Свого часу я помітив, що маємо певний гендерний псевдобаланс серед наших експертів, коли мистецькі, наукові чи психологічні теми коментують переважно жінки, а політичні чи економічні — чоловіки. Тоді я поставив завдання нашим гостьовим редакторам пошукати відповідних спеціалісток, і виявилося, що у нас є досить багато поважних та дуже цікавих експерток, які можуть якісно ці теми коментувати», — розповів Дмитро Хоркін.
Загалом розмова вийшла доволі оптимістичною. За словами Дмитра Хоркіна, дані досліджень свідчать, що аудиторія радіо молодшає, Українське радіо за останні роки піднялося в рейтингу радіостанцій з 17-го місця на 11-е (мова про всі радіостанції, включно з музичними), а ціна на рекламу на Суспільному радіо під час передвиборчих кампаній зрівнялася з лідерами рейтингу — музичними радіостанціями. Бо саме розмовні радіостанції мають найвищий показник по тривалості слухання.
Повну версію розмови з Дмитром Хоркіним можна подивитися на фейсбук-сторінці КЖЕ.
Українське радіо — найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо країни із середньодобовим охопленням майже мільйон радіослухачів. В Києві мовить на частоті 105 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.