Грудень 02, 2021
Як пройшов медіадіалог з ФРН, Вірменією, Грузією та Молдовою на Суспільному
30 листопада відбулася зустріч голови правління Суспільного Миколи Чернотицького з представниками ФРН, Вірменії, Грузії та Молдови у межах проєкту «Медіадіалог», який провели за підтримки МЗС ФРН. Подія відбулася у київському телецентрі «Олівець».
Читайте також: Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні зустрівся з продюсером Суспільне Донбас
Учасники обговорили реформу Суспільного мовника, досвід боротьби з ворожою пропагандою, дезінформацією і фейками, а також досвід інших країн у цій сфері. На зустрічі Микола Чернотицький розповів про структуру Суспільного, виклики та випробування, які постають перед мовником, а також зазначив, що стратегія розвитку на наступні 5 років базуватиметься на розвитку діджитал-платформ.
«Суспільне мовлення було засноване у 2017 році, незабаром відзначаємо перші 5 років після реформування. Але у порівнянні з мовниками інших європейських країн, зокрема BBC, який святкує наступного року 100 років, — ми намагаємося застрибнути в останній вагон потяга. Тому що зовнішні виклики й випробування в медійному споживанні мають для Суспільного стратегічне значення.
Усі наші платформи — телебачення, радіо, діджитал — разом з регіональними філіями — це одна велика команда. І, я сподіваюся, завдяки новим проєктам у найближчі роки ми зможемо збільшити охоплення аудиторії Суспільного мовника», — зазначив Микола Чернотицький.
На думку директора громадського телеканалу «ОК-TV Ludwigshafen Medienanstalt Rheinland-Pfalz», голови правління Міжнародної організації недержавних медіа European Youth4Media Network e.V. (ФРН) Вольфганга Рессманна, особливе значення для суспільного мовлення має регіональне телебачення та радіо, які несуть освітню місію по всій країні.
«Ми розпочали “Медіадіалог” у 2015 році, через рік після подій на Майдані. Цей проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини донині. Ідея полягала в тому, щоб у ці роки підтримати українські приватні й державні ЗМІ. Перша дискусія стосувалася розвитку медіа та нової медіасистеми в Україні.
Національні комітети громадських експертів у Німеччині, які я представляю, моніторять багато освітніх, регіональних радіо та телепрограм. І ці передачі ми потім транслюємо по супутниковому ТБ та “HBB TV” — це основа», — розповів Вольфганг Рессманн.
Також Вольфганг Рессманн зазначив, що проєкт «Медіадіалог» створений для просування цінностей демократичного суспільства через співпрацю з професійними журналістами, науковцями та студентами: «Ідея полягає в тому, щоб студенти об'єднували свої зусилля з професійними журналістами та обговорювали проблеми власних країн, на тлі заморожених конфліктів на відкритих кордонах. Це відповідальність ЗМІ. Це медіадіалог. Дуже вам дякую за можливість побувати тут і поговорити з вами про систему суспільного радіо й телебачення в Україні».
Учасникам зустрічі розповіли про концепцію NewsHouse 2.0 — нового кросплатформового мультимедійного ньюзруму Суспільного мовника — офіційне відкриття якого відбулося 21 листопада. Проєкт запроваджує нові способи роботи, які застосовують великі міжнародні мовники, включаючи BBC та Deutsche Welle. Новини створюватимуться з використанням усіх платформ: телебачення, радіо, сайту та соціальних медіа.
Серед учасників заходу:
- секретар Національної спілки журналістів України Володимир Данилюк;
- директор громадського телеканалу «ОК-TV Ludwigshafen Medienanstalt Rheinland-Pfalz», голова правління Міжнародної організації недержавних медіа — European Youth4Media Network e.V. (ФРН) — Вольфганг Рессманн;
- голова правління ГО ACOS (Вірменія) Мкртіч Тоноян;
- член правління ГО ACOS (Вірменія) Владімір Арутюнян;
- представник Асоціації незалежних медіа Молдови Костянтин Уздріш;
- студенти з відеогрупи і блог-групи (Україна, Грузія, Молдова).
Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.
Фото — Володимир Шевчук