Вересень 28, 2021
«Після фронту» — новий міжрегіональний радіопроєкт Суспільного
26 вересня в ефірі Українського радіо Одеса стартував міжрегіональний проєкт «Після фронту». До створення радіожурналу залучені вісім обласних редакцій Українського радіо з Одеси, Львова, Черкас, Кропивницького, Вінниці, Чернігова, Херсона та Харкова. Радіожурнал виходитиме раз на місяць. В ефірі Українського радіо Одеса — в останню неділю місяця о 17:10.
Щомісяця радійники розповідатимуть про учасників та учасниць бойових дій, котрі повернулися зі сходу України, й у своїх рідних містах і селах взялися реалізовувати власні ідеї та ініціативи.
«Кілька років ми виношували ідею такого проєкту, який допоміг би вихопити з рутини мотиваційні історії ветеранів і зробити їхній досвід помітним для співгромадян. Зрештою, реалізувати задум вирішили у співпраці з колегами з обласних редакцій Українського радіо: такий формат не лише дозволяє віднайти більше цікавих героїв для сюжетів, а й масштабує оповідь», — зауважує редакторка Українського радіо Одеса Діана Попкова.
Міжрегіональний формат дозволяє об’єднати голоси з різних областей в одну картину на рівні всієї України, — додає Тарас Базюк, редактор Українського радіо Львів, де також невдовзі стартує в ефірі проєкт «Після фронту».
«Українське радіо Львів долучилося до проєкту “Після фронту”, бо це чудова нагода показати, з одного боку, ветеранів, військовиків та волонтерів з нашої області, а з другого — об’єднати всі ці голоси в більшу картину, на рівні всієї України. Попри “втому від війни” ми не можемо відсувати на маргінес суспільної уваги тих, хто пішов на фронт, відклавши свої особисті проблеми, хто переміг страх і захистив всіх нас. Водночас історії успіху ветеранів — один з тих прикладів позитивних історій, які зараз дуже потрібні не тільки їхнім колегам, але й слухацькому загалу», — каже Тарас Базюк.
Читайте також: Координаційний центр мовлення нацменшин Суспільного розробив план дій на наступні 4 роки
Таким чином, журнал складають історії ветеранів та ветеранок із різних куточків країни у різних форматах: портрети, нариси, репортажі. Протягом пів години ефіру слухач мандрує кількома областями і знайомиться з ветеранами, які після повернення додому знайшли себе у певній справі. Історії маркують рубриками відповідно до заняття бійців чи бійчинь, об’єднуючи їх в один, так званий підрозділ, хоча займаються схожими справами вони у різних галузях: «Підприємницький батальйон», «Освітній батальйон», «Аграрний батальйон» тощо.
Радіожурнал розрахований не лише на ветеранську аудиторію. Окрім того, що учасники бойових дій можуть перейняти досвід колег з інших регіонів чи віднайти собі партнерів у своїй справі, ці історії можуть бути корисними для кожного, хто шукає себе.
«Проєкт “Після фронту” — це реальні успішні історії людей, які, повернувшись з війни, змогли “знайти себе” у “мирному житті”. Ці історії, я впевнена, будуть гарним мотиватором для тих, хто поки вагається — варто чи ні, і цей приклад важливий не лишень для тих, хто повернувся з війни, а й для кожного з нас. А ще формат радіожурналу, де в одній програмі зібрані історії з різних куточків нашої країни, — це можливість показати, що вдалі проєкти та ідеї можуть бути реалізовані всюди — незалежно від регіону, побачити спільні риси історій, надихнутися успіхами й спробувати зробити перший крок “після фронту”», — говорить редакторка Українського радіо Херсон Маргарита Лазник.
Такі міжрегіональні спецпроєкти та спільна робота над контентом дозволяють не пропускати важливих історій жителів нашої країни й ділитися ними зі слухачами Українського радіо у різних регіонах.
«"Після фронту" — яскравий приклад взаємодії регіональних редакцій Українського радіо, філій Суспільного. Не кожен мовник в Україні має таку мережу професійних регіональних журналістів, які можуть спільно виготовляти подібні програми. Якісний і потрібний контент наші журналісти роблять дистанційно з різних куточків і він цінний саме своєю строкатістю. Герої програми по-різному втілюють свої мрії після повернення з фронту, по-різному знаходять спільну мову на місцях, у своїх громадах, але всі однаково прагнуть змінити своє життя на краще і власними прикладами надихають. Сподіваюся, проєкт мотивуватиме слухачів до дій, до змін на краще. А на Українському радіо цікаві спільні проєкти з'являтимуться ще і ще», — сказала виконавча продюсерка Українського радіо Юлія Шелудько.
На сторінці Українського радіо Одеса на стримінговій платформі Mixcloud створено плейлист, який поєднуватиме всі випуски радіожурналу «Після фронту».
У першому випуску слухайте історії про:
- Станіслава Безушка — львівського ветерана, котрий займається розвитком проєктів у громадах і допомагає їм стати успішними;
- Ірину Рябошлик — черкаську ветеранку, яка займається справами побратимів як представниця Мінветеранів;
- Валерія Пузіка — одеського ветерана, котрий пише романи та сценарії про війну, а також дитяче фентезі з краєзнавчим контекстом;
- Олександра Жиліна — ветерана, котрий залишився вірним присязі в Криму, переїхав до Вінниці, служив в зоні АТО/ООС, а тепер відкрив свою кав'ярню.
Нагадаємо, UA: ОДЕСА разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення.