Новини компанії

Серпень 06, 2021

«Відчути атмосферу покинутого міста». В зоні відчуження відбувся показ фільму «Поліські тенета»

5 серпня у межах престуру відбувся допрем'єрний показ документального фільму-дослідження «Поліські тенета» на головній локації зйомок — у селищі міського типу Поліському. Цей проєкт став одним із переможців відкритого відбору в межах програми «Створюй із Суспільним». Телеглядачі всіх регіональних телеканалів Суспільного побачать прем’єру фільму «Поліські тенета» 22 серпня

Читайте також: Невідома історія Чорнобильської зони: фільм-дослідження «Поліські тенета» вийде на Суспільному

«Було дуже важливо показати наш фільм саме в Поліському, щоб учасники престуру могли особисто відчути атмосферу покинутого міста. Особисто я вперше був у Поліському влітку — містечко зустріло нас непролазними хащами, за якими лиш де-не-де проглядалися фасади багатоповерхівок. Намагаючись знайти серед плетива гілок знайомі фасади та вулиці, я зрозумів, що пройде ще 5-10 років — і Поліське зникне остаточно. Тому здається символічним, що такою акцією ми змогли хоча б на кілька годин повернути життя у це забуте місто», — розповів Павло Липа, автор ідеї фільму та оператор-постановник.

Для гостей престуру провели екскурсію маловідомими об’єктами зони відчуження. Вони поспілкувалися з мешканцями Поліського, експертами та знімальною групою, а головне — подивилися стрічку «Поліські тенета» просто у закинутому містечку Поліське. Всі етапи відбулися з дотриманням радіаційної безпеки й актуальних карантинних заходів.

«Для мене було важливо показати фільм уперше саме в Поліському. Одна справа переглянути кіно, зовсім інша — потім піти прогулятися цим містечком, відчути його дух, буквально доторкнутись до історії, теперішньої та минулої. Без перебільшень сьогодні визначний день. З нетерпінням чекаємо 7 серпня, щоб подивитися, як реагуватимуть на фільм переселенці з Поліського!» — поділився режисер Костянтин Кляцкін.

Читайте також: На конкурсі «Створюй із Суспільним» для реалізації у 2021 відібрали 29 проєктів, ще 39 — у довгому списку

Головна ідея документального фільму «Поліські тенета» — привернути увагу до невідомих сторінок історії Чорнобильської катастрофи та українського Полісся. 

Команда DocNoteFilms, яка спеціалізується на документальних фільмах, дослідила історію Поліського та його сучасність — дані для стрічки збирали у паперах архівів та плівках кінохроніки, спілкувалися і з переселенцями, і з «самоселами», які залишилися на місці, і з науковцями — екологами й істориками. 

«Ми дуже задоволені співпрацею з авторами фільму, адже вони не тільки зняли картину на наше замовлення, а й проводять низку офлайн-акцій, промотуючи своє дітище — фільм, який ми масово презентуємо нашим глядачам. Власне, для UA: КИЇВ — це взагалі перший досвід таких допрем’єрних преспоказів, та ще й у локаціях, де знімався фільм», — зазначив продюсер Суспільне Київ Максим Кошелєв.

Читайте також: Як створювати якісні й цікаві телепроєкти? Добірка навчальних програм від Академії суспільного мовлення

Наступний допрем’єрний показ документального фільму «Поліські тенета» у Переяславі відбудеться 7 серпня об 11:00 у комунальному закладі «Переяславський центр культури і мистецтв» Переяславської міської ради (вул. Сковороди, 83). Вхід вільний. 

«Я знаю, яка реакція на фільм буде у поліщуків. Вони дивитимуться зі сльозами на очах», —  розповів Василь Безверхий, переселенець, один з героїв фільму. 

Довідково: 

  • «Створюй із Суспільним» — це програма співпраці із Суспільним мовником для продакшенів на умовах аутсорсу, відкритий відбір творчих проєктів для трансляції на регіональних телеканалах Суспільне мовлення. Для виробництва і трансляції на регіональних телеканалах Суспільного мовника у 2021 році відібрали 68 проєктів. З них 39 увійшли до довгого списку. 

  • Автор ідеї та оператор фільму «Поліські тенета» Павло Липа. Режисером став Костянтин Кляцкін, а продюсером — Сергій Малярчук

  • Місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення.

Фото — DocNoteFilms/Олександр Ратушняк