Новини компанії

Липень 30, 2021

Один із допрем’єрних показів документального фільму «Поліські тенета» відбудеться у зоні відчуження

5 серпня команда документального фільму-дослідження «Поліські тенета» запланувала престур та допрем'єрний показ стрічки на головній локації зйомок — у селищі міського типу Поліському, а 7 серпня — у Переяславі. Цей проєкт став одним із переможців відкритого відбору в межах програми «Створюй із Суспільним». Телеглядачі регіональних філій Суспільного побачать прем’єру фільму «Поліські тенета» 22 серпня.

Читайте також: Невідома історія Чорнобильської зони: фільм-дослідження «Поліські тенета» вийде на Суспільному 

«Коли автори надіслали нам на пітчинг творчого конкурсу “Створюй із Суспільним” ідею цього фільму, ми одразу вхопились за неї. Адже відчувалося, наскільки вони занурені в матеріал, в історію Поліського, і долі поліщуків (етнографічної групи українців та білорусів). Крім того, всі знають про сам Чорнобиль, Прип'ять, про які знято чимало журналістських матеріалів та кінофільмів, а от Поліське  —  досить важливе до аварії селище — ніби викреслене, попри трагічну історію», —  розповів виконавчий продюсер UA: КИЇВ Максим Кошелєв.

Читайте також: На конкурсі «Створюй із Суспільним» для реалізації у 2021 відібрали 29 проєктів, ще 39 — у довгому списку

На гостей престуру 5 серпня чекає екскурсія маловідомими об’єктами зони відчуження, спілкування з мешканцями Поліського, експертами та знімальною групою, а головне — показ стрічки «Поліські тенета» просто у закинутому містечку Поліське. Всі етапи відбудуться за дотримання радіаційної безпеки й актуальних карантинних заходів. 

Підтвердити свою участь і надати необхідні документи (ПІБ та номер паспорта всіх гостей) треба надіслати на пошту wrk.balabanova@gmail.com до 2 серпня включно.

Допрем’єрний показ документального фільму «Поліські тенета» у Переяславі відбудеться 7 серпня об 11:00 у Комунальному закладі «Переяславський центр культури і мистецтв» Переяславської міської ради (вул. Сковороди 83). Вхід безкоштовний.

Головна ідея документального фільму «Поліські тенета» — привернути увагу до невідомих сторінок історії Чорнобильської катастрофи та українського Полісся. 

Команда DocNoteFilms, яка спеціалізується на документальних фільмах, дослідила історію Поліського та його сучасність — дані для стрічки збирали у паперах архівів та плівках кінохроніки, спілкувалися і з переселенцями, і з «самоселами», які залишилися на місці, і з науковцями — екологами та істориками. 

Селище міського типу в Чорнобильській зоні мало багату історію і символічну назву — Поліське. Відоме ще з княжих часів, під час Чорнобильської катастрофи воно постраждало не менше ніж Прип’ять, але його мешканців не відселяли аж до 1993 року. Давнє місто зробили територією для експериментів, воно стало пасткою для місцевих, які не поспішали залишати рідні домівки. Фільм дає шанс містечку Поліське не щезнути назавжди зі сторінок історії — попри всі намагання радянського КДБ приховати те, що зробили з містечком, яке мало цікаве минуле, але через жахливу аварію втратило майбутнє.

Павло Липа, автор ідеї та оператор-постановник фільму, розповідає: «Створюючи фільм, ми насамперед спиралися на людський вимір та особисті історії колишніх мешканців Поліського, тому ми сподіваємося, що “Поліські тенета” знайдуть відгук у серцях не тільки переселенців, а й ширшої аудиторії, бачити й чути реакцію якої для нас як авторів — завжди найцінніше».

Довідково: 

  • Автор ідеї та оператор фільму «Поліські тенета» — Павло Липа. Режисером виступив Костянтин Кляцкін, а продюсером — Сергій Малярчук. 
  • «Створюй із Суспільним» — це програма співпраці із Суспільним мовником для продакшенів на умовах аутсорсу, відкритий відбір творчих проєктів для трансляції на регіональних телеканалах Суспільне мовлення. Для виробництва і трансляції на регіональних телеканалах Суспільного мовника у 2021 році відібрали 68 проєктів. З них 39 увійшли до довгого списку. 
  • Місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення.