Липень 23, 2021
«Швидше, вище, сильніше в 90-ті» — новий фільм Суспільного покажуть на Олімпійському стадіоні
30 липня на Олімпійському стадіоні у Києві відбудеться прем’єра документального фільму Суспільного мовника «Швидше, вище, сильніше в 90-ті» — про зародження українського незалежного спорту. Це восьма серія документального серіалу мультимедійного проєкту «НАШІ 30» про історію 1990-х років, розказану самими українцями.
Читайте також: Dakh Daughters у новому подкасті Суспільного — про першу українську тоталітарну секту
У показі візьмуть участь герої фільму — перші олімпійці незалежної України, які розкажуть, як тренувалися, виїжджали на змагання, виживали на початку 1990-х і одночасно створювали український спорт у молодій незалежній державі.
Показ відбудеться о 19:30 на території НСК «Олімпійський» (KLITSCHKO EXPO), вул. Велика Васильківська, 55. Вхід вільний.
Документальний фільм «Швидше, вище, сильніше в 90-ті» — це історія про незалежність українського спорту. Про вибір, який постав перед радянськими атлетами: за яку країну виступати? Про умови, в яких доводилося тренуватись і їздити за кордон на змагання у 1990-ті. Про перші враження іноземців від української команди; перші великі гроші, зароблені у спорті. І про нове відчуття гордості за власну державу, яке об’єднало мільйони українських уболівальників.
Героями фільму «Швидше, вище, сильніше в 90-ті» стали олімпійські чемпіони України різних років: олімпійський чемпіон з фехтування в Барселоні 1992-го, фехтувальник Вадим Гутцайт, абсолютна олімпійська чемпіонка художньої гімнастики 1996-го Катерина Серебрянська, яхтсменка й дворазова бронзова призерка Олімпіад (1996, 2000) Олена Пахольчик, бронзовий призер Атланти з метання молота Олександр Крикун, біатлоністка, срібна призерка Олімпіади в Нагано Олена Петрова.
Читайте також: Фільм «Самоповернення в Крим» покажуть на «Кіновернісажі» у київському парку Шевченка
Фільм знято командою Лабораторії журналістики суспільного інтересу для Суспільного мовника до тридцятої річниці незалежності України.
Автори фільму: Галина Бойко та Анна Цигима. Тривалість: 35 хв.
Показ документального фільму організовано Лабораторією журналістики суспільного інтересу та Суспільним мовником у партнерстві з KLITSCHKO EXPO за підтримки Посольства США в Україні.