Новини компанії

Листопад 17, 2020

Київський хаб Академії суспільного мовлення відкрито!

16 листопада, у День працівників радіо, телебачення та зв’язку, відбулося урочисте відкриття Київського хабу Академії суспільного мовлення. Хаб розташований у приміщенні Українського радіо на Хрещатику, 26. 

Онлайн-трансляція урочистого відкриття відбувалася на ФБ-сторінці Академії суспільного мовлення. 

Модерував захід Дмитро Хоркін — член правління Суспільного, відповідальний за платформу радіо. На відкритті також були: голова правління Суспільного Зураб Аласанія, член правління Микола Чернотицький, пані Аннете Пьолькінґ — перший секретар, керівниця відділу преси Посольства Федеративної Республіки Німеччина, Олександр Дмитренко — керівник Академії суспільного мовлення, а також онлайн-включенням з Німеччини до заходу приєднався Карстен фон Намен, директор Deutsche Welle Akademie. Також на заході були присутні представники Наглядової ради Суспільного: Світлана Остапа — голова Наглядової ради, Вадим Міський —  секретар Наглядової ради та Оксана Миронова.

Київський хаб Академії суспільного мовлення має стати коворкінгом і творчим простором для українських та міжнародних медіафахівців, а також локацією для проведення тренінгів і навчальних заходів для працівників та гостей Суспільного.

У своїй промові Зураб Аласанія сказав про значення Академії для розвитку Суспільного і подякував партнерам за підтримку.

«У Суспільного великі мрії, велика мета й амбітні цілі. Ще кілька років тому ми були дуже різними: різний досвід, навіть подекуди різні цінності. Але весь цей шлях був доволі довгим, і одним з перших кроків на цьому шляху було створення Академії суспільного мовлення. Тоді це було місцем, де могли зустрітися всі ідеї та мрії людей. 

Вже зараз Академія щомісяця проводить 5-7 подій, але більшим за кожну подію є об’єднання людей у цьому Хабі. Кінцева мета полягає в тому, щоб тут займалися не тільки наші співробітники. Ми всі знаємо, якою важливою є медійна гігієна. Рано чи пізно всі зрозуміють, що чиста інформація є основою для прийняття рішень. Я дякую нашим колегам, нашим партнерам, Представництву Європейського Союзу в Україні, Міністерству закордонних справ Німеччини, Deutsche Welle Akademie, ВВС Media Action, усім, завдяки кому ми зробили цей чудовий Хаб», — прокоментував відкриття Зураб Аласанія

Читайте також: Як протидіяти дезінформації — дискусія на відкритті виставки в Радіохабі Академії суспільного мовлення

Перший секретар, керівниця відділу преси Посольства Федеративної Республіки Німеччина пані Аннете Пьолькінґ передала привітання від пані Анки Фельдгузен — Надзвичайного і Повноважного Посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні та зазначила, що підтримка Академії — важлива частина підтримки Суспільного мовника Німеччиною.

«Я рада бути тут сьогодні. Це вже другий хаб Академії суспільного мовлення, і я добре пам’ятаю відкриття хабу в Одесі. Сьогоднішнє відкриття менше за масштабом, але не менше за суспільною вагою. Я вітаю команду Академії суспільного мовлення з цим неабияким досягненням і хочу сказати, що підтримка Академії суспільного мовлення є важливою частиною підтримки Суспільного мовника Німеччиною. Дякую Deutsche Welle Akademie, ВВС Media Action та усім, хто долучився, за підтримку», — сказала пані Аннете Пьолькінґ.

 Директор Deutsche Welle Akademie Карстен фон Намен не зміг бути присутнім на відкритті особисто, та під час онлайн-включення пообіцяв відвідати Хаб за першої нагоди.

«Підтримка Суспільного мовлення, а також Академії суспільного мовлення є одним з пріоритетів у Deutsche Welle Akademie. І я тішуся, що наші спільні зусилля з BBC Media Action, завдяки Представництву Європейського союзу в Україні та Міністерству закордонних справ Німеччини, змогли зробити внесок у надзвичайний успіх наших українських колег за останні кілька років. Я впевнений, що ми продовжимо співпрацю і досягнемо ще більших успіхів у майбутньому. Навіть зараз, під час пандемії, я сповнений оптимізму, бо відкриття такого Хабу показує, на що ми здатні разом, навіть попри несприятливі обставини», — зазначив Карстен фон Намен — директор Deutsche Welle Akademie.

 

Микола Чернотицький розповів про досягнення та плани розвитку Академії суспільного мовлення.

«Цьогорічний локдаун суттєво обмежив нас усіх. Але ми отримали унікальний шанс для розвитку діджитал-напрямку. Я дуже радий, що команда Академії суспільного мовлення швидко адаптувалася і провела 38 онлайн-навчань, у яких взяло участь 2000 людей. Я вірю, що Хаб у майбутньому зможе прийняти ще більше людей. Важливо, щоб такі освітні осередки Суспільного мовника, як в Одесі й Києві, з’явилися також у Львові та Дніпрі. Ми разом з командою будемо шукати можливості всередині компанії й кооперуватися з партнерами, донорами, щоб створити такі осередки навчання для людей, які хочуть більше знати про медіа. Ми вже почали розширення послуг — це і англійська, і дитяча академія. Я впевнений, що в майбутньому це зробить нашу команду кращою, Суспільного мовника стабільнішим, а інші медіа — більш професійними. Дякую всій команді, яка працювала над відкриттям цього Хабу. Давайте вчитися далі й розвивати Суспільне», — сказав Микола Чернотицький.


 

Керівник Академії суспільного мовлення Олександр Дмитренко розповів про історію створення хабів та анонсував новий проєкт Академії.

«Розмови про Хаб у Києві ми розпочали чотири роки тому. Розпочали з регіонів і півтора року тому відкрили Хаб в Одесі. Й ось, нарешті,  відкрились у Києві. Ми до офіційного відкриття вже провели кілька онлайн-заходів — дискусії, виставки. Рухаючись у рамках пандемії, ми постійно вигадуємо та відкриваємо щось нове, наприклад, наш новий проєкт, який стартує вже цього місяця — Медіабібліотека. Проєкт, який буде слугувати розвитку медіаосвіти в Україні. Дякую всім нашим партнерам, колегам та моїй чудовій команді Академії суспільного мовлення», — прокоментував Олександр Дмитренко.

Дізнатися про заходи та зареєструватися на подію, які організовує Академія суспільного мовлення, можна на сайті у розкладі подій.

Проєкт реалізується у межах проєкту підтримки суспільного мовлення в Україні, який фінансують Європейський Союз в Україні, Європейська Комісія (Генеральний директорат з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення) й Міністерство закордонних справ Німеччини. DW Akademie співпрацює з BBC Media Action, аби підтримати трансформацію державного мовника України НСТУ в суспільний мовник. Ключовою метою проєкту є промоція суспільного мовлення завдяки створенню функціональної цифрової мультиплатформи ньюзрум та навчального центру Академія суспільного мовлення (Public Media Academy).
Фотографував Ігор Ткач