Новини компанії

Жовтень 23, 2020

Як протидіяти дезінформації — дискусія на відкритті виставки в Радіохабі Академії суспільного мовлення

23 жовтня в межах Тижнів Німеччини в Україні в новому Радіохабі Академії суспільного мовлення (Public Media Academy) відбулося онлайн-відкриття виставки «Де?інформація» та дискусія про протидію фейковим новинам і дезінформації. Організатори подій — Фонд Фрідріха Науманна, DW Akademie та Академія суспільного мовлення.

Подія відбулася в межах святкування Тижнів Німеччини в Україні.

З привітальним словом захід відкривали:

  • Беате Апельт — керівниця Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні та Білорусі;
  • Аннетте Пьолькінґ — перша секретар, керівниця відділу преси Посольства Федеративної Республіки Німеччина;
  • Ярослава Камінська — заступниця начальника Академії суспільного мовлення.

«Таке явище, як дезінформація, може чинити дуже негативний вплив на процеси демократизації, і це особливо важливо під час пандемії COVID-19. Ми обговорюємо в різних форматах, як можна працювати й боротися з дезінформацією, і часто говоримо, що одним зі способів боротьби є поширення або покращення пропозиції високоякісних ЗМІ. Одним із прикладів таких засобів масової інформації є Суспільний мовник», — зазначила перша секретар, керівниця відділу преси Посольства Федеративної Республіки Німеччина Аннетте Пьолькінґ.

У дискусії брали участь:

  • Олександр Гороховський — голова громадської організації «Центр аналітики і розслідувань», засновник та керівник фактчек-проєкту «БезБрехні»;
  • Вікторія Романюк — заступниця директора Могилянської школи журналістики, заступниця головного редактора проєкту StopFake.org;
  • Сергій Горбачов — освітній омбудсмен України, журналіст та медіаексперт, розробник курсів із медіаграмотності;
  • Наталії Соколенко — модераторка, журналістка UA: Українське радіо, членкиня Громадської ради доброчесності.

«Тема дезінформації та шляхи протидії дезінформації є дуже важливими для суспільства. Сьогодні дезінформація — це дуже серйозна проблема не тільки для українського суспільства, а й для всіх людей. Вона впливає на думки, на рішення, на політичні дії, на вибори. Це інструмент інформаційної війни, особливо з боку Росії. Саме тому нині під час багатьох заходів іде обговорення цієї проблеми, і суспільство намагається знайти рішення, як цьому можна протидіяти. Як приклад із Німеччини можу згадати кейс «Бідна Ліза» — це був популярний декілька років тому фейк, до поширення якого долучилися російські високопосадовці», — прокоментувала керівниця Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні та Білорусі Беате Апельт.

Під час дискусії обговорювали тему дезінформації, яка сьогодні є викликом для всієї Європи. Як ефективно з нею боротися, яких заходів вживати для підвищення медіаграмотності та яке значення в цьому мистецтва?

«Такі події безпосередньо стосуються розвитку суспільства, якщо ми говоримо про медіаграмотність, про інформаційну гігієну. Сьогодні всі стикаються з дезінформацією та фейками, обговорення навколо COVID-19, виборів, вишок 5G тощо. Головна проблема — це відсутність чітких знань й інструментів для боротьби з дезінформацією. Протидія фейкам — це складний шлях. Ця проблема стала не тільки медійною, а вже й суспільною. Саме тому, на мій погляд, такі заходи важливо проводити, і ці теми мають бути цікавими суспільству», — сказав начальник управління Академії суспільного мовлення Олександр Дмитренко.

«Мені дуже приємно, що в цій будівлі ми можемо проводити такі заходи, як сьогодні, або інші заходи, які відбуваються в межах Тижнів Німеччини в Україні. На прикладі цього заходу я бачу, чим має стати це місце в майбутньому — майданчиком для обміну думками й підвищення кваліфікації. Одним із прикладів обміну думками є Тижні Німеччини в Україні, які вже увосьме відбуваються в Україні», — прокоментувала перша секретар, керівниця відділу преси Посольства Федеративної Республіки Німеччина Аннетте Пьолькінґ.

Відвідати виставку «Де?інформація» можна з 23 жовтня по 6 листопада за адресою: вул. Хрещатик, 26 (Академія суспільного мовлення). Реєстрація за посиланням.

 

Фотографувала Анастасія Мантач