Новини компанії

Липень 30, 2020

Як працювати ЗМІ під час місцевих виборів — поради від учасників онлайн-дискусії на Суспільному

У середу, 29 липня, на фейсбук-сторінці Суспільного мовника відбулася онлайн-дискусія «Журналісти й місцеві вибори: як працювати на громаду, а не політиків», де продюсери регіональних філій, юристи й представники громадських організацій обговорили виклики в роботі журналістів під час місцевих виборів 2020 року.

Читайте також: На Суспільному завершився тренінг про стандарти інформаційної журналістики

Наприкінці дискусії модераторка й ведуча прямих ефірів програми «Суспільна студія. Марафон» на UA: ПЕРШИЙ Дарія Гірна попросила підсумувати розмову й дати кілька порад для регіональних журналістів, які працюватимуть на місцевих виборах.

Продюсер UA: ЧЕРНІГІВ Артем Шелковий: «Від мене буде всього одна порада — не боятися. Мені здається, це — головний принцип. Не боятися й не лінуватися. Копати, інструменти для цього є. Просто треба поспати менше на дві години й зробити свою справу».

Продюсерка UA: ПОЛТАВА Ольга Журавльова: «Я порадила б журналістам не тільки не боятися, а ще й бути коректно сміливими. Тому що в нашій країні часом трапляється гіпертрофоване бажання бути скандальним журналістом-викривачем. І коли журналіст перетинає межу й обирає невдале формулювання для свого викривального запитання — це справляє прикре враження. Тому будьте сміливими, але майстерно сміливими».

Читайте також: Європейська мовна спілка приєдналася до заклику захищати незалежність ЗМІ під час криз

Юристка й тренерка ГО «Інститут розвитку регіональної преси» Оксана Максименюк: «Хочу порадити передусім керуватися журналістськими стандартами й принципами журналістської етики, дотримуватися балансу висвітлення інформації про всіх кандидатів і політичні партії, тому що це важливо. По-друге — не боятися говорити. Навіть коли кандидати або політичні партії чинять тиск на журналістів. Знати, що ми завжди готові допомогти й консультацією, і порадою».

Керівниця напряму «Верховенство права» Центру демократії та верховенства права Надія Шувар: «Я б хотіла побажати сил і наснаги й зазначити, що виборцям дуже потрібна об’єктивна та неупереджена інформація від ЗМІ. Ще хотіла б побажати креативності, тому що Виборчий кодекс, виборчий процес і нові правила складні. Щоб виборців зацікавити й вони прийшли на виборчу дільницю та проголосували — потрібно простою мовою пояснити їм хоча б те, як правильно заповнити бюлетень».

Читайте також: Шведські колеги допомагають розвиватися Суспільному в діджиталі

Головна редакторка руху «ЧЕСНО» Ірина Федорів: «Ніколи не знімати журналістського посвідчення, тому що, якщо щось станеться на дільниці під час зйомок — важливо, щоб суспільство й та людина, яка конфліктує з вами, ідентифікувала вас як журналіста. Це допоможе, якщо справа дійде до суду. Часто, наприклад, 171 статтю Кримінального кодексу неможливо реалізувати, бо людина доводить, що ви не ідентифікували себе як журналіста. Тому посвідчення — не просто правило доброго тону, це ваш захист у суді».

Генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей: «Я просила б журналістів бути сумлінними. Хочу нагадати, що репутація журналіста коштує набагато дорожче, ніж робота в одному штабі протягом виборчої кампанії — це важливо. Це наш біль, коли в регіонах журналісти паралельно працюють на виборчі штаби й здійснюють журналістську діяльність. Тому я б хотіла, щоб сумління журналіста в цей час переважило».

Дивіться повну версію онлайн-дискусії «Журналісти й місцеві вибори: як працювати на громаду, а не політиків» за посиланням.