Новини компанії

Червень 26, 2020

«Нічний політ» Сент-Екзюпері став радіовиставою: прем’єра на UA: Радіо Культура

У понеділок, 29 червня, в ефірі UA: Радіо Культура прем’єра — радіовистава за мотивами роману «Нічний політ» Антуана де Сент-Екзюпері. Початок о 21:00. Прем'єра присвячена 120-річчю від дня народження письменника.

Читайте також: Вадим Карп’як долучився до журі конкурсу «Книга року ВВС»

«Нічний політ» — другий роман французького письменника. Твір автобіографічний. Його події відбуваються протягом однієї ночі, коли головний герой — пілот поштового літака Фаб'єн — потрапляє в страшний ураган. Його літак — на величезній висоті. Навколо суцільні хмари. І Фаб'єн навіть не знає, чи він завис над морем, чи над сушею.

«Антуан де Сент-Екзюпері змалював відчуття, які має людина під час польоту в небі, коли її хтось чекає на землі», — коментує режисерка проєкту й головна редакторка літературних програм та радіотеатру UA: Радіо Культура Наталя Коломієць.

У січні в Україні оголосили жалобу за жертвами катастрофи літака, який не повернувся з Ірану. Тоді в Наталі Коломієць з акторами театру імені Франка Олексієм Богдановичем, Олегом Стальчуком, Дмитром Завадським і голосом проєкту «Казки» Василем Чорношкуром з'явилася ідея створити радіоспектакль.

Читайте також: Українська література в аудіо: записи UA: Радіо Культура для підготовки до ЗНО

«Твір «Нічний політ» радійний: шум літака, сигнали рації, гроза. Усе це тло для розкрилення уяви слухачів. «Нічний політ» — психологічний, щемливий, нам вдалося передати ту палітру відчуттів, яку переживає головний герой Фаб’єн. Сюжет напружено тримає увагу слухача», — зазначила Наталя Коломієць.

Актори записували постановку до карантину в Будинку звукозапису Суспільного радіо зі звукорежисеркою Оленою Єфимчук. Вистава триватиме 40 хвилин. Українською твір переклав Анатоль Перепадя.

Нагадаємо, UA: Радіо Культура мовить у Києві на хвилі 97,6 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Також слухайте третій канал Суспільного радіо в мобільному застосунку suspilne.radio.