Новини компанії

Січень 09, 2020

ЄМС випустила посібник із гендерної рівності для суспільних мовників

Європейська мовна спілка випустила посібник із питань гендерної рівності для суспільних мовників. У ньому висвітлено різні стратегії, які використовують медіаорганізації для дотримання гендерного балансу.

Посібник спирається на низку принципів, за якими працює ЄМС:

  • гендерна рівність є не лише основним правом людини, а й фундаментом для мирного, успішного та стабільного світу;

  • глобальна економіка не може працювати на повну силу, а систематичні обмеження стримують значну частку світового населення;

  • рівність і різноманітність є обов'язковими умовами для демократичного суспільства.

Результати досліджень, які вже провели в суспільних мовниках-членах ЄМС, засвідчили, що забезпечення гендерної рівності в колективі сприяє розвитку та є важливим елементом досягнення успіху в робочих процесах.

Зокрема, France Television почали застосовувати спеціальний алгоритм, обираючи кандидатів на посаду, аби дотримуватися гендерної рівності. Так, якщо на посаду претендують чоловік або жінка з однаковими навичками та кваліфікацією, перевагу надають представнику тієї статі, якої менше в колективі.

Swedish Radio дотримуються гендерного балансу навіть у виборі зображень для соцмереж. Оголошення про вакансії складають в інклюзивному й гендерно нейтральному ключі.

Різноманіття — один зі стратегічних фокусів розвитку CBC/Radio-Canada на 2020-2022 роки. Мовник розпочав роботу в цьому напрямі ще в 1970-х, і нині 62,4% керівного складу компанії — жінки.

Завантажити повну версію посібника можна на сайті Європейської мовної спілки.

 

* Нагадаємо, Європейська мовна спілка (European Broadcasting Union) — найбільша у світі професійна асоціація телерадіомовників, яка налічує 116 організацій у 56 країнах. ЄМС є організатором міжнародних телевізійних конкурсів, зокрема «Євробачення», а також виступає розпорядником ліцензій на трансляцію чемпіонатів світу з футболу, турнірів УЄФА (Ліга чемпіонів, Ліга Європи, Суперкубок УЄФА, Чемпіонат Європи з футболу), зимових та літніх Олімпійських ігор, ралі «Дакар» й інших світових подій.
Український суспільний мовник — телерадіокомпанія UA: Суспільне мовлення — є членом організації.