Вересень 16, 2024
Світлана Остапа взяла участь у Всеукраїнській конференції журналістів-розслідувачів
12–14 вересня у Києві відбулася щорічна Всеукраїнська конференція журналістів-розслідувачів Інституту розвитку регіональної преси, започаткована з метою сприяння розвитку мережі журналістів-розслідувачів в Україні та їхній інтеграції у світову професійну спільноту. У заході взяла участь Світлана Остапа, голова наглядової ради Суспільного Мовлення.
Читайте також: Адаптація на роботі ветерана війни: Суспільне поділиться досвідом на безкоштовному вебінарі
Світлана Остапа виступила на панельній дискусії «Як (міжнародний) досвід саморегулювання може впливати на контент журналістських розслідувань?», де учасники обговорили досвід впровадження єдиних принципів в українських та іноземних редакціях і поширення їх на інші розслідувальні медіа. Адже колективи розслідувальних редакцій потребують спільних принципів роботи, які стануть запорукою редакційної незалежності та зміцнюватимуть опірність до зовнішніх впливів.
«Як постійна глядачка і читачка журналістських розслідувань та членкиня журі Конкурсу журналістських розслідувань, хочу сказати, що треба робити розслідування так, щоб ні в кого не залишалося жодних запитань після їх перегляду: чому вирішили проводити це розслідування? А чому ви зробили такий висновок? А чому ви взяли коментар саме у цієї людини, чи справді він експерт із цієї теми? А чому ви не взяли другу точку зору? А чому ви взяли інформацію лише з одного джерела? А чи не маніпулює вами хтось, підкинувши флешку з компроматом? Таких запитань може бути багато», — зазначила у своєму виступі Світлана Остапа.
Також Світлана наголосила, що під час створення журналістських розслідувань важливо дотримуватись журналістських стандартів. Адже це не тільки робить розслідування якісним, а й викликає довіру до команди, яка його робить, сприяє створенню міцного ядра шанувальників.
Читайте також: Сілла Бенке: Суспільне — це гарант доступу до незалежних новин
«На Суспільному є своя команда журналістів-розслідувачів під керівництвом Інни Білецької. Крім того, ми стали платформою для поширення журналістських розслідувань наших партнерів: програма “Схеми: корупція в деталях”, “Bihus.Info”, “Слідство.інфо”, “The Kyiv independent”, “NGL.media” тощо. Зауважу, що якість журналістських розслідувань за останні роки покращилася», — розповіла Світлана Остапа.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.