Лютий 11, 2025
Суспільне шукає виробників екологічних розслідувань у шести регіонах
Суспільне Мовлення оголосило мистецькі конкурси на шість екологічних розслідувань: про забруднення повітря через російські обстріли, задавнені сміттєзвалища, будівництво на берегах Дніпра, вирубування лісів у Карпатах, промислове забруднення, відновлення екосистеми після підриву Каховської гідроелектростанції.
Подавати заявки на участь у конкурсах українські продакшени можуть до 6 березня 2025 року включно.
Читайте також: Стартувала кампанія литовського суспільного мовника LRT на підтримку українських військових
У проєктах повинно бути дослідження й аналіз екологічних проблем та їх впливу на життя людей. До прикладу, звідки береться забруднення, як на це реагує влада, чи є порушення закону і що можна з цим зробити, хто має нести відповідальність і які можуть бути наслідки для природи.
«Ми шукаємо журналістів-розслідувачів, які вже працюють з екологічною тематикою, досліджують історії, пов'язані з вирубуванням лісів, пишуть і розповідають про наслідки бойових дій, як вони впливають на якість води, повітря та ґрунтів. Нам цікаво попрацювати з командами, які вмотивовані братися за такі теми. Діліться з нами ідеями, новим свіжим поглядом. Ми налаштовані на плідну співпрацю та результат», — каже Алла Скорик, директорка департаменту регіонального контенту Суспільного.
«Екологічні розслідування — це новий для нас напрямок, але він надзвичайно важливий. Ми не просто шукаємо команди, які створять такі проєкти, а й посилюємо наші регіональні команди. У кожному з шести регіонів є редактор Суспільного, який формував відповідну тему розслідування та здійснюватиме редакторський супровід і буде працювати з залученою командою над екологічним розслідуванням», — зазначила Євгенія Гайфер, менеджерка Суспільного, відповідальна за реалізацію проєкту.
Всі деталі та умови участі у мистецьких конкурсах — в офіційних оголошеннях нижче за темою майбутніх розслідувань:
- забруднення повітря через російські обстріли у прифронтовому Херсоні;
- довготривала робота сміттєзвалища та його вплив на громаду й довкілля на Полтавщині.
- забудова берегів річки Дніпро у Черкасах;
- вирубування лісів у Карпатах;
- наслідки роботи промислових підприємств у Рівненській області;
- відновлення екосистеми берегової лінії Дніпра після підриву Каховської ГЕС.
Для участі у мистецьких конкурсах виробники мають заповнити форму реєстрації й подати документи, перелічені в оголошеннях.
Граничний ліміт фінансування одного проєкту сукупно — понад 1,1 мільйона гривень. В цілому виробники мають реалізувати усі 6 проєктів до 31 жовтня.
Читайте також: Застосунок suspilne.radio: доступний цілодобовий стрім із класичною музикою та казками
Нагадаємо, місцеві команди Суспільного Мовлення раніше пройшли навчання із журналістських розслідувань від Академії Суспільного Мовлення, яке відбулося завдяки багаторічній співпраці Суспільного Мовлення зі Шведським радіо в рамках фінансування Sida*, один із компонентів якої — посилення регіональних команд Суспільного у сфері екологічних розслідувань.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Щоб не пропустити важливі проєкти Суспільного, підпишіться на Суспільне Анонси на зручній для вас платформі — у телеграмі або вотсапі.
* Конкурс проводиться в межах та завдяки проєкту «Підтримка редакційної й цифрової трансформації та розвитку корпоративної культури суспільного медіа в Україні», що фінансується Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida.