Новини компанії

Лютий 07, 2025

Рада Європи моніторитиме майбутні вибори голови правління Суспільного

Команда медіапроєкту Ради Європи здійснить моніторинг майбутніх виборів голови правління Суспільного, заплановані на квітень 2025 року, таким чином гарантуючи, що процес залишиться прозорим і вільним від зовнішнього впливу. Про це йдеться на сайті Офісу Ради Європи в Україні.

Виборчий процес на Суспільному як важливий крок захисту незалежності медіа обговорили на зустрічі голова наглядової ради Суспільного Світлана Остапа, секретар ради Вадим Міський та директорка департаменту закордонного співробітництва Валерія Безпала із головою Офісу Ради Європи в Україні Мачеєм Янчаком

Світлана Остапа подякувала Раді Європи за підтримку реформи Суспільного мовлення в Україні: 

«Ваша підтримка, особливо експертна, неоціненна. Вона допомагає нам стати стійкими і професійнішими. Ми завжди дотримуємося у своїй роботі принципів відкритості й підзвітності, а також неупередженості й прозорості у кадровій політиці. Зокрема двічі провели конкурс з обрання керівництва компанії, дотримуючись найкращих європейських практик. Ми готові діяти так само і надалі».

Учасники зустрічі відзначили нещодавній перегляд Положення про вибори голови та членів правління Суспільного, яке розробили за участі експертів Ради Європи й офіційно ухвалили в жовтні 2024 року. Це положення відповідає європейським стандартам демократичного врядування та незалежності медіа.

Під час зустрічі пан Мачей Янчак наголосив на ключових європейських правових документах, зокрема на Європейській конвенції з прав людини (стаття 10) та Рекомендаціях Ради Європи CM/Rec(2012)1 та CM/Rec(2018)1, які підкреслюють необхідність захисту суспільних медіа від політичного й економічного тиску.

«Діалог між Суспільним і Радою Європи підкреслює спільну відданість свободі, прозорості та належному врядуванню медіа. Забезпечення незалежного та демократичного виборчого процесу на Суспільному має вирішальне значення не лише для медіасередовища України, а й для її ширших євроінтеграційних прагнень», — йдеться у повідомленні на сайті Офісу Ради Європи в Україні.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Проєкт Ради Європи «Захист свободи слова та свободи медіа в Україні» (SFEM-UA) реалізовується Відділом Ради Європи зі співробітництва з питань свободи слова  у рамках Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» (2023-2026 рр.).

Фото: Офіс Ради Європи в Україні