Лютий 07, 2025
Нацвідбір на Євробачення-2025: трансляція на Радіо Промінь
8 лютого о 18:30 ведучі Радіо Промінь та Українського Радіо вестимуть дві трансляції фіналу Нацвідбору на Євробачення-2025 паралельно: українською на Радіо Промінь та англійською для єврофанів — на ютуб-каналі Євробачення Україна.
Цього разу із зали Нацвідбору Євробачення-2025 вперше будуть прямі включення ведучих Радіо Промінь Анни Заклецької та Дениса Денисенка. А вже наступного дня Денис зустрічатиме переможця Нацвідбору. В студії Радіо Промінь вестимуть ефір і коментуватимуть трансляцію Нацвідбору Дмитро Захарченко та Анна Заклецька.
Читайте також: Суспільне і Фонд Сергія Притули проведуть благодійний збір під час трансляції Нацвідбору на Євробачення
Радіо Промінь транслює Пісенний конкурс Євробачення вже 22 роки поспіль, відтоді як Україна вперше взяла участь у ньому. З того часу слухачі мають змогу чути не лише прямі трансляції півфіналів та фіналів Євробачення, а й стежити в аудіоформаті за національними відборами музичного конкурсу. Також всі учасники Нацвідборів, і міжнародних конкурсів зокрема, стають гостями ефірів молодіжної музичної радіостанції Суспільного Мовлення Радіо Промінь.
Розуміючи бажання англомовної аудиторії мати змогу приєднатися та слухати Нацвідбір в Україні, Радіо Промінь долучилося до створення спеціальної англомовної версії ефіру. Глядачі з Європи зможуть дивитися трансляцію англійською мовою одночасно на ютуб-каналі Євробачення Україна.
«Крім того, вже другий рік поспіль команда Радіо Промінь згуртовує колег з усіх радіоплатформ Суспільного, аби зробити англомовну адаптацію Нацвідбору на Євробачення для єврофанів: для тієї закордонної аудиторії, яка цікавиться нашою музикою та виконавцями, але не знає української. Трансляція нацвідбору англійською — це ще один дієвий спосіб розповісти Європі ще більше про сучасну українську музику, про людей, які цю музику творять, про самих українців. А ще це дуже вдалий механізм культурного єднання, надзвичайно важливий в сучасному світі. Щоразу вражає, як музикантам Нацвідбору вдається акцентувати своїми піснями увагу на цінностях, що зараз зближують українців: як між собою, так і з усім світом», — розповіла креативна продюсерка Радіо Промінь Вікторія Польченко.
Першою спецкореспонденткою від Радіо Промінь у 2024 році на конкурсі Євробачення в Мальме була радіоведуча Анна Заклецька. Вона щоденно вела прямі включення з ексклюзивними новинами й цікавинками з місця подій.
«Це завжди круто побувати за лаштунками процесів такого великого найпопулярнішого у світі конкурсу. Для мене дуже цікаві будь-які подорожі та програми обміну. Це про реальний вплив на позицію людей, на їхню думку, і Євробачення не стало винятком. Євробачення як пісенний конкурс засноване після Другої світової війни як гарант миру та безпеки в Європі. Коли там побувала минулого року, зрозуміла, що глобально на конкурсі є нюанси, але на особистому рівні між людьми спостерігала культурну і політичну дипломатію, яку нічим не замінити.
Мені надзвичайно приємно бути дотичною до всіх унікальних явищ, які створює Радіо Промінь вперше в історії України, в тому числі вперше взяти участь цього року у шоу Нацвідбору пісенного конкурсу Євробачення. Це дуже символічно, що все це відбувається в цьому році, коли Радіо Промінь відзначає 60 років свого існування, як першого музичного радіо України. Рада бути в команді поруч з людьми, які творять кращі зміни в нашій країні», — поділилася Анна Заклецька.
Читайте також: Зіркові виступи у фіналі Нацвідбору-2025
«Історія українського Євробачення, історія Радіо Промінь, як і історія міжнародного пісенного конкурсу — тривала і сповнена яскравими подіями, людьми й хітами! Об'єднані і натхненні музикою, ми транслювали Євробачення від "Hasta la vista" до... hasta pronto цієї суботи!» — запрошує дивитися шоу Нацвідбору Євробачення-2025 співведучий Денис Денисенко.
Радіоведучий Дмитро Захарченко переконаний, що традицію транслювати Нацвідбір на Радіо Промінь варто продовжувати задля розвитку музичної культури.
«Трансляція Нацвідбору Євробачення на Радіо Промінь — це вже моя традиція. Щорічно я поринаю у світ нової української музики, яка може представляти Україну на головному пісенному конкурсі. Попри всі виклики, 2025 рік не виняток. Робимо своє, адже українська культура, зокрема музика, має і надалі розвиватись. А щоб всі охочі могли слухати нацвідбір, ми з Анною Заклецькою будемо супроводжувати людей у цій подорожі. Нехай переможе музика!» — каже Дмитро Захарченко.
Трансляція англійською мовою для іноземних прихильників конкурсу Євробачення буде йти на ютуб-каналі Євробачення Україна. Коментуватимуть англійською все, що відбуватиметься на сцені фіналу Національного відбору, Вікторія Крюкова, Вадим Крамар та Дмитро Кожухар.
Читайте також: Суспільне та STARLIGHT PRODUCTION презентують сцену Нацвідбору-2025
Нагадаємо, що Вікторія Крюкова вела минулорічну першу англомовну трансляцію Євробачення і є кореспонденткою редакції суспільно-політичних новин, а також ведучою англомовних інформаційних радіопрограм Українського Радіо.
«Шоу несе певний меседж до Європейської спільноти, зберігаючи при цьому ноту розважального жанру. Якщо бути відвертою, то вчити англійську не найлегше заняття. Я завжди вірила, що вивчити будь-яку мову можна через любов до мистецтва. So, English became a passion and obsession. Рада внести щось нове до Євробачення через англомовну трансляцію. Stay tuned to Eurovision!» — поділилася Вікторія Крюкова.
Вадим Крамар — журналіст-інформаційник Українського Радіо, який синхронно перекладав англійською здебільшого суспільно-політичні події (паради й урочистості на День Незалежності у 2014–2017 роках). Тож Євробачення для нього — унікальна можливість приєднатися до проєкту, який обʼєднує яскравих і творчих людей.
Дмитро Кожухар — музикант, звукорежисер Радіо Промінь, який минулого року як музикант та аранжувальник працював над офіційним саундтреком Нацвідбору на конкурс Євробачення, а цього року долучається до англомовної трансляції в ролі коментатора.
Не пропустіть на офіційному ютуб-каналі Радіо Промінь Національний відбір на Євробачення-2025. Запрошуємо вас приєднатися до ютуб-каналу Радіо Промінь, на якому можна дивитися у будь-який зручний час найкращі шоу радіостанції та записи живих виступів музикантів.
Читайте також: «Йдеться про відвертість»: Анна Заклецька та Денис Денисенко про секрети роботи на Радіо Промінь
Склад зіркового журі фіналу обрали українці шляхом онлайн-голосування. До журі Нацвідбору-2025, за результатами голосування у застосунку Дія, обрали співачку, переможницю Євробачення-2016 Джамалу; музиканта, продюсера, лідера рок-гурту «БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ» Сергія Танчинця та фронтвумен гурту Go_A Катерину Павленко.
Як і в попередні роки, переможця Нацвідбору та представника України на Євробачення-2025 визначать за результатами голосування журі та глядачів. Цьогоріч глядацьке голосування відбудеться в мобільному застосунку Дія та за допомогою СМС.
69-й Пісенний конкурс Євробачення пройде у швейцарському місті Базель. Гранд-фінал Євробачення відбудеться у суботу, 17 травня, а півфінали — 13 та 15 травня 2025 року. Конкурс пройде на арені St. Jakobshalle після перемоги Nemo з піснею «The Code» на Євробаченні-2024. Відповідно, 38 країн візьмуть участь у конкурсі, 32 з яких змагатимуться у півфіналах. У великому фіналі до 20 переможців півфіналів доєднаються представники країн «Великої п’ятірки»: Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія та Іспанія, а також минулорічна країна-переможниця Швейцарія.
Суспільне Культура та Радіо Промінь — офіційні медіапартнери Євробачення.
Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2025.
Радіо Промінь — перша музична радіостанція України. За форматом — музично-інформаційний канал. Має загальнонаціональне покриття, мовить 24 години на добу. З усіма частотами в регіонах та лінками на соцмережі Суспільного можна ознайомитися за посиланням. Радіоканали Суспільного також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.
Матеріал підготувала Ірина Моторна
Фото — Олег Переверзєв, Анастасія Мантач