Вересень 30, 2024
«Поклик Яру» — прем’єра ютуб-проєкту Суспільне Черкаси пам’яті Павла Наконечного
До Дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва Суспільне Черкаси підготувало документальний проєкт «Поклик Яру». Прем’єра відбудеться 1 жовтня о 17:00 на ютуб-сторінці Суспільне Черкаси.
Творча група присвячує стрічку Павлу Наконечному — одному зі співзасновників організації й табору «Поклик Яру», який загинув у російсько-українській війні у червні 2022 року.
Читайте також: «Фестиваль, що наблизив незалежність» — ютуб-проєкт Суспільне Чернівці про «Червону руту»
Табір, про який розповідає проєкт, — один із напрямів роботи громадської організації «Поклику Яру», яку активно розвивав Павло. Вихованці та виховники літнього табору вивчають історію своєї країни, вчаться брати відповідальність за свої вчинки, не боятись висловлювати свою думку, фізично загартовуються і проходять патріотичний вишкіл.
«Нам хотілося глибше поринути в табірне життя, побути довше з його учасниками, побачити ранкові й вечірні звірки, нічну тривогу й смугу перешкод, гутірки й екзаменаційний день, зрозуміти як тут влаштований побут і що об’єднує людей, які сюди приїздять з різних куточків України, — згадує авторка проєкту, продюсерка з виробництва Суспільне Черкаси Олена Баніна. — Для команди “Поклику Яру” літні табори це не спосіб заробітку — виховники не отримують за свою роботу коштів. Як розповів координатор табору Ілля Мар’ян, це навіть не можна назвати волонтерством. Вони сприймають організацію як свою родину і їм в радість щось разом робити, розвивати спільну справу й бачити результати».
Батьки Павла погодились поділитись історією свого сина, його мріями й ідеями, які стали справою і сенсом їхнього життя й об’єднали чимало однодумців.
«Перебуваючи на війні Павло не забував про табір, жив ним. Казав, що на війні є можливість багато думати. Мріяв, як повернеться додому й розбудовуватиме табір, — розповів батько захисника Юрій Наконечний. — Загинув Павло 18 червня 2022 року на кордоні Миколаївської й Херсонської областей. Виконував завдання в тилу ворога. За заповітом Павла його прах розвіяли над Холодним Яром, у місцях, де він любив бувати, де проводив гутірки, де проводились вечірнє і вранішнє кола. Ця територія для мене, як місце сили, як мій син. Я сюди приїжджаю, як до нього. Можу з ним тут розмовляти, щось його запитувати, радитись».
Павло був учителем історії і його учні стали його послідовниками, а зараз вони діляться своїм світоглядом з дітьми у таборі.
«Ми показуємо дітям альтернативу, альтернативний спосіб життя, альтернативне мислення, якісь наші цінності. Вони на це дивляться і потім вибір за ними, що робити. Чи приймати ці цінності, чи ні. Ці табори дають мені розуміння, що я роблю справу, яка допомагає у цій війні, для того, щоб країна наша зростала і змінювалась на краще», — ділиться думками виховник табору Анастасія Скляр.
«Наші способи виховання — це виховання через власний приклад, це виховання на засадах побратимства, дисципліни й патріотизму. І це все працює, тому що ми бачимо, що наші вихованці повертаються до нас знову і знову. Їх стає з кожним роком все більше і більше. І таким чином ми масштабуємо нашу справу», — додає виховник табору Ірина Жирна.
«Є ще такі додаткові наші цінності, які ми виховуємо, — це самодисципліна, яка заохочує вихованця самому вчитися. Бо, знову ж таки, все, що він вивчав за ці десять днів, дуже легко забудеться протягом кількох місяців. І якщо вихованець буде постійно розвиватися, постійно шукати можливості, шукати колектив, шукати якесь ком'юніті, де він може це робити, то, звісно, він буде розвиватись. І вже на наступний рік він приїде і буде дуже крутою особистістю», — розповідає виховник Ярослав Корнієнко.
Над проєктом працювали:
- авторка — Олена Баніна;
- оператори — Максим Шевченко і Федір Коцаба;
- режисерка монтажу — Оксана Степаненко;
- графічне оформлення — Володимир Савчук;
- технічна підтримка — Сергій Стрілецький;
- водій — Олег Меркулов;
- головна редакторка — Ніна Волощук;
- головний режисер — Микола Волощук;
- менеджерка — Віта Каюк.
Нагадаємо, організація «Поклик Яру» займається освітньо-виховною діяльністю. Після Революції Гідності в Черкасах набули популярності заходи патріотичного спрямування. Так народилась ідея заснувати літній табір. Зібрали команду ідейних людей, які мали досвід роботи з дітьми та патріотичні цінності, й взялися за таку відповідальну справу на волонтерських засадах. Літні табори поступово набували все більшої популярності й до них приїжджали діти й підлітки з усієї України. Спочатку їх організовували в різних місцях, а з 2020 року організаторам вдалось придбати територію в самому серці Холодного Яру. З новою територією прийшла назва — «Поклик Яру». Команда «Поклику Яру» пишається своєю незалежністю від політичних партій та організацій, переконана, що виховання відповідальної молоді — найкоротший спосіб до успішної Держави.
Читайте також: Читайте перевірені новини від Суспільного відтепер у WhatsApp
Дивитись проєкт Суспільне Черкаси «Поклик Яру» можна на ютуб-сторінці філії.
Підписуйтесь на наші диджитал-платформи, щоб не пропустити важливої інформації.
Оперативні та перевірені новини про Черкаси та область — на цифрових платформах:
- Суспільне Новини;
- телеграм-канал;
- фейсбук-сторінка;
- інстаграм-сторінка;
- ютуб-канал;
- ватсап-канал;
- вайбер-канал.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.
Фото: Суспільне Черкаси, з архівів родини Наконечних та ГО «Поклик Яру»