Новини компанії

Червень 07, 2024

Новий сезон проєкту «Їжа як культура» в ефірі Радіо Культура

На хвилях Радіо Культура стартує новий сезон радіоблогу Олени Брайченко про кулінарні традиції України — «Їжа як культура»

Слухайте радіоблог щодня з 10 червня о 12:35 та о 19:40 в ефірі Радіо Культура та на сторінці програми «Їжа як культура»

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному

Проєкт складається з 20 коротких випусків про історію кулінарних традицій, смаків та унікальних страв кулінарної спадщини України. У кожному випуску дослідниця гастрономічної культури Олена Брайченко разом з експертами розкриває сторінки української кухні.

«У другому сезоні ми додали практичну частину, в якій експерти проєкту діляться порадами та ідеями. Розповідають, які страви чи кулінарні практики минулого варто було б повернути на сучасний стіл. Мені важливо, аби кожен українець на запитання про те, що таке "українська кухня" міг легко й впевнено розповісти кілька цікавих фактів та усвідомлювати все різноманіття й багатство нашої гастрономічної спадщини», — розповідає Олена Брайченко.

Дізнайтеся про кавові традиції в Україні, види олій, які зникли зі столу, страви, що внесені до переліку нематеріальної культурної спадщини України; про їжу, яка є візитівкою кримськотатарської кухні, та про страви, що є натяком — гостям пора збиратися додому.

Читайте також: Суспільне реалізувало понад 100 проявів інформаційної підтримки XII «Книжкового Арсеналу»

Експертами другого сезону проєкту «Їжа як культура» стали: 

  • голова Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України, заступниця голови громадської організації Центру розвитку «Демократія через культуру» — Валентина Дем'ян;
  • дослідниця української кухні Маріанна Душар;
  • кандидатка філологічних наук, дослідниця фольклору Олена Чебанюк;
  • заступниця директора, завідувачка Музею-архіву народної культури Українського Полісся Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф Світлана Маховська;
  • кандидатка історичних наук Олена Пивоваренко;
  • засновниця та керівниця ГО «АЛЄМ» Есма Аджиєва;
  • історик Вадим Назаренко;
  • фуд-журналістка, дослідниця гастрономічної культури, авторка проєкту War Cookbook Марія Банько;
  • дослідниця їжі та гастрономії Дарія Крікунова

Прослухати перший сезон проєкту «Їжа як культура» можна на сайті Радіо Культура.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio

Фото Олени Брайченко