Новини компанії

Серпень 27, 2024

Командам двох проєктів Суспільного вручили премії імені Івана Франка

У Національному музеї літератури України в Києві в день народження Івана Франка, 27 серпня, відбулося вручення премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності. Від Суспільного Мовлення лауреатами цьогоріч стали команди двох проєктів: за трисерійний документальний фільм «Битва за Чернігів» у номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» отримала нагороду команда Суспільне Чернігів, а «За кращий твір у радіомовній сфері» — автори «ППО: протипанічна оборона» на Радіо Культура

Премія у розмірі 10 тисяч гривень присуджується у чотирьох номінаціях шляхом відкритого голосування комітету. Нагороду заснували у 2003 році за ініціативи Держкомтелерадіо, Міністерства культури та Національної спілки журналістів України. Загалом на премію у 2024 році подали 29 творів різних жанрів. 

Читайте також: Три проєкти Суспільного номіновані на міжнародному конкурсі PRIX EUROPA

«Велика честь отримати цю премію, особливо після слів Олеся Саніна під час вручення дипломів про те, що це робота не на один рік, а на десятиліття. Весь творчий колектив стрічки — п’ять людей. І ці п’ятеро людей горіли цим фільмом і хотіли зробити його саме таким, на десятиліття. Цей фільм — подяка воїнам, які в найважчий час перших місяців вторгнення захистили наше місто і Київ від окупації», — каже Андрій Тіток, автор документального проєкту, завідувач редакції Суспільне Чернігів.

«Ця нагорода — надзвичайно приємна та заслужена відзнака. Вся команда багато працювала над проєктом. І вкотре засвідчила виняткове вміння Радіо Культура працювати з просвітницьким контентом. Цього разу відзначено особливу програму, що темі дезінформації додала історичного контексту. Це допомагає краще осмислити цю важливу у воєнні часи тему», — зазначила виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська.

Героями «Битви за Чернігів» стали військові — оборонці Чернігова. Це погляд на події лютого-березня 2022 року як професійних воїнів, так і добровольців, як солдатів-новобранців, так і генералів та полковників. Команда проєкту — Андрій Тіток, Алла Скорик, Микола Іванчик, Олександр Поліщук та Дмитро Сахон. Переглянути три серії «Битви за Чернігів» можна на ютуб-каналі Суспільне Чернігів

У 55 випусках програми «ППО. Протипанічна оборона» команда проєкту аналізує найрізноманітніші форми та методи інформаційних диверсій, дає поради психологів щодо самозахисту, пояснює, як не стати співучасниками чи жертвами інформаційних злочинів. Автори — Вадим Карпʼяк, Оксана Мороз, Катерина Гольцберг, Лідія Смола, продюсерка проєкту — Юлія Загоруйко. Послухати проєкт можна на сайті Радіо Культура

Нагадаємо, Премія імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності — щорічна літературна премія, яка присуджується авторам нових оригінальних публіцистичних творів у галузі інформаційної діяльності, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

* Проєкт «ППО: протипанічна оборона» створено за фінансової підтримки МФ «Відродження».

Фото — фейсбук Катерини Гольцберг