Новини компанії

Лютий 12, 2025

Фільм «Королеви радості» спільного виробництва із Суспільним покажуть на кінофестивалі у Салоніках

Документальний фільм «Королеви радості» режисерки Ольги Гібелінди,  створений у копродукції зі Суспільним, увійшов до конкурсної програми Newcomers на Міжнародному фестивалі документального кіно в Салоніках. Фільм буде змагатися за Golden Alexander, головну нагороду секції Newcomers. 

Українською продюсеркою стрічки стала Іванна Хіцінська, до якої згодом як продюсерка доєдналася Ольга Гібелінда (українська кінокомпанія «МАЛАНКА СТУДІОЗ»). Від Франції над проєктом працював Луї Будемо (Les Steppes Productions, Франція), а з боку Чехії — Хана Блага Шіларова (Film & Chips). Цей проєкт став одним із трьох, що перемогли у документальному копродукційному конкурсі від Суспільного Мовлення. Зі сторони мовника над копродукцією працюють продюсери телеканалу Сергій Недзельський, Альона Голякова та Наталія Мовшович. Фільм також входить до збірки Generation Ukraine проєкту французько-німецької медіаплатформи ARTE, і був створений спільно з ARTE GEIE. 

«Королеви радості» — це фільм про самопізнання, особисту свободу та силу спільноти. Він розповідає історію трьох українських квір-персон:

  • Монро — ікону української квір-сцени;
  • Артура Озерова aka Aura — дрег-артиста й військового;
  • Олександра Даніліна aka Marlen Scandal — легендарної постаті української дрег-культури.

У часи повномасштабної війни вони об’єднуються, щоб організувати благодійне дрег-шоу на підтримку України та її захисників, доводячи, що мистецтво й культура можуть бути потужною зброєю опору та солідарності.

Це дебют української режисерки Ольги Гібелінди у повнометражному документальному кіно. У стрічці вона поєднує художню чутливість із документальною точністю, та прагне донести історії своїх героїв до широкої аудиторії та спонукає до діалогу про ідентичність, самовираження і право бути собою.

«Для мене особисто “Королеви радості” — це висловлювання про сміливість бути собою, про пошук надії, та про те, що справжня краса народжується у свободі. Це фільм для всіх, бо в кожного з нас є своя боротьба — за ідентичність, за любов, за право голосу в цьому світі. У найтяжчі часи нас об’єднує не лише спільний біль, а й незламна гідність, здатність радіти, творити, любити. Це історія про тих, хто, попри війну, обирає життя у всіх його кольорах», — говорить Ольга Гібелінда.

Продюсерка Іванна Хіцінська зауважує, що «Королеви радості» — це більше, ніж просто історія про українську дрег-сцену: «Це фільм про гідність, боротьбу та право бути собою, незалежно від викликів, з якими стикається людина. Фільм демонструє, що українська LGBTQ+-спільнота є невіддільною частиною суспільства й активно підтримує країну у найважчі часи. Тому єдине, що має значення у часи війни, це те, по яку сторону ти воюєш, а не як одягаєшся чи кого кохаєш. “Королеви радості” покликаний розширити діалог про права людини, свободу самовираження та толерантність. Цей проєкт — це послання світові про те, що українці борються не лише за свою незалежність, а й за право на свободу у всіх її проявах».

Міжнародний фестиваль документального кіно в Салоніках (Thessaloniki International Documentary Festival, TIDF) — один із провідних світових фестивалів.

Секція Newcomers, для показу в конкурсній програмі якої відібрано режисерську фестивальну версію фільму «Королеви радості», орієнтована на дебютні роботи режисерів, які роблять свій перший крок у повнометражному документальному кіно. Секція має дві нагороди, що супроводжується грошовим призом у розмірі 10 000 євро та 4000 євро відповідно. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.