Червень 05, 2024
Чубаров, Плохій, Сушкевич, Дронь, Савка — знакові розмови травня на Радіо Культура
Впродовж травня в ефірі Радіо Культура гості програми «Час інтерв'ю» разом з ведучими поговорили про депортацію. кримських татар, минуле і сучасність України, літні Паралімпійські ігри 2024 та українську літературу в межах XII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».
Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному
Як жилося кримським татарам у роки депортації, коли виник національний рух та скільки кримських татар покинули півострів після окупації Криму росією? В ефірі Радіо Культура Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розповів про минуле народу, сучасний стан Криму та майбутнє півострова. Ведуча — Юлія Чаплінська.
Читайте також: Суспільне розпочало Нацвідбір на Дитяче Євробачення – 2024
Залишилось менш ніж сто днів до літніх Паралімпійських ігор 2024, які відбудуться в Парижі, де виступатиме українська збірна. Коли Україна вперше взяла участь у Паралімпіаді? Скільки загалом ліцензій вже отримала Україна? Чи вдасться домогтися дискваліфікації російських спортсменів? На ці та інші запитання в ефірі Радіо Культура відповідав президент Національного паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич. Ведучий — Вадим Карп’як.
Чи можуть під час воєнного стану бути тимчасові обмеження певних прав і свобод людей? Як це — очолити організацію з хиткою репутацією в Україні? Як міжнародні організації й всесвітній рух Amnesty International можуть допомогти українцям? На ці та інші запитання в ефірі Радіо Культура відповідала директорка Amnesty International Ukraine Вероніка Вельч. Ведучий — Вадим Карп’як.
Що спонукало погодитися на пропозицію очолити державне підприємство, яке досі живе за старим статутом, має купу проблем і юридичних колізій? Чи є нині якісь обнадійливі прогнози для Кіностудії імені Довженка? Чи рентабельно сьогодні утримувати кіностудію? Чому зараз важливо зберегти і відродити кіностудію? На ці та інші запитання в ефірі Раді Культура відповідав генеральний директор Національної кіностудії художніх фільмів ім. О. Довженка Андрій Дончик. Ведуча — Наталія Грабченко.
В ефірі Радіо Культура ведуча Олена Гусейнова поспілкувалася з письменницею, літературознавицею, публіцисткою, головною редакторкою і співзасновницею «Видавництва Старого Лева» Мар’яною Савкою. Слухайте в інтервʼю про нові й давні книги, поезію як мову швидкого реагування на події, релігійність і атеїзм в окопах й про те, як за допомогою літературних творів писати сучасну історію України.
Читайте також: Дмитро Хоркін: Українське Радіо не припиняло свого мовлення ні на мить
В ефірі Радіо Культура український та американський історик, професор кафедри української історії в Гарвардському університеті, директор Гарвардського українського наукового інституту Сергій Плохій розповів: яку дату початку російсько-української війни варто вважати правильною? Чи можна порівнювати російсько-українську війну з Другою світовою? На чому необхідно сконцентруватися в збереженні якихось матеріальних фактів і експонатів про війну? Ведучий — Вадим Карп’як.
У ефірі Радіо Культура ведучий Євгеній Агарков поспілкувався з головною редакторкою літературних передач і радіотеатру Оленою Гусейновою, письменником і молодшим сержантом ЗСУ Артуром Дронем та з директоркою міжнародного благодійного фонду «Res.Publica», сержанткою ЗСУ й інструкторкою з військового лідерства Оксаною Пономарьовою про проєкт «Голоси фронтиру» реалізований Радіо Культура за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Слухайте в ефірі: чи існує на війні місце для романтики і краси, яким виявився жанр радіоесеїв для учасників проєкту та чи складно писати про себе?
У чому важливість культурного й етнічного спадку? Як це жити, коли ти позбавлений спадку і прадідівської землі? Якою була культурна присутність України в Криму до окупації 2014-го? Про це на сцені «Книжкового Арсеналу» та в ефірі Радіо Культура міркували заступник генерального директора Українського інституту Алім Алієв, літературознавиця і викладачка Олександра Вісич, журналістка, соціальна психологиня і дослідниця Ольга Духнич. Ведучий — Вадим Карп’як.
Як ми пишемо історію української літератури сьогодні? Чому нам, з нашою літературою, з її європейською тяглістю, потрібні додаткові зусилля, щоб продемонструвати, що вона наша і вона жива? У чому головна ідея книжки Павла і Олександра Михедів «Живі»? Який досвід ми можемо почерпнути у книжках про Другу світову війну? Про все це і не тільки на сцені «Книжкового Арсеналу» та в ефірі Радіо Культура говорили письменник, культуролог, куратор мистецьких проєктів Олександр Михед та письменник, літературознавець, літературний критик, перекладач і видавець Ростислав Семків. Ведуча — Олена Гусейнова.
«Час інтерв'ю» — розмови зі знаковими особистостями про найважливіші події в культурному і громадському житті країни та вектори розвитку суспільства. Програма виходить на Радіо Культура у будні о 13:00. Ведучі: Олена Гусейнова, Наталія Грабченко, Вадим Карп’як та Ірина Славінська.
Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.