Новини компанії

Червень 20, 2024

Артем Шелковий: Я хочу, щоб ми впливали на життя нашої країни і команда цим пишалася

Артем Шелковий, генпродюсер регіонального мовлення Суспільного, переможець відзнаки «Суспільний код – 2024» в номінації «Креативність: генератор ідей» другий рік поспіль. У своєму першому інтервʼю він розповів про свій звичний робочий день, що заохочує в команді, як вдається скеровувати енергію творчих людей та звідки черпає натхнення. 

Цього разу він розповів про те, чим займався до Суспільного, як змінилось його життя на новій посаді та що планує в майбутньому.

У студентські роки Артем був ведучим масових заходів, а на другому курсі навчання прийняв запрошення долучитись до радіо «МFM», де став діджеєм. Працював на першому інтернет-телебаченні Чернігова, чернігівському телеканалі «Дитинець», «Новому каналі» у Києві. У 2017 році Артем став продюсером Суспільне Чернігів, а в березні 2023-го обійняв посаду генпродюсера регіонального мовлення Суспільного. 

Читайте також: Артем Шелковий став генпродюсером регіонального мовлення Суспільного

Бути на сцені — це можливість дати глядачам якусь класну енергію.

– З чого починалась ваша любов до медіа й публічності? 

– Я думаю, що це не любов до медіа, а любов до сцени. Мені завжди подобалося бути на сцені. Робота в медіа сама по собі зʼявилась.

Можливо, треба було йти в актори (сміється — ред.), але, як показала практика, акторство — точно не моє. Я навіть памʼятаю, як ходив на акторський курс, де викладав Павло Лі. Відвідав два-три заняття і на тому все закінчилось, бо я зрозумів, що в принципі не хочу бути актором. Бути на сцені — це можливість дати глядачам якусь класну енергію. 

– Як у вашому житті зʼявилось Суспільне? 

– На той час я працював на «Новому каналі», і ми тільки повернулися з місячного тріпу проєкту «Заробітчани», де за місяць випробували близько 20 професій і проводили експеримент, чи реально щось заробити в Європі, чи ні. Коли я повернувся в Україну, мені зателефонував знайомий і запропонував податися на конкурс і доєднатись до команди Суспільне Чернігів на посаду продюсера. Це було у 2017 році — в період перетворення державних телерадіокомпаній у незалежне й сучасне Суспільне Мовлення. Я пройшов конкурс, повернувся до Чернігова і почав працювати. 

– За що ви обираєте Суспільне? 

– Якщо дивитися глобально, то в багатьох людей тут можна багато чого повчитися, адже в кожного та кожної з колег різний життєвий і робочий досвід. Також на Суспільному я навчився того, що немає нічого неможливого.

Для мене важливо підтримувати команду, надихати та виконувати обіцяне.

– А чого ви навчили людей на Суспільному? 

– Мені хочеться вірити, що я заряджаю колег енергією, щоб не розкисали, навіть коли хочеться розкиснути. А також розуміти, що від того, наскільки якісно ми працюємо, — дуже багато чого залежить.

– Що вам приносить найбільшу радість у роботі в компанії? 

– Найбільшою радістю для мене є бачити як професійно тут зростають люди. Зрозуміло, що ти радієш і цифрам, і рейтингам, успіхам в телеефірі і диджиталі. Звісно, що хороші цифри, добрі показники, зростання наших платформ — це радість, але я також пишаюсь багатьма людьми, які професійно зросли й продовжують зростати. 

Читайте також: Робота хабів Суспільного у 2024 році — зустріч команди регіонального мовлення

– З березня минулого року ви стали головним продюсером регіонального мовлення. Що змінилось у вашому житті після підвищення?

– Мені здається, що є покращення в плануванні, чітка визначеність, зрозумілість основного прямоефірного проєкту, який ми робимо не менше 10 годин щодня. Зʼявилась більша чіткість в інформаційному мовленні місцевих каналів. Все потрібно довести до ладу, але за браком ресурсів рухаємось у тому темпі, який зараз можливий. Для мене важливо підтримувати команду, надихати та виконувати обіцяне. Сьогодні я займаюся завданнями, результати яких не можу «помацати», як, наприклад, зробивши сюжет, фільм чи ще щось, а я звик до того, що я маю бачити результати своєї роботи.

Має бути зрозуміла системна відповідальність, як колективна, так і персональна, але крім персональної відповідальності, також має бути підтримка в конкретних діях.

– А що для вас результат роботи? Як ви це відчуєте?

– В даному проміжку часу — це задоволеність людей своєю роботою. Наскільки вони хочуть чи не хочуть йти на цю роботу. Наскільки вони горять всім тим, що робить компанія. Для мене це важливо. Важливо, щоб люди відчували, що вони не просто працюють у великій компанії, а й те, що вони по-справжньому тут потрібні.

Читайте також: «Суспільне. Студія» — оновлений всеукраїнський щоденний інформаційний проєкт Суспільного

– Що у вашому житті змінилося з того часу, як ви перейшли на нову посаду?

– Я мріяв, що буду менше працювати (сміється — ред.) — це жарт, звісно. Насправді змінився масштаб задач. Ти маєш думати не локально, не конкретним регіоном, а думати ширше і розуміти всі наслідки. Ти маєш враховувати більшу кількість думок. Інколи це потрібно, інколи ні. Але точно має бути довіра до того, що ти робиш. Люди мають довіряти, а ти маєш розуміти, що ти відповідаєш за кінцевий результат. Має бути зрозуміла системна відповідальність, як колективна, так і персональна, але крім персональної відповідальності, також має бути підтримка в конкретних діях.

– Як пройшов цей перший рік після призначення? 

– Хочу зазначити, що до мого призначення тут працювали колеги, які зробили багато важливої роботи. Але не менш важливо, що вся команда докладає чимало зусиль для того, щоб вся ця, з одного боку невелика, а з іншого боку велика машина рухалася вперед. Взагалі я дуже експресивний і хочу все тут і зараз, а не завтра, але, як показує практика, у всіх свій темп. 

Ми як медіа маємо бути впливовими — це моя найбільша мета і найбільша мрія.

– Можете поділитися планами регіонів?

– Для мене важливо, щоб колеги відчували гордість за свою роботу. Щоб місцеві канали були по-справжньому впливовими й мали можливість змінювати ситуацію та життя у своєму регіоні. Ми як медіа маємо бути впливовими — це моя найбільша мета і найбільша мрія. Я хочу, щоб ми впливали на життя нашої країни й щоб команда цим пишалася. 

– Ви сказали, що для вас важливо підтримувати людей і надихати їх. А як ви надихаєтесь працювати нон-стоп?

– Я знаходжу натхнення всередині команди, з якою працюю. Зрозуміло, що від того, наскільки ми будемо ефективно працювати, залежить доля людей. Ти прокидаєшся і бачиш, що в Харкові, Сумах, Херсоні обстріли, і як ти можеш не працювати, якщо розумієш, що вони точно у значно гірших умовах, ніж ти? Ти маєш щось робити, і тут вже не про натхнення, а про обовʼязок. Часто здається, що ми робимо мало, але, знову ж таки, це через те, що у нас дуже велика компанія і неможливо побачити все.

– Чого ви очікуєте від членів команди і які способи взаємодії вважаєте найефективнішими для досягнення спільних цілей?

– Довіра, відкритість, чесність. Не боятися висловлювати свою думку. Намагання зрозуміти колег з різних куточків країни. Від цього всього залежить наш подальший успіх або неуспіх.

Найкращий варіант для моїх вихідних — це коли в мене немає потреби тримати в руках телефон.

– А що для вас успіх?

– Коли всередині є взаєморозуміння, єдність, спільна налаштованість на результат. Як я вже сказав, я хочу, щоб ми були найвпливовішим медіа, а для цього потрібна велика трансформація і ментальна, і моральна, а також час. 

– Що потрібно знати людям про вас, щоб ефективно працювати з вами в одній команді?

– По-перше, я не люблю, коли мені доводиться щось комусь нагадувати, хоча я так само розумію, що й іншим людям доводиться мені щось нагадувати. Але якщо ми всі будемо вчасно та без нагадувань виконувати те, що потрібно, буде легше.

По-друге, я хочу, щоб команда теж нічого не боялась і розуміла, що можливо все. Щоб люди більше вірили в себе, менше дозволяли негативним думкам впливати на свій настрій та настрій оточення. По-третє, спокійно ставитися до конструктивної критики та розглядати це як можливість.

– Як ви відпочиваєте? 

– Ніяк не відпочиваю, чесно. Я хотів би пограти в баскетбол, але для цього потрібна команда, а я її поки не зібрав. Я розумію, що треба більше відпочивати, але поки найкращий варіант для моїх вихідних — це коли в мене немає потреби тримати в руках телефон.

– Ви переможець щорічної відзнаки «Суспільний код» в номінації «Креативність: генератор ідей» двічі поспіль? Яке значення це має для вас?

– Особисто я відчуваю вдячність за те, що колеги мене обрали. Для мене важливо, щоб люди не соромилися своїх ідей, щоб вони їх частіше генерували й не почувалися відкинутими. Зокрема важливо розуміти, що якщо ідея не зайшла — треба визнати: «Так, я помилився», але ні в якому разі не зупинятись, тому що будь-яка ідея має значення. Тут мова йде не лише про контент, але й про покращення і налагодження процесів роботи.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

Матеріал підготувала Дар’я Гонтарєва

Фото — Анастасія Мантач