Новини компанії

Січень 19, 2024

«Суспільний код-2024» — відзначено найкращих людей та проєкти на Суспільному

19 січня Суспільному Мовленню виповнилося сім років. Не втомлюємося повторювати з року в рік, як пишаємося нашими здобутками, проєктами й головне — командою, завдяки якій досягаємо цілей та продовжуємо йти вперед.

До сьомої річниці на Суспільному відзначили найкращих людей та проєкти 2023 року, які обрали працівники компанії, в межах щорічної відзнаки «Суспільний код».

«Україна — країна сміливих, талановитих, ціннісних людей! Такі ж люди працюють на Суспільному. Думаю, якби не такі люди, то Суспільне б не відбулося. Коли починалася реформа, багато скептиків казали, що це буде лише зміна таблички/назви з Національної телекомпанії України на Національну суспільну телерадіокомпанію. Що влада ніколи добровільно не віддасть контроль над медіа, які вважала своїми. Але ось нам вже 7 років, і ми бачимо, що реформа успішна, — наголосила Світлана Остапа, голова наглядової ради Суспільного.

— Ми це бачимо з якісних новин, ми це бачимо з суспільно важливого контенту та інших, сподіваюсь, незворотних якісних змін. Захоплена ідеєю «Суспільного коду», який вже декілька років реалізується до чергової річниці Суспільного. Отримати нагороду від колег — дуже почесно. Тим паче, що переможці визначаються демократичним шляхом — голосуванням. Вітаю сьогодні всіх, хто став найкращим з найкращих! Бажаю вам Перемоги, і знову й знову дякую ЗСУ за те, що ми маємо змогу працювати і відзначати черговий день народження Суспільного!»

«Сьогодні Суспільному 7 років, і це привід подякувати кожному з вас за вашу бездоганну роботу. У 2022-му ми встояли як інституція, у 2023-му довели, що це не випадковість — що це наша принциповість, результат системної та впертої роботи команди. Ми показали свій характер. Травмовані війною, але вмотивовані команди з різних регіонів дають все більше вчасного, якісного і важливого контенту для кожного українця. Кількома рядками у месенджері або голосом радіоведучого нам треба підтримати тих, хто лишився в окупації.

Суспільне гартується, розбудовує мережу кореспондентів у регіонах, які стають обличчями й голосами своїх громад. Суспільне здобуло колосальний рівень довіри людей — і це ваш результат. Ми стали для українців ефективним та надійним сервісом, який змінює не тільки нас, а й саме медійне поле — провідні світові редакції спираються на наші напрацювання у своїх публікаціях, і вже не ми наздоганяємо, а від нас намагаються не відставати. Дякую вам — кожному, хто працює в тилу та хто ризикує життям на лінії фронту. Дякую тим, хто служить у лавах ЗСУ. Дякую кожному, хто обрав Суспільне», — зазначив у зверненні до працівників Микола Чернотицький, голова правління Суспільного Мовлення.

Відзнака була започаткована до п’ятиріччя компанії, 19 січня 2022 року, та покликана об’єднувати команду єдиним суспільним кодом — спільними цінностями, прагненням та місією Суспільного, усвідомлення яких особливо важливе в умовах повномасштабної війни. Це можливість подякувати людям, які нас підтримують, надихають, ведуть попереду чи стали надійним тилом. Відзначити проєкти, які нас вразили.

Цьогорічний відбір переможців тривав з 27 листопада до 29 грудня та проходив у два етапи. На першому етапі працівники Суспільного пропонували кандидатури найкращих людей 2023 року та проєкти, презентовані з початку грудня 2022-го до кінця листопада 2023-го. Відповідно до рейтингу був сформований шортлист фіналістів, до якого увійшли перші три (за кількістю згадувань) людини та проєкти. На другому етапі відбулося загальне голосування, результати якого визначили переможців у номінаціях премії «Суспільний код-2024».

Церемонія нагородження «Суспільний код-2024» відбулася в онлайн-форматі. Її провели Тімур Мірошниченко, незмінний коментатор та ведучий Нацвідборів на Євробачення, та Анна Заклецька, ведуча Радіо Промінь.

Отож, за результатами голосування працівників визначено найкращих людей та проєкти Суспільного минулого року.

НАЙКРАЩІ ПРОЄКТИ 2023

У номінації «Найпотужніший проєкт про війну» переміг проєкт «Остання війна». Це документальний цикл, у якому вперше українські та західні інтелектуали розказують, скільки насправді триває російсько-українська війна, як українська армія протистоїть російській та руйнує міф про непереможність «другої армії світу»? Що означатиме перемога України у цій війні?

Номінанти:

У номінації «Найкращий репортаж» (загальна або національна тематика) переміг проєкт «Це все ще я» — проєкт про військових, обличчя яких назавжди змінила війна. Ілля Пилипенко ледь не згорів у танку. Сергій на війні втратив зір та ноги — машина підірвалась на протитанковій міні. Історії Сергія та Іллі, життя військових у соціумі з новим обличчям, та близькі, які допомагають прийняти нову зовнішність — у матеріалі Суспільне Новини.

Номінанти:

У номінації «Найкращий репортаж з прифронтової зони» відзнаку отримав репортаж «Хоч помремо тут, але росіян нагребли більше» — репортаж з окопів біля Бахмута. Як воюють в окопах біля Бахмута військові 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу. Вони обстрілюють БК росіян, а ті у відповідь обстрілюють квадрат, де розташована їхня бригада. Інколи військові йдуть на вилазки або ж прикривають операції оборонців Бахмута. Їх же не прикриває ніхто.

Номінанти:

У номінації «Найкращий регіональний репортаж» переміг репортаж «У кожній хаті тепер горе» — у Грозі готуються до масового поховання» про наслідки російського ракетного удару в селі Гроза 5 жовтня, коли загинуло 59 людей (кожен восьмий житель села), які зібрались на поминки за військовослужбовцем у селі Гроза. У репортажі про те, як село, де російські військові одним ударом знищили третину населення, готується до масових поховань.

Номінанти:

У номінації «Найкращий регіональний проєкт» переміг спецпроєкт «Битва за Миколаїв». У проєкті — ретроспектива подій, які відбувались у місті-герої Миколаєві та Миколаївській області на початку повномасштабного вторгнення російських військ: згуртованість містян, перші бої та перші перемоги, силу й сміливість кожного, хто в той чи інший спосіб став на захист рідного міста та області від російських військ. Майже оточене з усіх сторін ворожими військами, відбивши щонайменше п’ять наступів, місто-герой вистояло. Про битву за Миколаїв розкажуть безпосередні учасники тих подій: військовослужбовці ЗСУ та Нацгвардії, очільники міста й області, поліцейські й прості жителі Миколаєва.

Номінанти:

У номінації «Найкращий кросплатформовий проєкт» перемогу здобув репортаж «30 операцій військовим за чотири дні. У Франківську канадські та американські хірурги завершили місію “Face the Future”». Це — третя міжнародна медична місія у місті. У репортажі йдеться про те, як відбувалися операції пораненим військовослужбовцям.

Номінанти:

У номінації «Найкращий подкаст» переможцем став подкаст «Моя історія війни». Радіоверсія.

У номінації «Найкращий діджитал-проєкт» переміг проєкт «Хоробрі казки» — терапевтичні історії спільного досвіду українських родин, які правдиво, але делікатно пояснюватимуть дітям нові реалії, що наскрізно присутні в цікавих оповідях зі щасливими завершеннями.  

Номінанти:

У номінації «Найкращий радіопроєкт» переможцем став Радіодиктант національної єдності. Найбільший україномовний флешмоб щоразу об’єднує сотні тисяч українців у всьому світі. Щорічний Радіодиктант національної єдності відтепер проходитиме 27 жовтня, у День української писемності та мови. 

Номінанти:

У номінації «Найкращий проєкт телебачення» перемогу здобув проєкт «Остання війна». Це друга перемога циклу у «Суспільному коді-2024».

Номінанти:

НАЙКРАЩІ ЛЮДИ 2023

Працівники Суспільного визначили людей року в п’яти тематичних номінаціях, кожна з яких складається з трьох підномінацій. Усього номінували 47 колег.

Людина року в номінації «Незалежність»

У підномінації «Stand with Suspilne Ukraine» (людина, яка змушує світ звертати увагу на Суспільне Мовлення та просувати його за кордоном) перемогла Ангеліна Карякіна, радниця голови правління Суспільного Мовлення.

Номінантки:

  • Анастасія Гудима — керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин.
  • Оксана Скибінська — заступниця директора департаменту закордонного співробітництва, керівниця проєкту Євробачення, голова делегації України на Євробаченні.

У підномінації «Голосно говоримо правду» (людина, яка порушує найскладніші питання) перемогу отримала Олена Ремовська, авторка і ведуча проєкту «Ремовська Інтерв’ю», журналістка Суспільне Новини.

Номінантки:

  • Інна Білецька — шеф-редакторка редакції розслідування Суспільного;
  • Юліана Топольник — журналістка та діджитал-редакторка Суспільне Запоріжжя.

У підномінації «М’яка сила» (людина, яка у культурній площині говорить про життя українців та його переосмислення від початку війни) перемогла Ірина Славінська, виконавча продюсерка Радіо Культура. Ірина здобула перемогу в цій номінації другий рік поспіль. 

Номінанти:

  • Ірина Сечковська — кореспондентка Суспільне Одеса;
  • Лук’ян Галкін — виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура;
  • Олена Гусейнова — авторка та ведуча подкасту «Книгосховище», ведуча програми на Радіо Культура «Час інтерв'ю», продюсерка радіодокументальних проєктів Радіо Культура;

Людина року в номінації «Креативність»

У підномінації «Генератор ідей» (людина, яка використовує неординарні підходи в роботі) переміг Артем Шелковий, головний продюсер дирекції регіонального мовлення Суспільного. 

Номінанти:

  • Вікторія Польченко — креативна продюсерка Радіо Промінь;
  • Маргарита Галіч — ведуча інтерв’ю на Суспільне Запоріжжя.

У підномінації «Муза Суспільного» (людина, яка надихає команду на цікаві, креативні речі) здобула перемогу Вікторія Мурована, головна продюсерка цифрових платформ Суспільного.

Номінантки:

  • Алла Скорик — шеф-редакторка Північно-Східного хабу;
  • Альона Наталуха — головна редакторка Суспільне Запоріжжя.

У підномінації «Безстрашний втілювач» (людина, яка втілює шалені ідеї команди) переміг Володимир Ладижець, директор департаменту виробництва соціально важливого контенту та спеціальних проєктів.

Номінанти:

  • Андрій Шустикевич — телеоператор Суспільне Івано-Франківськ;
  • Олена Лисенко — кореспондентка Суспільне Запоріжжя.

Людина року в номінації «Якість»

У підномінації «Нормально роби — нормально буде» (людина, яка сама собі найсуворіший критик, прискіпливо ставиться до кожного нюансу своєї роботи) перемогла Катерина Тимчук, головна бухгалтерка Суспільного.

Номінантки:

  • Ірина Бурвікова — заступниця директора юридичного департаменту;
  • Ольга Коляда — менеджерка напряму з фінансових питань.

У підномінації «Рушій змін» (людина, яка в курсі усіх цікавих новинок, упроваджує новітні підходи, чим покращує роботу команди) перемогла Олександра Малевич, шеф-редакторка Суспільне Миколаїв. 

Номінанти:

  • Ганна Черевата — кореспондентка Суспільне Запоріжжя, фахівчиня у сфері діджитал;
  • Кирило Єсін — менеджер цифрових продуктів.

У підномінації «Watch dog якості» (людина, яка перевірить все за тебе і за себе) перемогла Олена Дуняк, відеоредакторка Суспільне Новини.

Номінанти:

  • Юлія Сеник — завідувачка редакції контенту;
  • Віталій Берта — головний редактор Українського Радіо.

Людина року в номінації «Впевненість»

У підномінації «Зараз все буде» (людина, яка може все: впорається з будь-яким завданням і знає відповіді на всі запитання) здобула перемогу Оксана Маловічко, виконавча продюсерка дирекції Українського Радіо.

Номінантки:

  • Карина Галунова — кореспондентка Суспільне Запоріжжя;
  • Вікторія Андрушків — лінійна продюсерка Суспільне Миколаїв.

У підномінації «Надійний тил» (людина, з якою ти зможеш зробити будь-яку справу) перемогла Юлія Усенко, менеджерка з організаційного супроводу Українського Радіо.

Номінанти:

  • Назарій Максимчук — менеджер філії Суспільне Одеса;
  • Олексій Ахрамєєв — головний інженер Суспільне Запоріжжя.

У підномінації «Моральний орієнтир» (людина, яка має непохитні цінності та на яку тобі хочеться рівнятися) перемогла Галина Бабій, ведуча програм, продюсерка Українського Радіо.

Номінантки:

  • Елла Філоненко — фахівчиня групи діджиталу Суспільне Запоріжжя;
  • Ольга Крупник — шеф-редакторка Західного хабу.

Людина року в номінації «Партнерство»

У підномінації «Міцна опора» (людина, яка завжди тебе підтримає) перемогла Вікторія Сидоренко, директорка з управління персоналом.

Номінанти:

  • Галина Романенко — провідна фахівчиня з кадрів Суспільне Запоріжжя;
  • Євген Чиж — головний продюсер Дирекції радіо.

У підномінації «Су-Спільник» (людина, яка об’єднує ідеї та команди) перемогу здобула Юлія Шелудько,  виконавча продюсерка Українського Радіо.

  • Олександр Пашненко — редактор та ведучий на Українському радіо Запоріжжя;
  • Діана Зубар — шеф-редакторка Суспільне Одеса.

У підномінації «Суспільний компас» (людина, яка веде команду до спільних цілей) перемогла Таїсія Турчин, керівниця проєкту з оцифрування архівів Суспільного Мовлення.

Номінанти:

  • Анна Погребна — головна редакторка діджиталу Суспільного;
  • Вадим Соколюк — менеджер філії Суспільне Чернігів;
  • Маріанна Гура — менеджерка філії Суспільне Запоріжжя.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.