Новини компанії

Червень 07, 2024

Академія Суспільного Мовлення провела в Одесі тренінг із безпеки для медійників

З 31 травня по 3 червня в Одеському хабі Академії Суспільного Мовлення відбувся тренінг із безпеки для медійників «Поради, що рятують життя для журналістів». Організувала навчання Академія за сприяння Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні.

Читайте також: Документальний проєкт «Підрив Каховської ГЕС: рік після теракту» — прем’єра на Суспільне Одеса

У тренінгу взяли участь працівники Суспільне Одеса, Суспільне Миколаїв, Суспільне Херсон, Суспільне Дніпро та Суспільне Запоріжжя, а також запрошені експерти. Упродовж чотирьох днів  медійники вчились, як діяти у травматичних ситуаціях, та пройшли курс із психології травми. Під час навчання особливу увагу приділили підтримці ментального здоров’я і наданню журналістам навичок роботи зі складними темами, зокрема проведення інтерв’ю з постраждалими.

«Серія тренінгів, яку ми почали з Миколаєва, а тепер продовжили в Одесі, стала ще однією важливою віхою у нашій місії убезпечити колег і підвищити обізнаність наших учасників щодо домедичної підготовки, психологічних інструментів у роботі з постраждалими та самовідновлення. Такі тренінги необхідно проходити хоча б раз на рік. І приємно спостерігати, як колеги, які регулярно беруть участь у таких навчаннях, почуваються більш впевнено на практичних заняттях», — каже керівник Академії Суспільного Мовлення Олександр Дмитренко.

Незмінною складовою тренінгу є поглиблений курс надання домедичної допомоги за протоколом MARCH із відпрацюванням сценаріїв, що імітують ситуації, подібні до реальних.

«Тренінг з першої допомоги — неймовірно крута, корисна штука, я радію, що наша компанія організовує такі навчання для колективів, це дуже правильно. Сама системно відвідую такі навчання. Тренери, яких залучає Академія — топові фахівці й робота з ними — саме задоволення», — каже продюсерка Суспільне Одеса Олена Кваша.

Також на тренінгу відбулась зустріч з відомим журналістом Богданом Логвиненком, який розповів медійникам про жанри документальних проєктів та документалістики, які використовуються для висвітлення війни.

«Для мене це був перший досвід тренінгу в такому форматі. Були надзвичайно цікаві роботи, працівники різних філій Суспільного щодня працюють з надважкими темами на прифронтових чи деокупованих територіях і, сподіваюсь, їхні матеріали ставатимуть усе впливовішими та якіснішими», — каже Богдан Логвиненко.

«Ідея попрацювати з колегами над темою “документалістика” та “документалістика в умовах війни” виникла у мене давно, трансформувавшись відповідно до вимог часу. Ми хотіли отримати можливість не просто послухати лекцію, а мати дискусію з елементами воркшопу з таким гостем, як Богдан Логвиненко. Академія Суспільного нам цю можливість надала, за що їм велика вдячність, як і самому Богдану — за цю співпрацю. Ми мали дуже насичений робочий день з практикою, порадами і живою дискусією. На мою думку, зустріч була вдалою і надзвичайно корисною. Команди ще довго дискутували про свої ідеї й пілоти проєктів, шляхи їх реалізації, формати співпраці. Тепер чекаємо на наступні кроки в цій роботі», — підсумовує Олена Кваша.

«Це були дуже насичені чотири дні. Психологічна допомога: як допомогти собі та оточенню, як зняти стрес чи принаймні знизити його рівень. Безпековий тренінг: хлопці — як завжди на висоті! Інформативно, конструктивно і, головне, доступно. І документалістика: для багатьох з нас це щось нове, невідоме. Тому спілкування з паном Богданом допомогло зрозуміти головне: як зробити саме документальний проєкт, а не просто розширений репортаж. Величезна подяка Академії Суспільного та Одеській філії за організацію, гостинність і теплу атмосферу», — резюмує менеджерка Суспільно Дніпро Катерина Лисюк.

Нагадаємо, Академія Суспільного Мовлення — навчальний центр, який реалізує програми за участі тренерів європейських медіашкіл та міжнародних організацій, таких як Deutsche Welle Akademie, BBC Media Action, CFI, IREX, UN Women, Council of Europe Office in Ukraine, а також українських медіатренерів. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

На Одещині 一 це телеканал Суспільне Одеса, Українське радіо Одеса та цифрові платформи: